DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovakvih i sličnih napisa o budućim velikim investitorima je već bilo.Svi znamo kako su te priče završile.Živi bili pa vidjeli.
Jedno je sigurno, a to je da cijela agonija predugo traje za radnike.Veliki ili mali dioničari se dobro zabavljaju na ovoj dionici koja budimo realni i raste i pada na osnovu ničega.Proizvodnja stoji duže od dvije godine .investotori se pojave pa odu a mi kao pokisli tovari čekamo da nas nepoznat netko zbrine jer državi smo samo problem koji ona nezna riješiti.
zabava je vrhunska..i jedina na zse

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


– ne bi se Novi list zaletio – do sada su izvještavali korektno, u korist najboljeg – da se DINA, koja je u županiji u kojoj izlazi Novi list, stavi u funkciju, zajedno s DIOKIjem, da radnici i njihove obitelji ne postanu socijalni slučajevi nego da se njihovo znanje i sposobnosti dobro iskoriste, nakon svih previranja, koja su bila prečica prema ovom nadajmo se konačnom rješenju …

možda je to neka novinarka iz Ježićevog doba

Inače članak u Novom listu je napisan grozno.Recimo ovo:

Novi potencijalni ulagač, može se neslužbeno čuti unutar Dine i Diokija, ovih će dana navodno poslati svoje ljude da »izvide« situaciju, a jesu li već stupili u kontakt i sa Vladom, nije poznato.

Netko kupuju za 100M a onda šalje ekipu da vide što kupuju.S[emo_smijeh]


Evo slikica sa vrijednostima kompanije pa pogledajte koliko ima tvrtki koje vrijede cca 300 mlrd dolara.
[emo_novac]

To nema veze sa vrijesdnosti kapitala kompanija, net worth-om ili bogatstvom kompanije.
To su tržišne vrijednosti kompanija na burzi

Ukratko:
Amerikanci, Rusi, Katar, itd … tražili su kako bi investirali u LNG sigurnost tržišta – da iz Krka ide opskrba plinom Hrvatske, Mađarske, Ukrajine …

Zato je ovo presudan početak realizacije:

Prijedlog zaključka o prihvaćanju Zajedničke deklaracije o stvaranju Jadranskog plinskog koridora između Republike Hrvatske, Mađarske i Ukrajine

Izvor: http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/sjednice_i_odluke_vlade_rh/121_sjednica_vlade_republike_hrvatske [vlada.hr]

RTL-vijesti u 18 i 30 .

Sutra je i prestavljanje projekta investitorima -LNG terminala u LONDONU.

Nakon dva dana na službenom putu iz navike svratih na temu o mojoj omiljenoj kockarskoj dionici (koju sam odbio prodati, odabravši potonuti zajedno s brodom), kad ono novi zaplet. Uistinu nevjerojatno. Čak su se i razine gubitka koje smo ostvarili mi koji smo kupovali na 20-ak kuna ovih dana mogle dobrano ublažiti dokupom na vrijeme. Šteta što ne znam. [emo_smijesak]

Hrvatska mora ocuvati proizvodnu petrokemijskog sektora. Razlog sutnje nadleznih ministarstava i njihovih voditelja, koja je dobrom dijelu ekipe ovdje bila sumnjiva, sada korak po korak izlazi na vidjelo. Naprosto je trebalo sve odugovlaciti a sada vidimo I zasto: uredbe, zakoni… Nije Hillary bila u HR bez veze, nije Milanovic bezveze sletio na Krk, nije bezveze Linic isao u NY, nije bezveze PSN odgadana 2x, nije bezveze iduci tjedna vrijeme kada ce se vise znati. Ako se ne varam, sutra istice I zadnja potencijalna opcija 10 radnih (ne kalendarski) dana za stecaj. Da se nesto dobro ne dogada informacija o stecaju bi bila sutra ili max. Prekosutra! Imam dionice, vec sam ih otpisao u porfelju a ako se ista vrati od toga odlazim na Havaje 2 tjedna (ako ne bude dovoljno moliti cu dobrovoljne priloge za dzeparac). Takoder, Validus mi nikako nije spojiv sa ovim jer vaznost Diokija i Petrokemije opcenito za drustvo tj. Drzavu u cjelini je onaj glavni okidac koji nedostaje kod njega. Smatram da smo mi ulagaci, ne mesetari, ulozili najvise iz tog razloga u ovu dionicu. Pucali smo po savovima kada je opcija stecaja najavljena jer smo znali sta to znaci za nas kao male ljude I hrvate a ne samo vlasnike dionica. Proizvodnja, dodatna vrjednost, svjezi kapital u fin. Sustav, potrosnja… to nama treba a ne rasprodaja zemljista, zgrada, gasenje I rezanje pogona. Sretno, trebati ce nam jos!

Dok se to sve dogovori i predstavi mi cemo svi i zaboravit da je dioki postojao..

I da, onom decku sto je kupio donice Tesla motorsa za svoju ustedevinu prije par godina su reklu da je u potpunosti lud, a sada je bogat covjek! Zasto? Zato sto je kupovao potencijal I viziju. Kod diokia malo manjka vizija ali potencijal je ogroman za euro mogucnosti pa uz pravi menadzment, kojeg treba dovesti novi vlasnik ovo moze biti ludo dobra prica. Mislite da stecaj moze biti gotov za tjedan dana ili mjesec!? No chance man! Slusao sam ministra na radjiju jutros koji je objasnjavao sto ce raditi timovi za investicije. Rece covjek 24h dnevno/ 7 dana u tjednu/ 365 dana u godini taj tim ce biti zaduzen za pojedinacnog investitora. Ekipa ce se regrutirati iz drzavne uprave a svi ce prolaziti konstantne obuke. Za sada nemaju dovoljan broj kvalitetnih ljudi ali imaju s kim zapoceti. Koja je investicija no1 u hrvatskoj trenutno pitam se I za koga postoje ljudi I za koga se donose novi zakoni!? Ne nagovaram nikoga na kupnju (nedaj boze) vec samo navodim razloge zasto sam ja kupio prije cca 6 mj. A I sad drzim po cijenu gubitka.

tomaso,
tvoji razlozi i moji razlozi kao i mnogih drugih, pretpostavljam.sretno!


Hrvatska mora ocuvati proizvodnu petrokemijskog sektora. Razlog sutnje nadleznih ministarstava i njihovih voditelja, koja je dobrom dijelu ekipe ovdje bila sumnjiva, sada korak po korak izlazi na vidjelo. Naprosto je trebalo sve odugovlaciti a sada vidimo I zasto: uredbe, zakoni… Nije Hillary bila u HR bez veze, nije Milanovic bezveze sletio na Krk, nije bezveze Linic isao u NY, nije bezveze PSN odgadana 2x, nije bezveze iduci tjedna vrijeme kada ce se vise znati. Ako se ne varam, sutra istice I zadnja potencijalna opcija 10 radnih (ne kalendarski) dana za stecaj. Da se nesto dobro ne dogada informacija o stecaju bi bila sutra ili max. Prekosutra! Imam dionice, vec sam ih otpisao u porfelju a ako se ista vrati od toga odlazim na Havaje 2 tjedna (ako ne bude dovoljno moliti cu dobrovoljne priloge za dzeparac). Takoder, Validus mi nikako nije spojiv sa ovim jer vaznost Diokija i Petrokemije opcenito za drustvo tj. Drzavu u cjelini je onaj glavni okidac koji nedostaje kod njega. Smatram da smo mi ulagaci, ne mesetari, ulozili najvise iz tog razloga u ovu dionicu. Pucali smo po savovima kada je opcija stecaja najavljena jer smo znali sta to znaci za nas kao male ljude I hrvate a ne samo vlasnike dionica. Proizvodnja, dodatna vrjednost, svjezi kapital u fin. Sustav, potrosnja… to nama treba a ne rasprodaja zemljista, zgrada, gasenje I rezanje pogona. Sretno, trebati ce nam jos!

Uspoređivati sa validusom je neozbiljnost, ovo je program vlade koji mora proći.

New Report

Close