DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DIOKI NA BURZi: sve ispod 7 kuna, odmah plane.

novi krug vrtuljka sa dionicom koja se odaziva na nadimak dioki

ako je naslov u N.L. toćan da R-Am kupuju Dioki i Dinu za 100 ME čini mi se da postoji mogućnost da sa tim novcem plate većinu ili polovinu vjerovnika-onda ostaje samo pitanje koliko će platiti po dionici Ježiću i nama malima?
Po mojoj procjeni od 15ME-za sve- prema gore.Pretpostavljam da će mali dion. dobiti uskoro ponudu.

– u Londonu se predstavlja i LNG projekt na Krku, za dionicu koja se odaziva na nadimak dioki, vrtuljak se ponovo vrti

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/najave/2013/listopad/britansko_hrvatski_trgovinski_i_investicijski_forum_u_londonu

evo jedan citat iz poslovnog od 13.10. gdje se spominje kad bi trebao biti pokrenut stečaj:
… povjerenik predstečajne nagodbe Mladen Janiška. On će se danas sastati s Čermakom, no smatra da se nikakva odluka ne može donijeti dok se ne riješi pravno pitanje predstečajne nagodbe Dine. “Dok se ne zna kakvo je pravno stanje nagodbe, ne mogu se poduzimati nikakve radnje. Otvoreno je pitanje što će biti: hoće li potpisana nagodba na sudu postati pravomoćna ili postoje žalbe. U slučaju žalbi, unatoč našim požurnicama, pitanje je kad će biti riješene i kako”, kazao je. Ovog će tjedna biti službeno poznato kakvo je stanje sa žalbama. Zasad je žalbu najavila samo Zaba.
Za desetak dana bit će otvoren stečaj Diokija. U stečajnoj masi naći će se i njegov udjel u Dini, sto posto ili 65 posto dionica, koje bi u slučaju prodaje služile za namirenje vjerovnika Diokija, a ne i Dine. Moguće je da vjerovnici donesu svoj stečajni plan za Dioki, kaže Janiška, no ako Dina završi u stečaju, pitanje je koliko bi taj paket vrijedio.

Dakle ovdje sam naglasio samo to da bi AKO bude stečaj on trebao biti ovih dana.

Ako ne bude……

E pa Đuro ima tešku ruku.

Po meni ajde sad riječ razuma i logike: Stečaj DIOK-ija bi spasio DINU i vjerovnike DIOK-ija. Dakle kao što kažu prodaja udjela u DINI bi namirila vjerovnike DIOK-ija, a onda bi DINA počela s radom.
Sad ostaje pitanje žalbi koju se najvila samo ZABA i kad će se to riješiti , ali to ne mijenja ništa kod DIOK-ija.
Mislim AKO postoji a Novi list voli iznositi neistine ( ne prvi put ) pogreška je bila već kod STEČAJNOG UPRAVITELJA ( što je obmana javnosti ) a onda NEKA TVRTKA ( ne navode koja ) ali vidi vraga znaju da ima 300 mlrd dolara kapitala daje 100 mil. eura, malo mi je smiješno da je komapnija koja ima 300 mlrd dolara kapitala NEPOZNATA , inače znate li ijednu komapniju koja ima 300 mlrd dolara kapitala ( opaska autora )

E pa Đuro ima tešku ruku.

trebalo je obustaviti trgovanje odmah danas prije otvaranja burze i zatražiti službene izjave!
kako se može dozvoliti da izađe u novinama članak od krucijalnog značaja za opstanak Diokia i Dine, a da nitko ne zatraži službeno očitovanje, nego počne normalno trgovanje !?!?
sramota!


, inače znate li ijednu komapniju koja ima 300 mlrd dolara kapitala ( opaska autora )

Apple je najbogatija kompanija na svijetu i ima net worth od 150 milijardi ali zato postoji kompanija koja je dvaput bogatija od Apple-a i hoće kupit Dijoki, hahaha


Po meni ajde sad riječ razuma i logike: Stečaj DIOK-ija bi spasio DINU i vjerovnike DIOK-ija. Dakle kao što kažu prodaja udjela u DINI bi namirila vjerovnike DIOK-ija, a onda bi DINA počela s radom.
Sad ostaje pitanje žalbi koju se najvila samo ZABA i kad će se to riješiti , ali to ne mijenja ništa kod DIOK-ija.
Mislim AKO postoji a Novi list voli iznositi neistine ( ne prvi put ) pogreška je bila već kod STEČAJNOG UPRAVITELJA ( što je obmana javnosti ) a onda NEKA TVRTKA ( ne navode koja ) ali vidi vraga znaju da ima 300 mlrd dolara kapitala daje 100 mil. eura, malo mi je smiješno da je komapnija koja ima 300 mlrd dolara kapitala NEPOZNATA , inače znate li ijednu komapniju koja ima 300 mlrd dolara kapitala ( opaska autora )

koliko ja znam sve rusko -američke tvrtke imaju najmanje 300 mlrd kapitala i neopisivo žude, da što prije ulože svojih 100 mil. u Hrvatsku, jer nemaju ideju gdje uložiti svoj novac na svjetskom tržištu [emo_beztona]

Ovakvih i sličnih napisa o budućim velikim investitorima je već bilo.Svi znamo kako su te priče završile.Živi bili pa vidjeli.
Jedno je sigurno, a to je da cijela agonija predugo traje za radnike.Veliki ili mali dioničari se dobro zabavljaju na ovoj dionici koja budimo realni i raste i pada na osnovu ničega.Proizvodnja stoji duže od dvije godine .investotori se pojave pa odu a mi kao pokisli tovari čekamo da nas nepoznat netko zbrine jer državi smo samo problem koji ona nezna riješiti.


Rusko-američka kompanija je moguća kao i njemačko-talijanski jezik.

Nadam se da se ovima koji prodaju isplatilo platiti novinarima da napišu članak.

SVe naravno ovisi koliko su platili


mene jedino zanima tko je glavniji u toj firmi, Rusi ili Američani ?

Koliko ono miljardi dolara je Linic trazio u SAD-u za Republiku Hrvatsku?

I kad su ga pitali “kako nam mislite vratit te novce?”, sta je Linic odgovorio?

New Report

Close