DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dina je u PSN-u prijavila dug od 649m kuna – otplaćuje 596m kuna!
Dioki je u PSN-u prijavio dug od 478m kuna – otplaćuje 485m kuna
____________________________________________________________________
Od toga je 305m kratkoročna otplata, konverzija je 325m a dugoročno oko 350m.
———————————————————————
Mora postojati odgovor zašto se netko suprostavlja ovakoj nagodbi.
Posebice iz kruga onih koji imaju u svom naslovu prefiks HRVATSKI ili su ood kontrolom tj u vlasništvu svih hrvatskih građana.
_____________________________________________________________________________
Obzirom na lopovluk kojem svjedočimo ovih dana u HGK, HAC opravdano se pitam je li kriminal stoji i iza želje da se sruši Dioki Grupa!
Jer ruši se već 2-3 godine i dobar dio duga koji je nastao upravo je posljedica odnosa HEP-INA – ZG premma Dioki Grupi!

Opravdano se pitaš Savo.Samo što je RJ koji vodi svoj 'partizanski rat' u poziciji da se pobrine za sebe-jasno je da su ga uzeli na metu!- a mi mali i radnici -hoćemo li popu…. ?Možda da možda ne-vrijeme i naredni događaji [emo_smijesak] bu pokazali.Nisu Dioki i Dina tvornica igračaka,zar ne?

[/quote]
Nevjerovatno,ista retorika kao na Validusu!!!
Ignoriranje stvarnosti i imaginarna nadanja.
Nada umire zadnja!!!
Pozdrav

Dokle god se ne može istini pogledati u oči i priznati da ste krivo procijenili i izgubili određenu svotu novca i da nema više povratka, nego se dalje nadate čudu, onda imate problem…a on je ravan onom kojeg imaju ovisnici npr. o alkoholu ili drogama…kada ne mogu sami sebi priznati da su ovisnici, već zavaravaju sebe i druge da to nisu…odnosno, da će se izvući na kraju iz ove situacije…
Lijepo podvucite crtu…zbrojite gubitke, stisnite zube i priznajte pogrešku…izvucite iz ovoga neke pouke za ubuduće…inače ćete ostati bez sveg novca…

Oni koji su ulaganje u ovu dionicu shvatli kao kockanje nisu loše prošli.
Dobili ili izgubili, to je bilo sukladno njihovim očekivanjima.
Oni koji su išli na kratkoročno špekuliranje su dobro prošli ako nisu bili previše pohlepni pa su znali stati bilo u dobitku ili gubitku, odnosno prestali su kad je postalo previše rizično i prešlo u fazu kockanja.

Dugoročni, kojih je ovdje zasigurno najmanje, a to su oni godinama kupuju po sve nižim cijenama, vjerući u oporavak, spas od Linića, spas od pravne države, što god, moraju shvatiti da su svojom ili tuđom krivicom napravili krivu procjenu i da ovaj biznis jednostavno ne ide i da ga treba zatvoriti prije bankrota.
Ni prvi, ni zadnji koji ne ide. Jer dugoročno ulaganje u dionice je biznis, samo ste ga dali drugom na upravljanje.
Znam da je to teška odluka, kao i stvarnom biznisu. Ali se jednostavno mora donijeti. Ako nećeš Ti donijet će je netko drugi umjesto tebe.

Nemam dionice Diokija, nije nagovor na kupnju i/ili prodaju. Potražite savjet Profesionalaca.


krajem tjedna moguće je otvaranje stečaja nad DIOKI-em?

A što je PSN nego predstečajna nagodba?
I u PSN-u je NOMINALA 100 kuna po dionici!!!!
I to prije no što je prošla PSN Dina Petrokemije.
I prije no što je ovo ispod postala službena politika EU!
Vaš link …

Ne ide ovo bez Diokija i to mota i slijepac viditi, posebice što je Dioki Grupa najveći vjerovnik Diokija.

Uz Čermaka imate – još dva ponuđača za kupnju DIOKI-DINA.


A što je PSN nego predstečajna nagodba?
I u PSN-u je NOMINALA 100 kuna po dionici!!!!
I to prije no što je prošla PSN Dina Petrokemije.
I prije no što je ovo ispod postala službena politika EU!
Vaš link …
Ne ide ovo bez Diokija i to mota i slijepac viditi, posebice što je Dioki Grupa najveći vjerovnik Diokija.

kakva PSN? postupak za DIOKI je obustavljen i po sili zakona mora se otvoriti stečaj! a niti PSN DINE nije gotova stvar jer je uložena žalba. ne znam zašto stalno dezinformiraš ljude i navodiš ih namjerno na krive ulagačke odluke i ogromne gubitke?!?



krajem tjedna moguće je otvaranje stečaja nad DIOKI-em?

A što je PSN nego predstečajna nagodba?
I u PSN-u je NOMINALA 100 kuna po dionici!!!!
I to prije no što je prošla PSN Dina Petrokemije.
I prije no što je ovo ispod postala službena politika EU!
Vaš link …

Ne ide ovo bez Diokija i to mota i slijepac viditi, posebice što je Dioki Grupa najveći vjerovnik Diokija.

[/quote]
Do sada sam mislio da uglavnom ne znate što pišete,ali sada vidim da grubo manipulirate činjenicama i “navlačite” naivne i neupućene u ovu dionicu koja je pred stečajem!!!
PSN je OBUSTAVLJEN,NEMA VIŠE,ZAR NE?????
Nominala NEMA VEZE sa cijenom dionice i ona je u ovom slučaju apsolutno nebitna.
Kapital Diokija je NEGATIVAN!
Nemojte nasjedati na dezimformacije ovog lika.
To je moj savjet svima jer je ,po meni, očito da nije dobronamjeran.
Pozdrav

@lacoste10
Tko su ti uz Čermaka. Da nisu Gotovina i Markač???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Nevjerovatno,ista retorika kao na Validusu!!!
Ignoriranje stvarnosti i imaginarna nadanja.
Nada umire zadnja!!!
Pozdrav

…jedino kaj sam na Validusu uspio izaći na vrijeme i zaraditi.
E, ovde to nebude slučaj…
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Zagreb je rekao da neće praviti probleme i da će prihvatiti PSN, HEP je isto to rekao, što je najgore ne vidim niti nikakvu žalbu, tako da to dosta govori,a čak se ni MF ne javlja. Kakve su sve PSN prošle to je strašno, ovo se moglo rješiti bez problema, ali čini se da nema volje. Iako se cijelo vrijeme govori da je Dioki privatna firma zašto se onda ne ponudi zemljište za LNG za prodaju, pa neka kupi tko želi,jer država po jubilarni stoti put procjenjuje, mislim da neki drugi imaju svoju procjenu, pa ako država želi onda neka stranca izvlasti, ako može. Nemam više dionice Diokija, jer vidim da se želi strpati u stečaj, a ni uprava nije odradila posao kako treba, namjerno ili ne. Inače bisakovi je bio jako aktivan i na temi VLDS, slučajno ili ne? Mislim da je ovo mogla biti dobra priča, ovako više ne vjerujem, žao mi je prvenstveno zbog radnika i izvozne proizvodnje, moj minus je i tako mizeran,a bio bih spreman na još jedan takav kada bi se proizvodnja pokrenula

Danas bi trebali sve saznati. Ja sam uletio kockarski sa 1000 kom po 5kn i vec sam se pomirio da je to propalo. Zalim samo ljude koji su kupovali po znatno vecoj cijeni. Postoji mogucnost da se dioki izvuce ali previse je tu sukoba i zavrzlama kao sto su SDP-HNS,LINIC-VRDOLJAK,GRAD ZAGREB(BANDIC)-SDP… A najveci problem je Slavko Linic koji je postao previse popularan i mislim da mu Milanovic nece dopustiti spasavanje

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

Konsolidiraj Dinu poslije PSN-a, a usput i Kijac, Piros i Ćuf ali ne na način da vrijede 20-30m kuna nego po realnoj cijeni!
I svakako uzmi u obzir da je to na Krku uz budući LNG terminal.
A kada se spomene LNG terminal vidi po odluci Vlade koliko vrijedi zemljište.

New Report

Close