DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lucijan
Stvar je volje i plana kojeg donesu stecajni upravitelj i vjerovnici…a ne vlasnik tj duznik..ili neki “strateski” ulagatelj.

Vrlo interesantan stav – pozivaju se investitori i partneri a onda ih se štapom tjera!!!
Šta fali Čermaku – ništa!
A osvrt na vjerovnike – najveći vjerovnik Diokiju je Dioki Grupa!
Osigurani!

komentar trgovanja ;ovo na kraju nije bilo dobro, svih onih 10 H naloga na kupnji su ustvari bili prazna puška, bit će zanimljivo sutra, danas su se desile velike pretumbacije.

vid'la žaba...

Što se tiče pokretanja proizvodnje usporediti Jadran iz Crikvenice… Gredelj… Jkamen…itd..itd sa Dioki – Dina, mislim da je u najmanju ruku neumjesno. Bilo bi dobro napisati koliko novaca treba za pokretanja ovih postrojenja(saniranje – atestiranje) i dobava sirovine i repromaterijala, a i gdje su radnici?
Kad već uspoređujemo, evo HR malog i neusporedivog primjera, ali financijski i interesno poučnog.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Crikvenica-Novi-Vinodolski/Prodaja-crikvenickog-Miramara-pocetkom-2014

Zanima me stvarna procjena vrijednosti imovine koju ima DIOKI. Ako je točno da je u vlasništvu 700 000 m2 zemljišta i to samo u Zagrebu, infrastrukturno uređenog, to bi bilo cca 140 mil eura!?, DINA nešto vrijedi i ta zemljišta na Krku, za staro željezo bi se dobilo sigurno 30-40 mil eura da se pogoni demontiraju, ako je dug 905 mil kn to je prilično ispod vrijednosti samo tih zemljišta. Takav prostor u Zagrebu mogao bi suštinski riješiti pitanje lokacije spalionice otpada za cijelu regiju, i naravno proizvodnju dodatne struje. Sad to sve u stečaju prepustiti Hypo banci koja će to rastrančirati i komadno prodavati je preglupo. Ne znam zašto se Zagreb tu na angažira , to je prostor ključan za razvoj industrije Zagreba? Ili su baš zbog toga državne firme dobile naloga da odbiju PSN!?


Zanima me stvarna procjena vrijednosti imovine koju ima DIOKI. Ako je točno da je u vlasništvu 700 000 m2 zemljišta i to samo u Zagrebu, infrastrukturno uređenog, to bi bilo cca 140 mil eura!?, DINA nešto vrijedi i ta zemljišta na Krku, za staro željezo bi se dobilo sigurno 30-40 mil eura da se pogoni demontiraju, ako je dug 905 mil kn to je prilično ispod vrijednosti samo tih zemljišta. Takav prostor u Zagrebu mogao bi suštinski riješiti pitanje lokacije spalionice otpada za cijelu regiju, i naravno proizvodnju dodatne struje. Sad to sve u stečaju prepustiti Hypo banci koja će to rastrančirati i komadno prodavati je preglupo. Ne znam zašto se Zagreb tu na angažira , to je prostor ključan za razvoj industrije Zagreba? Ili su baš zbog toga državne firme dobile naloga da odbiju PSN!?

Ma vrijedi to pet milijardi kuna najmanje, ako ne i 30… Samo od starog željeza može se napravit svemirski brod i nuklearna elektrana, a da ne govorimo da se ispod zemljišta u Zagrebu sasvim sigurno krije nacističko zlato, otprilike osam do 30 tona!!!!

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 130.705 3,23 Skrb. račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 24.416 0,60 Osnovni račun
4. PRIMORSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO RIJEKA (96675880337) 23.760 0,59 Skrb. račun
5. JANTOLEK DAMIR (97590186739) 21.464 0,53 Osnovni račun
6. POŠTEK GORANA (45157779873) 19.922 0,49 Osnovni račun
7. MARJANOVIĆ DARIO (89736377267) 18.217 0,45 Osnovni račun
8. KAURINOVIĆ ANTO (89878701268) 14.000 0,35 Osnovni račun
9. KNEŽEVIĆ JOZO (02897108333) 12.563 0,31 Osnovni račun
10. PIETRI ROK (70199075506) 12.310 0,30 Osnovni račun

broj 8 mislim da je novi. Ulazio u ponedjeljak kada je prosjecna bila: 6.27

Jantolek malo skratio…

zar nije danas trebala biti sudska dražba za dio nekretnina na žitnjaku po zahtjevu siemensa radi 50-ak milja kn duga,zna li netko?
usput ,laknulo mi je kad sam danas pročitao nečiji zapis danas ovdje o trenutnoj isplati dugova radnicima od love za zemljište i od uloga strateškog partnera…..
samo kaj nije,vrlo brzo…
da poludiš od sreće,doslovno

Top 10 skracuje za 6056 komada manje u topu 10 u odnosu na 7.10. Bit ce zanimljivo vidjet T-ove od ovog tjedna…

Kolika je sava likvidacijska vrijednost diokija?

Koliko ekipa u top 10 dobro procjenjuje vidi se po cinjenici da su trenutno u top 10.

Pogubilo se prilicno novaca…

Ovdje je još uvijek žestoko.

Imam jedno laičko pitanje: ako se Dioki d.d. likvidira, dobiju li dioničari nekakav fizički dokaz o dionicama koje su posjedovali? U američkim filmovima nekad mašu snopovima nekakvih papirina pa sam pomislio da bi bilo zgodno imati nešto slično za uspomenu. [emo_smijeh]

Također, ukoliko nikoga ne smeta remećenje već pomalo dosadne rasprave, kako (s psihološkog aspekta) objašnjavate sebi vrlo slab iskrcaj velikih dioničara? Je li riječ o teškom mirenju s gubitkom, inatu, izbjegavanju gledanja istini u oči (gubitak se samom sebi definitivno mora priznati činom prodaje dionica za točno određenu količinu novaca koja se više ne može relativizirati), vjerovanju u bajke …

Vi koji duže vremena pratite burzu i koji ste već svjedočili sličnim procesima: kako su se tamo ponašali najveći dioničari? Jesu li potonuli zajedno s brodom ili su utekli (da ne kažem sa štakorima)?

@yeosol
Pa gledaj ima ljudi kojima novac nije na prvom mjestu,zadnji slicni primjer smo imali u Validusu i cijenjenog kolege Alabame koji je ostajao ustrajan do kraja jer je vjerovao u dobar ishod i tako izgubio mislim oko milju kuna,na kraju kad je vidio da od Vlds nece biti nista dao je nalog brokeru da proda sta moze i sav novac da da u dobrotvorne svrhe..
Ljudina od covjeka,a ovo piskaranje po forumu da bi se nekog zaje.. i navlacilo za par kuna dovelo je da na forumu vlada maloumna rasprava na svakoj temi,a ova je No.1

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

@malibu
Koji politicar je drmao Validusom? Da to nije nesto od Cacica koji je sad u svom politickom grobu – zatvoru ?
Mozda je vjerovao u Cacicevo politicko skoro uskrsnuce.
Linic je itekako politicki ziv.

New Report

Close