DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U stečaju sve ovisi o stavu vjerovnika, a stečajni sudac ima zadatak da iste namiri u što većem iznosu(postotku). Malo mi je čudno da je General HEP-u i ZABA-i nudio konverziju duga u udjele po 100 Kn po dionici DIOKI-ja, a on je nudio i za DINU i DIOKI 27 mil.€. Ako idemo njegovom logikom samo DIOKI bi trebao dokapitalizirati sa 306 mil. Kn, koliki je vrijednost dionica u vlasništvu DIOKI Holdinga (RJ).


@kirling
Pozdravljam vas.. .sada smo kolege pirati 😉

Ovdje tko piše pozitivno može samo zaraditi skeletora. Čudan kriterij dobivanja lobanje, dakle ocjene umjesto broja postova. Koliko ja znam spamer je onaj koji stalno piše, kokodače, ukratko tupi jedno te isto. Al eto utjeha je što sam već 11% u plusu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



ja znam par primjera da društva u stečaju posluju profitabilno i ne završe likvidacijom.

ma da? koja su to???


Mene samo zanima, .. u stečaju bez likvidacije dioničari zadržavaju vlasnička prava?

a kako bi to bilo moguće?!? nakon stečaja nastaje nova firma koja se može zvati npr. NOVI DIOKI d.d. i nastaviti s poslovanjem ali dioničari ranijeg DIOKI d.d. nemaju više nikakve veze s novom firmom niti ikakve udjele

p.s. mene čudi da toliko puno ljudi ne zna takve osnovne stvari a ulaže svoj teško zarađen novac ?? [emo_zacudjen]
[/quote]

kamenolom na braču funkcionira profitabilno pod stečajnim upraviteljem, a nigdje ne mogu naći točan opis stečaja bez likvidacije pravni pa pitam.

Gledam malo top10, i nije mi baš jasno ako je netko želio izaći(očito nije) onda ne izlazi sa 4000kom, mislim na br.3. Ima tu nečega…


U stečaju sve ovisi o stavu vjerovnika, a stečajni sudac ima zadatak da iste namiri u što većem iznosu(postotku). Malo mi je čudno da je General HEP-u i ZABA-i nudio konverziju duga u udjele po 100 Kn po dionici DIOKI-ja, a on je nudio i za DINU i DIOKI 27 mil.€. Ako idemo njegovom logikom samo DIOKI bi trebao dokapitalizirati sa 306 mil. Kn, koliki je vrijednost dionica u vlasništvu DIOKI Holdinga (RJ).

puno toga što se ovdje odvijalo bilo je za nas male nepredvidljivo.
samo bih želio skrenuti pažnju na objašnnjenje koje je dao Index portal zašto PSN Diokija nije prošla već su svi vodeći vjernici bili protiv njega:
1.R.J. nije htio vratiti dionice/pretpostavka jer ipak vrijede nekog k….
2.Vlada je odustala od kupovine zemljišta za LNG jer nije pronašla kupca kojem bi ga mogla prodati
Treći razlog je očigledno da Linić ne želi da ga se podbada i urušava kao Ježićevog prijatelja
I sad imamo što imamo.Stečaj Diokija ali i žalbu Zabe na sudski prolaz PSN Dine.
Ovaj stečaj će malo potrajati.Možda godinu-dvije.Radnici će se morati strpiti da dobiju svoja potraživanja.A mi dioničari ovisimo o R.J.

Prvih deset kupnji niti 10 000 kuna…prvih deset prodaja..niti 20 000…i tako vrijednosnica za vrijednosnicom..:(…danas dioki…sutra neka druga..?..i koga briga. Koga briga sto zse “propada”…ali mirovinske reforme se po “stoti” put moraju reformirat…”stupovi” ukidat..definirat..itd..itd..itd..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

[/quote]
citat
kamenolom na braču funkcionira profitabilno pod stečajnim upraviteljem, a nigdje ne mogu naći točan opis stečaja bez likvidacije pravni pa pitam.”
[/quote]

Tvrtka je u stecaju…tvrtka proizvodi i radnici dobijaju placu…a isto tako dionicari nisu “razvlasteni”…Imate popis istih na skdd.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



U stečaju sve ovisi o stavu vjerovnika, a stečajni sudac ima zadatak da iste namiri u što većem iznosu(postotku). Malo mi je čudno da je General HEP-u i ZABA-i nudio konverziju duga u udjele po 100 Kn po dionici DIOKI-ja, a on je nudio i za DINU i DIOKI 27 mil.€. Ako idemo njegovom logikom samo DIOKI bi trebao dokapitalizirati sa 306 mil. Kn, koliki je vrijednost dionica u vlasništvu DIOKI Holdinga (RJ).

puno toga što se ovdje odvijalo bilo je za nas male nepredvidljivo.
samo bih želio skrenuti pažnju na objašnnjenje koje je dao Index portal zašto PSN Diokija nije prošla već su svi vodeći vjernici bili protiv njega:
1.R.J. nije htio vratiti dionice/pretpostavka jer ipak vrijede nekog k….
2.Vlada je odustala od kupovine zemljišta za LNG jer nije pronašla kupca kojem bi ga mogla prodati
Treći razlog je očigledno da Linić ne želi da ga se podbada i urušava kao Ježićevog prijatelja
I sad imamo što imamo.Stečaj Diokija ali i žalbu Zabe na sudski prolaz PSN Dine.
Ovaj stečaj će malo potrajati.Možda godinu-dvije.Radnici će se morati strpiti da dobiju svoja potraživanja.A mi dioničari ovisimo o R.J.
[/quote]


@nina1

Naajveći vjerovnici su Grupa Dioki!


@koski

Nagodba Dina Petrokemije je gotova stvar jer je upisana u sudski registar!
Sve ostalo je TLAPNJA!

@lucijan.. može link molim.. pitsa sam na poruku ali ne znam jeste pročitali

dobio ticket, hvala


možda i je pametniji…. ja znam par primjera da društva u stečaju posluju profitabilno i ne završe likvidacijom.

Nemojte se sramiti, nabrojite ih.

Jadran iz crikvenice…gredelj…jkamen…itd..itd…Stvar je volje i plana kojeg donesu stecajni upravitelj i vjerovnici…a ne vlasnik tj duznik..ili neki “strateski” ulagatelj.
Stvari su u principu jednostavne i kako kazu “puno analize dovodi do paralize”..a za to su nasi “vlastodrsci” specijalisti

Pozdrav

svi smo mi Crobex



možda i je pametniji…. ja znam par primjera da društva u stečaju posluju profitabilno i ne završe likvidacijom.

Nemojte se sramiti, nabrojite ih.
[/quote]

pitam, ne tvrdim.. mislim da se radi o jdkm-r-a
pitam može li d.d. funkcionirati u stečaju da dioničari zadrže vlasništvo bez likvidacije… i može li to postepeno prijeći u profitnu firmu s isplatom divivende?
nije me sram pitati

New Report

Close