DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ako prođe PSN za DIOKI ovih dana

kako može proći nešto što je obustavljeno???
[/quote

]http://liderpress.hr/konferencijske-vijesti/predstecajne-nagodbe-pravi-su-put-u-procisceno-gospodarstvo/

http://liderpress.hr/konferencijske-vijesti/predstecajne-nagodbe-pravi-su-put-u-procisceno-gospodarstvo/





@Fedor19

Da ste dipl.ekonomista znali bi da li Dioki ide u stečaj ili ne,zar ne?
Zakon je tu jasan,zar ne?
I ne bi se morali služiti stranim rječnicima ili "googlati" već bi jednostavno pročitali u važećem Zakonu Hrvatske kada društvo ispunjava uvjete za pokretanje stečaja,zar ne?
Pozdrav

Pa zato tražim vaše stručno mišljenje, ide li Dioki u stečaj ili ne? Ispunjava li uvjete ili ne? Ako uspije nova PSN da li je stečaj bolja opcija ili ne?

Pošto sam nestručan kopirat ću dio članka i dati link:
Plan financijskog restrukturiranja Diokija nije prihvaćen zbog čega je Nagodbeno vijeće Fine donijelo zaključak da se postupak predstečajne nagodbe obustavlja, što po Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi znači da Dioki ide u stečaj.
Vaš link …

Osim ako, moje mišljenje : Ne dođe do nove PSN.
[/quote]
Koje nove PSN???
Pa vi maštate?
PSN je obustavljena!NEMA VIŠE!

[/quote]

Sredit će se kao
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/dina-petrokemija-sklopljena-predstecajna-nagodba/

Fina je DIOKIju izdala račun za vođenje PSN, ima objava od danas. Nažalost time je PSN za DIOKI gotova. Da li se DIOKI može izvući kroz stečaj sa preustrojem? Ne znam. Sa Generalom očito ne jer on hoče čisti start, firmu očišćenu kroz stečaj. Koliko je Ježić jak da kroz stečaj izbori nešto za dioničare (sebe i nas) veliko je pitanje. Namjera je očito da se svi založni dugovi prebace na ovisna društva a da se sa ostalim vjerovnicima pregovara. Sam Janiška je dan prije roka PSN za DIOKI rekao da se firme mogu spasiti sa kvalitetnim stečajnim planom, ali da za to treba bar dva mjeseca. Sorry ako sam ikoga naveo na kupnju, moje pisanje je bilo iz uvjerenja ne iz zle namjere.

Sto ako se dogodi ovaj scenarij

Linićeva rupa u zakonu ruši stečajeve

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

@butko11
Sto ako se dogodi ovaj scenarij
http://www.poslovni.hr/hrvatska/liniceva-rupa-u-zakonu-rusi-stecajeve-253936 [poslovni.hr]

——————————————————————-

PSN i jesu zamišljene za dogovor između vjerovnika i izbjegavanje stečajeva- stoga je realnije očekivati dogovor neko druge solucije.

Stoga je pozitivno riješenje PSN za DIKI i DINU za očekivati.

Uz to je i strateški partner koji ulaže 27 milijuna eura za pokretanje proizvodnje, zemljište država otkupljuje i idu isplate plaća.

Netko kupuje, mora se priznati.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


PSN i jesu zamišljene za dogovor između vjerovnika i izbjegavanje stečajeva- stoga je realnije očekivati dogovor neko druge solucije.

Stoga je pozitivno riješenje PSN za DIKI i DINU za očekivati.

Uz to je i strateški partner koji ulaže 27 milijuna eura za pokretanje proizvodnje, zemljište država otkupljuje i idu isplate plaća.

ovakav denial se rijetko viđa, hebeš mi sve ak nisi luđi od save…

eno ti kompića nina1 kojeg si svaki dan ispitivao o situaciji na fini, pročitaj šta je napisao. wake up.


Netko kupuje, mora se priznati.

a čuj, “netko” je kupovao i na 26 kn jer je mislio da radi pamento
netko je kupovao i na 16 kn jer je mislio da radi pametno
netko kupuje i na 4 kn jer misli da radi pametno
kad otvore stečaj i onda će netko kupovati jer misli da je pametniji od tržišta


samo konstatiram. nije sve crno bijelo,očito ima dosta stvari koje mi ne znamo. Golica maštu zašto većina iz TOP 10 nije ništa prodala.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

možda i je pametniji…. ja znam par primjera da društva u stečaju posluju profitabilno i ne završe likvidacijom. Mene samo zanima, ako ima (a ima ode ) pravno potkovanijih od mene, u stečaju bez likvidacije dioničari zadržavaju vlasnička prava?

@kirling
Pozdravljam vas.. .sada smo kolege pirati 😉


ja znam par primjera da društva u stečaju posluju profitabilno i ne završe likvidacijom.

ma da? koja su to???


Mene samo zanima, .. u stečaju bez likvidacije dioničari zadržavaju vlasnička prava?

a kako bi to bilo moguće?!? nakon stečaja nastaje nova firma koja se može zvati npr. NOVI DIOKI d.d. i nastaviti s poslovanjem ali dioničari ranijeg DIOKI d.d. nemaju više nikakve veze s novom firmom niti ikakve udjele

p.s. mene čudi da toliko puno ljudi ne zna takve osnovne stvari a ulaže svoj teško zarađen novac ?? [emo_zacudjen]

New Report

Close