DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlican post o predstecajnim nagodbama. Zato je sada vrijeme da Linic donese uredbe sa zakonskom snagom o predstecajnim nagodbama kojim ce promjeniti postojece predstecajni zakon.
Dioki nakon toga zatrazi novo otvaranje predstecajne nagodbe zbog nagodbe Dine petrokemije.
Liniceve komisije nakon toga procjenjuju zabi i hepu njihov udio u Dini i to su duzne platiti Diokiju. To ulazi u novi Diokijev psn kao potrazivanje.

Radnici i dionicari u stecaju gube SVE.

Izašao je Top 10. Kako smo pretpostavljali pad je bio tako brz i velik da je samo Šmuk ispala, ostali su još tu.
1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 130.705 3,23 Skrb. račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 24.416 0,60 Osnovni račun
4. PRIMORSKA BANKA DIONIČKO DRUŠTVO RIJEKA (96675880337) 23.760 0,59 Skrb. račun
5. JANTOLEK DAMIR (97590186739) 22.174 0,55 Osnovni račun
6. POŠTEK GORANA (45157779873) 19.922 0,49 Osnovni račun
7. MARJANOVIĆ DARIO (89736377267) 18.217 0,45 Osnovni račun
8. KNEŽEVIĆ JOZO (02897108333) 12.563 0,31 Osnovni račun
9. PIETRI ROK (70199075506) 12.310 0,30 Osnovni račun
10. JUGO ŽIGANTO KRISTINA (39011481193) 11.684 0,29 Osnovni račun
Ukupno: 3.344.276 82,74

vid'la žaba...

Legosi moji,
bili su ljuti i kivni na sudca Kolakušića što je stopirao Dalekovod,a ovaj je bio 100% u pravu kada je upozoravao na PSN.Nekome(bankama i drugima) se nameće što ovaj ne želi,a to se događa u Diokiju.
U Dioki grupi postoji koliko firmi koja su jedna drugoj jamac za nešto???
Kada se oni pojave sa tim dugom koliko ono imaju prava glasa na glasovanju preglasavaju sve ostale o planu PSN,,a zapravo se radi o jednom te istom dugu .
Možda žalba?????Nisam pravnik,puno postova!!!!
Ja sam davno hvalio Dioki kao izvoznika,i mislim da bi ovoj Vladi trebao takav,i još uvijek sam optimista,samo glede žalbe.
Žao mi je svih koji su izgubili novce,to je burza.

Dioki ocito nije imao dovoljno jamaca koji bi osigurali prolaz psn-a.
Zato je sada sansa da ga se stvori. Da stvori jamca unutar grupe koji bi glasao za ponovljeni psn i time nadglasao i hep i zabu i hypo i sve…
Taj jamac neka bude Dioki Holding a.g. svicarska.

Ma nisam pisao o jamcima nego već da nije u redu da firme usklopu Dioki grupe,
Dalekovod grupe …..jedan se dug prikazuju pet puta svaka firma za sebe znači 10mil. postaje 50mil. i s tim dugom firme unutar Grupe postaju oni koji odlućuju o PSN,a da se one druge nepita ništ već im se nameče volja drugih.
To nije u redu.To ne valja.
Ipak ovo što se dogodilo nije se trebalo dogoditi dioničari,radnici,,,,?????

Vecernji: “…Povjerenik za predstečajnu nagodbu Dine, DIOKI-ja i Dalekovoda Mladen Janiška… On predviđa da će zato najveći broj tvrtki iz predstečajnih nagodbi završiti u stečaju što, kaže, i nije loše jer se tvrtka može spasiti i dobrim stečajnim planom.”



mislim da je na djelu opet kupovanje vremena i traženje rješenja.Prihvatljivo bi bilo da Dina ostane Diokijeva jer mi je nezamislivo, potpuno iracionalno i bijedno da se sve pa i Dina prodaje kao stečajna masa a onda se Vlada i RH mogu j…..!



SAVA,
Evo ti dio članka iz Novog lista 11. LISTOPAD.Drži se činjenica a ne teorija vjerojatnosti.Ili reci jasno i glasno tko je to po tebi vlasnik Diokija uz nas male?

Čitavo vrijeme Vladini ministri, posebno ministar financija Slavko Linić , upinjali su se da novcem građana spase tvrtku u još uvijek većinskom vlasništvu Roberta Ježića.

http://www.novilist.hr/Komentari/Osvrti/Propalo-spasavanje-vojnika-Jezica

Što ako su te dionice otkupljene prije početka PSN – i da u nekom slučaju nije JR-vlasnik ???
[/quote]
[/quote]

Da, točno traži se riješenje-strateški partner Čermak je rekao da će dati izjavu u ponedjeljak o tome i riješenju PSN,jer teku razgovori sa vjerovnicima.
I sam Janiška je potvrdio u ponedjeljak u tekstu u novom listu -da traju razgovori sa vjerovnicima .

[/quote]
Ovdje se sve zna.Sve je jasno.
Budućnost se zove STEČAJ!
Nego,trgovanja gotovo da nema,zar ne?
Ispratimo zadnje dane trgovanja !!!!!!!!!
Pozdrav

Jel uložena koja žalba? Ako je stvarno stečaj neizbježan,zašto ne prodaju ovi iz top 10? Postoji li kakva šansa da se izbjegne stečaj? Molim kolege forumaše koji su uvjereni u stečaj da mi odgovore na ova pitanja.

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A




Ježić,velinski vlasnik, očigledno nije htio za 5milja eura koje je dobio za Sanadera a zadržao je -ili neku ponudu za koju ne znamo-htio vratiti svoj paket dionica državi pa ih ona nije mogla prodati ili pokloniti strateškom partneru.BODLJO puno toga zna pa ga nitko ne dira.A novinari koji bi trebali znati nešto prije i više od iste su fele (građe) kao i suprug D.Čuljak jedne od najvećih karikatura hrvatskog novinarstva.

Pa zar si stvarno toliko naivan da si popušio foru s RJ kao vlasnikom!

Prvi put je to bio RJ jer je mogao ZAŠTITITI interese pravog vlasnika no očito su im odradili RJ preko Sanadera i Bajića!
Ali ovoga STRATEŠKOM PARTNERA neće moći odraditi.

E pa sada – tko je vlasnik?

Glede novinara – tko u Mađarskoj smije napisati da Orban štiti interes Arapa, Rusa i sl…..štiti MOL i štiti interes Mađara – to se piše!
[/quote]

Eto da i to doživim ! PRVA PAMETNA OD SAVE. Nije bilo tako davno da nisi smio spomenuti Ježića u negativnom kontekstu , ili slučajno reći da je Ježić nečija marioneta, A DA SAVO NE DOBIJE ŽIVČANI SLOM ! A vidi ga sad što je progledao [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_ooooo][emo_ooooo]
[/quote]

Niti sam radio od njega Boga ali ni vraga.
Konzultant koji i dalje uredno radi svoj posao u Švicarskoj pa je više no očito da radi u skladu s zakonima.
To što mu je netko stao na put naivno misleći da će do Diokija……
Sada je tu čermak!

17. listopad 2013. danas
120. sjednica Vlade Republike 4. Prijedlog uredbe o naknadi za poticanje proizvodnje električne energije iz obnovljivih izvora energije i kogeneracije

5. a) Prijedlog uredbe o načinima raspolaganja nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske

b) Prijedlog uredbe o metodama procjene tržišne vrijednosti, naknade za osnivanje prava građenja i naknade za osnivanje prava služnosti na nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske

c) Prijedlog uredbe o mjerilima i kriterijima dodjele na korištenje nekretnina za potrebe tijela državne uprave ili drugih tijela korisnika državnog proračuna te drugih osoba

d) Prijedlog uredbe o darovanju nekretnina u vlasništvu Republike Hrvatske Hrvatske

Vaš link …

Obzirom da je LNG terminal EC PROGLASILA STRATEŠKIM INTERESOM zemljište se može odraditi za cca 2 tjedna.

sava….
male su šanse da spase ovo…. maleeee skoro mikroskopske

Svima je jasno da su male šanse za spas,ali ako se uspije spasit ovo ce biti best buy za nas koji smo kupili po par kuna

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

Kolega sava je postao tocke sa danasnje sjednice vlade ali mislim da je za dioki vaznija ova pod 5a. Naime u njoj se nalazi uredba o kupnji nekretnina u korist rh, tj pod kojim uvjetima i kako se to ostvaruje.Zaprepascujuce je da to do sad nije bilo definirano nego sad to treba izglasavat. Pa sta su radili ovih 20 godina…strasno.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close