DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakva nam je burza opcenito svi smo postali “burekdjije” i da svaki dan zaradimo “500 kna”…kamo srece.
Netko je dioki prodao na 25..26…27..28..dan dva prije “potopa”…netko nije…netko ga je kupio na 3,15 pa do 5,15..netko nije…netko je zardio netko gubi..i to je burza..Nije za zamjerit nikome i svatko svojim novcem radi sta hoce…samo je zalosno sto oni koji daju sluzbene izjave koje utjecu na cijenu dionice ne budu sankcionirani. Hanfa…zse…opet zakazale..nista cudno.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

hop hop

kako se nervozni iskrcavaju, tako se nalozi na asku, makar mali, podižu

optimista nikade ne nedostaje


Ako danas-sutra Zaba ili Hep ne uloži žalbu na rješenje što je sud donio za PSN
Dine Čermak će uči u Dinu (svejedno, možeš je zvati i Dioki)i pripremati je za proizvodnju.

Samo mi nemojte reći da mi dioničari nećemo imati ništa od toga.Možda da možda ne-ustroji se po svojoj volji.

kolega, oćito ne kužiš kao ni mnogi ovdije a na što sam ukazivao odmah po poćetku postupka PSN…Čermak ili netko drugi može ući u vlasništvo dioki-dine na samo tri naćina:

-prvi, da otkupi Ježićeve dionice što sa sobom nosi i obveze

-drugi, dokapitalizacijom, kao strateški partner, nakon koje opet preuzima obveze

-treći, Dioki D.D. gubi “pravnu osobnost” i u stečajnom ili ovršnom postupku, putem sudske dražbe zainteresirani investitori kupuju neopterećno vlasništvo cjeline ili djela tvrke za koji su iskazali interes, nakon čega u pravilu dolazi do likvidacije tvrtke

– prva dva modela kojima bi manjinski dioničari imali eventualnu korist, uslijed preuzimanja ili pokretanja proizvodnje dokapitalizacijom strateškog partnera, više nisu primjenjivi a u trečem modelu, koji je upravo aktualan, dioničari ostvaruju svoj interes tek kada i ako je imovina tvrtke veća od potraživanja vjerovnika što je malo vjerojatmo jer sustav je tako postavljen da radnicima i na kraju dioničarima, u pravilu ne ostaje ništa

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sutra, 15.10.2013. u 13:00 sati u upravnoj zgradi DIOKI-a održat će se sastanak na kojem će prisustvovati predstavnici uprave, sindikata te stečajni upravitelj. Pozivaju se svi bivši i sadašnji radnici da dođu u 12:00 sati ispred upravne zgrade radi dogovora o daljnjim akcijama i da bi prisustvovali gore navedenom sastanku.

barbosa,
hvala na odgovoru.inače pripadam onim TAO dioničarima koji su je kupili na 2+ i namjeravam podijeliti svoju sudbinu sa Diokijem ne čineći ništa.a moji komentari plod su vjerojatno i mojih zabluda.

Svi koji su danas pametno kupovali I prodavali mogli su lijepo zaraditi , samo ako ne čitaju ove diskusije .

Sutra u 13 sati je sastanak u Upravnoj zgradi sa Dolezilom i Janiškom pa bi bilo dobro da dođe što više bivših radnika .

@barbosa

I kako onda misle pokrenuti proizvodnju u dini prije stečaja diokija?
Ili je službeno Čermak već ušao u dinu?

Jezicevim dionicama raspolaze ministarstvo gospodarstva po punomoci koju je potpisao i ovjerio sam Jezic ? Znaci li to da oni mogu prodat Jeziceve dionice npr. Cermaku, a lova umjesto Jezicu ide direktno Turudicu po njegovoj naredbi odprije cca 1 god. da uplati RH 5000000 eura sto ovaj nije ispostovao.

Po PSN-u Čermak je trebao ući isključivo preko Diokija. Kako PSN za Dioki barem za sada nije prošao Čermaka u Dini nema, a vlasništvo Dine je u 65% rukama Diokija, ostalo imaju HEP i ZABA. Da li je 65% Dine i Dioki dovoljan da se namir svi? Ako i je što na ktaju ostaje od Diokija? Realnije je da kupi Dinu od Diokija iz stečajne mase, međutim mislim da nije jedini zainteresiran, a isto tako i država se ne odriče zemljišta koje je najbitnije u cijeloj priči.
A ova izjava mi je fantastična:
Kako nam je potvrdio predstojnik DUDDI-ja Mladen Pejnović, želja države da kupi zemljište nije u nikakvoj vezi s predstečajnom nagodbom.

– Poslali smo pismo Diokiju da utvrdimo vrijednost zemljišta, a koje država može kupiti i u stečaju, kaže Pejnović.
Vaš link …

Što se tiče plinskih projekata na popisu je LNG terminal na Krku i izgradnja novih, dogradnja i proširenje postojećih plinovoda ukupne dužine od 308 kilometara. Riječ je o plinovodu koji bi trebao povezati LNG terminal na Krku s postojećim plinovodima s odvojcima prema Sloveniji, Italiji i Mađarskoj, što bi se trebalo realizirati do 2017
Vaš link …[/url]
Evo opet LNG, možda opet pošalju pismo Diokiju da utvrde vrijhednost zemljišta[emo_smijeh][emo_smijeh]

@yeosol

sve ste rekli…koliko ih ima samo kao što je lopina…kupuje na 5.xx prodaje na 6.xx…
iz priloženog se može vidjeti da očito ima onih koji su spremni kupiti po 6.xx u nadi da će prodati na 7.xx….svi znaju da ovdje nemaju još puno, a ove oscilacije ih mame da ulože koju kunu…pa “ubodu” kojih 500-1000 kuna u kratkom periodu…a izgleda da je sve više onih koji su gladni dobiti…kakve-takve, jer burza nam je u banani…pa da se mogu pohvaliti kako su digli pare na DIOK-iju…samo, skupi je to sport…puno se riskira za par sto kuna dobiti…
nek se oglase…nemam ja ništa protiv…

New Report

Close