DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uspjelo se danas, bez ikakve vijesti, napumpati ovdje cijenu do skoro 7 kuna. Tko li je to kupovao na razinama iznad 6 kn?

Svaki pravnik zakon tumaci na svoj nacin…tako su i pisani da bi oni mogli pametovat..(izvinjavam se ako sam nekom dirnuo tastinu)…tako da ih se bolje ne “lovit’. Sta rec na clanak 83 zakona…”predstecajna nagodba moze se pobijat tuzbom pod istim pretpostavkama koje su predvidjene za pobijanje sudske nagodbe”?!
Svaka cast ako postoji netko tko jasno i glasno moze rec sta ce i kako ovdje bit razrjeseno ali siguran sam da trenutno nitko to ne moze…Naravno ne mislim na nas forumase nego na institucije.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ako dioki nije niti u procesu predstecajne nagodbe niti u stecaju znaci da je to firma kao i svaka druga u problemima i dugovima.
I Cermak ili bilo koji drugi investitor ju moze kupiti sad van predstecajne nagodbe, isplatit vjerovnike (ili dio njih), nabavit sirovinu i nastavit poslovat….

sada svatko od vjerovnika može tražiti (nakon 8+8 dana) pokretanje stečaja

ponavljanje predstečajne nagodbe čini se da nije moguće, a druge opcije jesu, izvansudska nagodba, na primjer, bit će tu još svega


Ako dioki nije niti u procesu predstecajne nagodbe niti u stecaju znaci da je to firma kao i svaka druga u problemima i dugovima.
I Cermak ili bilo koji drugi investitor ju moze kupiti sad van predstecajne nagodbe, isplatit vjerovnike (ili dio njih), nabavit sirovinu i nastavit poslovat….

Upravo tako-sada svi zainteresirani mogu predati svoje ponude i kupiti DIOKI-DINU-LNG


o kojim investitorima je govori Janiška -još netko nov.???
Imamo Čermaka
imamo kanađane
i ???

i??? i nemamo nikoga… 🙁

Dobri su mi ovi filozofski postovi…gdi postavljate ovakva pitanja….slična lacostu…nećete moći spavati sad, pitajući se tko je to kupovao…
eto, da Vam ja odgovorim…špekulatni, kockari, burekdžije…koji se nadaju još prije stečaja i delistiranja ugrabit koju kunu na naivcima koji još vjeruju u spas…jer im je ulaz vjerojatno na 20+ kuna…pa im se prodavat na ovim razinama nikako ne isplati…rađe će pustit da im propadne dok pljugaju propagandu nekih na forumu kako još ništa nije gotovo…
kad dođe vijest…tresnut će na 1 kunu…a onda je uskoro više neće ni biti…


Uspjelo se danas, bez ikakve vijesti, napumpati ovdje cijenu do skoro 7 kuna. Tko li je to kupovao na razinama iznad 6 kn?


Uspjelo se danas, bez ikakve vijesti, napumpati ovdje cijenu do skoro 7 kuna. Tko li je to kupovao na razinama iznad 6 kn?

ovo sam napisao jučer na temi “best buy”


Pokušat će oni još koji dan održavati ovu cijenu od 5-6 kn kako bi polako iskipali sve dionice, koje će s okončanjem stečaja biti delistirane i u konačnici završiti na 0 kuna…ipak tu ima "sindikalista" sa po 10.000 komada i više koji su plaćali za dionicu po 20 kn ili više pa će idućih par dana pokušati spasiti (unovčiti) što se još može prije kraja koji se sve više približava.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



jedino ako ode u stečaj što je izgledno, general će izvisiti na dini.

Zašto bi izvisio? Kupit će DINU u stečajnom postupku DIOKIA, očišćenu od svih dubioza i dugova jer sumnjam da će se javiti itko drugi osim njega za DIOKI-ev udjel u DINI.
[/quote]
dinu će kupiti drugi, jer u stečaju nje važan strateški partner nego najviši ponuđač za imovinu, a to neće biti on jer ono što stvara profit radi točno to – stvara profit i to svi žele

Dioki ce imati razloga za zalbu i trazenje nove predstecajne nagodbe, ukoliko dinin psn postane pravomocan jer je time promjenjena glasacka struktura medu diokijevim vjerovnicima (dioki je dao 40% dine, a zauzvrat dobio???)


Dioki ce imati razloga za zalbu i trazenje nove predstecajne nagodbe, ukoliko dinin psn postane pravomocan jer je time promjenjena glasacka struktura medu diokijevim vjerovnicima (dioki je dao 40% dine, a zauzvrat dobio???)

Kada se laici igraju pravom,onda imamo ovakve komentare!!!
Kolika je samo količina mašte potrebna da bi se donijelo ovakve zaključke?
Pozdrav


Dobri su mi ovi filozofski postovi…gdi postavljate ovakva pitanja….slična lacostu…nećete moći spavati sad, pitajući se tko je to kupovao…
eto, da Vam ja odgovorim…špekulatni, kockari, burekdžije…koji se nadaju još prije stečaja i delistiranja ugrabit koju kunu na naivcima koji još vjeruju u spas…jer im je ulaz vjerojatno na 20+ kuna…pa im se prodavat na ovim razinama nikako ne isplati…rađe će pustit da im propadne dok pljugaju propagandu nekih na forumu kako još ništa nije gotovo…
kad dođe vijest…tresnut će na 1 kunu…a onda je uskoro više neće ni biti..

Bojim se, dragi gospodine marcipane, da niste dobro razumjeli moje pitanje. Ako se složimo da sad trguju kockari (bilo pokušavajući umanjiti gubitak, bilo ne propuštajući dobru priliku za zaradu), svejedno je zanimljivo čuti razmišljanja na temu tko su ljudi koji kupuju na, na primjer, razinama od 6.5 kn. Ovi kockari koji su kupili na 4 kn ili 4.5 kn do nabildanih 6.5 kn imaju dosta prostora za zaradu (i neki ljudi dobro su zaradili od petka), ali o čemu razmišljaju ovi (po vašim riječima naivci) koji kupuju na 6.5 kn? Misli li netko da se ovo može nabildati čak do 8-9 kn pa da se može zaraditi? Zašto se o tome ne bi pričalo na forumu i to na temi kao stvorenoj za to?

Ispričavam se ako svojim upisima ometam učmalu atmosferu na temi: s jedne strane bisakovijevog likovanja što je, ispostavilo se, bio u pravu kad je odmah govorio da će Dioki d.d. u stečaj; s druge strane ovih koji se ne mire sa sudbinom i pokušavaju uvjeriti i sebe i druge kako postoji šansa za nekakvo čudo; te treće grupe koja trenutno trguje punim gasom i pokušava navući nekog naivca.

Korisnih upisa koji nedvojbeno objašnjavaju što točno slijedi (jasno je što otprilike slijedi) nema previše. Iz na temi ponovljenog linka koji vodi na odgovor na pismo bivšeg radnika/dioničara Diokija, može se iščitati kako dioničari Diokija na kraju ne mogu dobiti ništa, ali niti tu stvari nisu rečene dovoljno jasno, a da bi to svi prihvatili (što se na ovoj temi vrlo jasno vidi). Zašto bi onda bio problem pričati o zanimljivim događanjima na burzi, nije baš da se ovakve situacije (tvrtka doslovno može nestati u vrlo kratkom vremenu) ponavljaju svaki dan.

@apothekar:
Kome sindikat prodaje na 6.5-7 kn? Burzovnim samoubojicama? Onima koji misle da je sindikat dovoljno jak podići cijenu još za dvije kune u ovih par dana?

New Report

Close