DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lucijan

Znači dioničari su 100% vlasnici dine, ali dioki ide u stečaj pa gubimo sve iako je dina profitabilna zajedno s par pogona diokija koji će onda propasti?

PA dođe mi da se zapitam tko je tu lud? 🙂
Pardon nisam ubrao u grafu organizacijskom da je dina d.d.
I ako može moderator gdje je onaj post na koji sam maloprije odgovorio, onome gospodinu koji iznosi neke nepotkrijepljene “činjenice”?

Mislim ulagao sam jer sam tako shvaćao situaciju.. a sada… stečaj? mislim nije još pokrenut ali svi vrište stečaj….. ali onda general ne dobije dinu, a što će uložiti filantropski novac da se eto proizvodnja pokrene?


Dina može preživjeti stečaj Diokija ne bude li žalbi vjerovnika na njezinu nagodbu

Za desetak dana bit će otvoren stečaj Diokija. U stečajnoj masi naći će se i njegov udjel u Dini, sto posto ili 65 posto dionica, koje bi u slučaju prodaje služile za namirenje vjerovnika Diokija, a ne i Dine.

O sudbini Diokija će odlučiti VJEROVNICI – najveći su Dioki Grupa s 310m kuna i radnici cca 60m kuna, a osporiti će se sva sumnjiva potraživanja pa i ona za koja postoje ovrhe – INA, HEP i Grad Zagreb. Vjerovnici će priznati SAMO potraživanja koja prijavi Dioki a sva ostala idu na arbitražu možda i međunarodnu obzirom da postoje i strani vjerovnici!
Dioki je prijavio 477m kuna duga i to je osnova!

Što se tiče Dine tu je manje-više sve gotovo!
U hrvatskom pravu sudska nagodba je u procesnopravnom smislu izjednačena s pravomoćnom presudom (članak 323. ZPP).
Stranka koja je u cijelosti uspjela u parnici (zaba, hep ) nema pravnog interesa za izjavljivanje žalbe, pa ako je kojim slučajem i podnese, sud će je u smislu odredaba članka 358. ZPP odbaciti kao nedopuštenu.

Čermak može krenuti s svojim planovimabez obzira kakva će procedura ići za Dioki.
A i obzirom da je DUUDI dostavio Upravi Diokija prijedlog za kupnju zemljišta.

[/quote]

Što ako se pojavi drugi kupac za DIOKI ovih dana i daju kvalitetnu ponudu .

kao naprimjer ovi kanađani
http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/c3/c3950cc51a65371e8a01d6ca9063cb4f.jpg

ili rusi .

I ugovore sastanak sa Janiškom i vjerovnicima.

Kako se pravno general upisao kao vlasnik/suvlasnik dine?

Linić je jučer krenuo iz USA, danas je tu, ako nije već stigao.

U predstečajnim nagodbama ministar financija ima zadnju riječ.

Pokretanje DINE znači bolji ishod za sve koji su dioničari i vjerovnici DIOK-ija.

Predstečajno ili stečajno, banke i drugi će se namiriti, i time smanjiti financijsko opterećenje DIOK-ija, a DINA ĆE ZADOMINIRATI U VLASNIŠTVU DIOKIJA.

Čak ni u stečaju, dionica ne mora otići sa burze, kao kod HGSPOT-a, ali je predstačajna nagodba bolja jer traje kraće.

I još nešto: pogoni DIOKI-ja u Zagrebu bili su već ugašeni, a DINA je završavala s radnim ciklusom. Tada je cijena dionice bila oko 50 kuna. Procijenite sami što će se dogoditi s cijenom dionice kada se predstečajno ili stečajno namire vjerovnici i pokrene proizvodnja u DINI.

@0102030405
da slažem se ali hoće li današnji dioničari ostati u vlasništvu dine ili ih misle nekako izvlastiti?

Dina može preživjeti stečaj Diokija ne bude li žalbi vjerovnika na njezinu nagodbu

Eto, sad ste i sluzbeno čuli, poštovani kolege drukeri i navlakači.

Imate još cca tjedan dana da probate svoje bezvrijedne dionice uvaliti još većim budalama, nego ovima još su do sad kupovali.

A onda, zbogom.

http://danas.net.hr/hrvatska/izdvajanje-dine-sto-ce-biti-s-dionicama-dioki-ja


Što ako se pojavi drugi kupac za DIOKI ovih dana i daju kvalitetnu ponudu .
kao naprimjer ovi kanađani
http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/c3/c3950cc51a65371e8a01d6ca9063cb4f.jpg
ili rusi .
I ugovore sastanak sa Janiškom i vjerovnicima.

Nema više Kanađana!
Nema više Rusa!
Za 10 dana ima STEČAJa!
GAME OVER!!!!!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

DINA-PSN prošao.To je gotovo.
Za nastavak proizvodnje treba para,recimo kroz dokapitalizaciju.Ali to treba biti
izglasano na glavnoj skupštini DINE i bez 75% glasova ne može se provesti.
BEZ Diokijevih 60% glasova nitko ne može proći.Jasno.Ali može ući Čermak jer ne kupuje nego iznajmljuje pogon.Prihod od najma ide u stečajnu masu.Ili ako
odlući kupiti 60% od Diokija.P kojoj cijeni.Naravno što jeftinije,a ako ne bude
konkurencije cijena će biti niska.
A što od toga imaju dioničari Diokija.Vjerovatno ništa,jer sada je ponovno
bilanca Diokija od 30.o6-važeća.Nema otpisa,sve se vrača na početak,naravno osim
malo povoljnijih utjecaja na konsolidiranu bilancu DINE.I vjerovatno će BV
Diokija biti ispod nule,a kada se bude prodavalo u stečaju ako nastupi biti će
vjerovatno ispod apsolutne nule.Neće se pokriti ni vjerovnici,a dioničari Diokija će sigurno dobiti nula.
Ali ima jedna nada,a to je da netko tko želi DINA pod svaku cijenu kupi dionice
RJ da bi kontrolirao većinskih 60% u DINI.Ali taj kamikaza bi trebao dogovoriti
i diskont prema svim vjerovnicima.Pa već u PSN su bili spremni na veliki otpis.
Ali očekivati više od tromjesječnog prosjeka koji će svakim danom padati prema
sadašnjih 5 kn,malo doli malo gori,apsolutno malo,relativno pun o ,pa ćemo se igrati.
Čuvajte se sindikata da vam ne nasapuna dasku.Sada je specijalno opasan s
obzirom na gubitak od 80%.Samo u jedan dan, milio bože, sa 25 na 5.

U Diokiju će biti jako nestabilno vrijeme,izmjenjivati će se lijepo vrijeme
sa iznenadnim neverava,jakim krakoroćnim olujnim neverama.

Napisah kako te Kanađane nitko ne smatra ozbiljnim investitorima, a da se šuška i da su “Kanađani” pa mi je moderator pobrisao upis. Stvarno ne kužim zašto.

pozdrav
Ima li tko da se razumije u pravne stvari kako ja kao bivši radnik da probam izvuči neku lovu (radi se o cca 100,000 kuna)koje mi duguje dioki
dali se moram to prijaviti kao potraživanje u stečajnoj masi ili to ide automatizmom.
Koliko sam naćuo radnici koji rade dobili su neke plaće,da me ne bi krivo shvatili
oni su i zavrijedili, ali i ja imam isto tako prava na neke plaće tj. kako je moguće isplaćivati primanja ako je tvrtka u blokadi, ako bivšim radnicima duguju plaće,ili kako se može prodavati oprema sa pogona i dijeliti novci a sve to mora u stečajnu masu.Mislim da tom prodajom opreme morali su pokrivati najstarija potraživanja.
ili su možda ti direktorčići i šefići i sindikalisti već otprije znali da sve ide u rasulo pa tko jami jami
mislim da DORH ima posla u diokiju

New Report

Close