DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi žao ako izgorim jer sam kupio po 4kn ,ali vjerujem kako će ovdje biti svega.Pričekajmo Slavka

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

Ja mislim da je neizvedivo i nelegalno odvajati Dinu iz Diokija. Ja nisam vidio nikakve skupštine gdje se donosi takva odluka, kao što je to bilo recimo sa FNVC iz Čabra. To znači ovako: dužan si 100 milja kuna, imaš 20 stanova, od toga 15 na periferiji,a 5 u Dubrovniku. Ovih 5 mićeš, a na 15 pustiš da sjedne banka, banka se ne naplati do kraja,ali tebe nije briga jer si barem sačuvao.

Iz pouzdanih izvora, znam da je Vrdoljak prije 40- tak dana rekao, DUUDI radi procjenu za zemljište koja će biti između najniže Hep-ove od 22 mil.€ i najviše stare procjene od 47 mil. €. Uz to potvrdio je glasanje Hep-a na ročištu identično onome Ministarstva financija, jer kao Slavko sve to vodi i slično itd. Ročište bi glatko prošlo da se uz “sigurni” glas Hep-a, pozitivno očitovao ZG- holding ili INA.Znači i bez Hypo banke do koje nikako da stigne pismo iz DUUDI-ja. Velika sramota i prevara od strane ministra, koji očito ima podršku benevolentnog Milanovića, opet neznalice za gospodarstvo. Nažalost, iako uz određene najave žalbi, izgleda da je politika odlučila svesti radnička potraživanja kao i dionice na nulu. Sama elita sposobnih ministara, od Vrdoljaka pa do onog Zmajlovića. Oni nesposobnjakovići Milošević i Popijač , za ove su bili supermeni.

@Fedor19:

Ja mislim da je neizvedivo i nelegalno odvajati Dinu iz Diokija.
__________________________________________________________________________________

Zašto bi bilo nelegalno? Dina je sad dio stečajne mase (ne sva Dina, već udjelo Dine koji otpada na Dioki d.d., a to bi moglo biti oko 67% ili nešto slično) i valjda netko može kupiti taj udjel za neke novce od kojih će se onda namiriti vjerovnici Diokija.

Malo je komplicirano za shvatiti zato što i sama Dina ima predstečajnu nagodbu i svoje vjerovnike (a sad i nove vlasnike uz Dioki d.d. u čijem je 100%-tnom vlasništvi bila do prolaska svoje PSN), ali taj koji bi je kupio valjda bi znao što radi. Nije to baš najlakše raspetljati, ali ako netko bude našao svoj interes, već će se to napraviti.

Još jedna zanimljivost na koju sam naišao čitajući o tim tvrtkama: postrojenje Dine nikad zapravo nije dovršeno, već je dovršena samo prva (od tri predviđene) faza. Stoga je dio postrojenja koji je izgrađen jako opterećen početnim ulaganjem jer je odmah napravljena infrastruktura i za preostale dvije faze. Taj modularni pristup odličan je ukoliko se izgradi sve što je predviđeno. Međutim, kako to u Hrvatskoj već hoće biti, stvar nije dovršena i to je jedan od razloga propasti.


Promjenio mišljenja, što nisi do nazad dva dana ,govorio da ide sve u stečaj??

Dioki ide u stečaj, tu nema nikakve dileme, a dioničare DIOKI-a, čijim dionicama se trguje na burzi, samo to treba zanimati! Da li će se Dina, kao dio imovine Diokia spasiti (nastaviti s radom) ili ne, s pozicije dioničara je nebitno. Udio Diokia u Dini bit će prodan kao i ostala imovina Diokia, osim one na kojoj su odavno hipoteke banaka, tako da kad se sve plati što se duguje, pitanje je hoće li uopće biti za namiriti potraživanja radnika, a o tome da će dioničarima nešto ostati je besmisleno uopće pričati!
Da je DIOKI imao imovinu veću od dugova, našao bi se kupac koji bi napravio dokap i preuzeo DIOKI…ali sad i tako nema smisla o tome više raspravljati, DIOKI ide u stečaj, bit će na koncu delistiran s burze i ove dionice će postati bezvrijedan papir, zapravo čak niti to. Zato je kupovina dionica DIOKI-a u ovim uvjetima strašan rizik (ako ne uspijete dionice na brzaka uvaliti nekom drugom) koji na malo duži rok donosi gubitak svega uloženoga!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

na Dalekovodu nije prošla PSN pa nitko nije spominjao stečaj, a cijena dionice je pala 20%. Ovdje je odmah razglašen stečaj ,makar službeno to nitko nije objavio a cijena srokana, kao d je sve namjerno odigrano

Nije gotovo dok nije gotovo.
Dali je nagodbeno vijece za dioki donjelo rijesenje o obustavi psn-a nakon neuspjelog glasanja?

Ovi koji stalno forsiraju stecaj cine to ili iz mrznje prema Diokiju ili zele kupit na jos nizim razinama.
Da su stvarni dusebriznici dali bi objektivnu informaciju o dalljnjim opcijama. Jer tu je jos dosta otvorenih pitanja, a stecaj ni blizu.

Jel mi može netko objasniti kako to da se nije moglo stavljati naloge ispod najvećeg najnižeg naloga na asku i to još od 16,30 kn. Na 16,30 sam se prvi puta zapitao zašto ljudi ne izlaze kad je bilo očito da ovo ide u pm. Nitko nije stavljao naloge na ask ispod onog ogromnog H naloga i tako sve do 3,15 kn. I sam sam pokušao staviti 100 kom na 7,98 na otvaranju ali nije išlo, mogao sam na 7,99 ili 8 ali ne i na 7,98. Koje su to fore?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@kliring
ovakvu obavijest/pojašnjenje dostavili su moji brokeri klijentima

Poštovani klijenti,

trgovinski sustav Zagrebačke burze podešen je na način da odbija zadavanje naloga koji se bitno razlikuje od posljednje postignute cijene nekom dionicom na Burzi.
Minimalna prodajna cijena za koju Zagrebačka burza trenutačno dopušta izlaganje je 16,30 kn.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Iz pouzdanih izvora, znam da je Vrdoljak prije 40- tak dana rekao, DUUDI radi procjenu za zemljište koja će biti između najniže Hep-ove od 22 mil.€ i najviše stare procjene od 47 mil. €. Uz to potvrdio je glasanje Hep-a na ročištu identično onome Ministarstva financija, jer kao Slavko sve to vodi i slično itd. Ročište bi glatko prošlo da se uz "sigurni" glas Hep-a, pozitivno očitovao ZG- holding ili INA.Znači i bez Hypo banke do koje nikako da stigne pismo iz DUUDI-ja. Velika sramota i prevara od strane ministra, koji očito ima podršku benevolentnog Milanovića, opet neznalice za gospodarstvo. Nažalost, iako uz određene najave žalbi, izgleda da je politika odlučila svesti radnička potraživanja kao i dionice na nulu. Sama elita sposobnih ministara, od Vrdoljaka pa do onog Zmajlovića. Oni nesposobnjakovići Milošević i Popijač , za ove su bili supermeni.

Hypo je riješen – nema ga među vjerovnicima, a potraživanja naplaćuje od kijca, Ćufa, Pirosa!

22 09253797076 AKD-ZAŠTITA d.o.o., ZAGREB 1.628.799,03

75 26187994862 CROATIA OSIGURANJE d.d., ZAGREB 3.029.735,19

123 23057039320 ERSTE&STEIERMARKISCHE BANK d.d., RIJEKA 11.785.451,61

134 85828625994 FOND ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU
UČINKOVITOST, ZAGREB 1.605.533,70

139 24612651044 GENERALTURIST d.o.o. u stečaju, ZAGREB 93.353,14

142 61817894937 GRAD ZAGREB, ZAGREB 20.444.979,71

152 46830600751 HEP-OPERATOR DISTRIBUCIJSKOG SUSTAVA d.o.o.,
ZAGREB 64.205.100,62
153 63073332379 HEP-OPSKRBA d.o.o., ZAGREB 58.547.314,51

169 28921383001 HRVATSKE VODE, ZAGREB 1.261.670,24

188 27759560625 INA-INDUSTRIJA NAFTE d.d., ZAGREB 65.286.813,21

265 18683136487 MINISTARSTVO FINANCIJA, ZAGREB 57.772.296,22

283 44110106406 NOVI LIST d.d., RIJEKA 21.584.742,17

357 64406809162 SREDIŠNJE KLIRINŠKO DEPOZITARN DRUŠTVO d.d.,
ZAGREB 98.557,10

307.947.699,33 ukupno s ovršnim ispravama!

OD OVIH SU NEKI su išli RUŠITI PSN a ne postići dogovor!
Robert ježić je mala beba za ove naše institucije!

U Zapisniku se smanjio dug fin. institucija a povećao ostali vjerovnika – čini mi se da se Antovenoto odrekao u korist nekog iz Dioki Grupe zauzvrat neke garancije!


@kliring
ovakvu obavijest/pojašnjenje dostavili su moji brokeri klijentima

tek sam sad pogledao u svoje poruke i doista i meni su poslali 3 obavijesti o limitima. Ok sad mi je jasno.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Promjenio mišljenja, što nisi do nazad dva dana ,govorio da ide sve u stečaj??

Dioki ide u stečaj, tu nema nikakve dileme, a dioničare DIOKI-a, čijim dionicama se trguje na burzi, samo to treba zanimati! Da li će se Dina, kao dio imovine Diokia spasiti (nastaviti s radom) ili ne, s pozicije dioničara je nebitno. Udio Diokia u Dini bit će prodan kao i ostala imovina Diokia, osim one na kojoj su odavno hipoteke banaka, tako da kad se sve plati što se duguje, pitanje je hoće li uopće biti za namiriti potraživanja radnika, a o tome da će dioničarima nešto ostati je besmisleno uopće pričati!
Da je DIOKI imao imovinu veću od dugova, našao bi se kupac koji bi napravio dokap i preuzeo DIOKI…ali sad i tako nema smisla o tome više raspravljati, DIOKI ide u stečaj, bit će na koncu delistiran s burze i ove dionice će postati bezvrijedan papir, zapravo čak niti to. Zato je kupovina dionica DIOKI-a u ovim uvjetima strašan rizik (ako ne uspijete dionice na brzaka uvaliti nekom drugom) koji na malo duži rok donosi gubitak svega uloženoga!
[/quote]

Postoji kupac koji bi nastavio dokap i preuzeo Dioki,izvoli pa pročitaj,na koje adrese je poslana službena ponuda za Kupnju DIOKI-a.

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/c3/c3950cc51a65371e8a01d6ca9063cb4f.jpg

New Report

Close