DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U jedno sam u ovoj priči j..no siguran, a to je da nitko od radnika i dioničara ove uništene tvrtke nikad više dok su živi neće glasati za likove iz postojeće i prošle vlasti.

Nemam Dionice Diokija, ali sam imao jednu drugu koja je otišla u stečaj.
Kao prvo, kad firma ide u stečaj dionice se povlače s burze i možes s njima mahat zrakom, a u samom stečajnom postupku su dioničari zadnji koji se namiruju ako šta ostane, a ne ostane nikad.
Čak ima situacija da se u istim pogonoima obnovi proizvodnja i sve bude divno i krasno, ali tako da se osnuje nova firma u koju novi vlasnik uloži nešto kapitala, pokupi nešto radnika i strojeve, ali stari dioničari s tim nemaju nikakve veze.
Poučan je primjer splitske željezare koja je otišla u stečaj, a sada lijepo i krasno radi, ali pod novom firmom, pa se bivši dioničari mogu slikat.
Općenito treba naučiti da su mali dioničari u ovoj zemlji gdje vlada partija, a ne zakoni, doslovno ovce za šišanje.
Socijalizam i burza ne idu zajedno.
I drugo, kockanje je strast i nije fer da se kockari žale ako sve izgube.
Pravo je pitanje, što se dogodilo s firmom koja se taman bila sredila u proizvodnom smislu i imala tržište.
Je li se preinvestirala, jesu li je pokrali iznutra ili izvana, je li samo zbog zemljišta ubijena. Mislim da je i ta priča o zemljištu prenapuhana.
To bi zemljište netko skupo platio za hotele, ali za industriju, pa bio i lng, čisto sumnjam.


… Ova sramota s pismom namjere koje nije stiglo do Hypo banke … to je stvarno tragikomično.

A bice nisu poslali preporuceno nego kao obicno pismo zato je i doslo do ove situacije danas.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Danas je negdje pisalo da je pismo ipak stiglo, ali da je bilo dovoljno dobro napisano i da stoga nije dobro “sjelo” ovima iz Hypo banke. [emo_smijesak]

Zbunjujuće je što Čermak i dalje govori kako je zainteresiran za Dinu (u “Jutarnjem listu” spominju kako kaže da nije odustao niti od Diokija, ali upitno je koliko su novinari dobro razumjeli što je rečeno) i kako ekipa iz Dine govori kako će se oni izvući, a nije jasno kako će se izvući tvrtka kćer, ako se majka pošalje u stečaj. Sjećam se da je netko na temi, u vrijeme kad je na prvom ročištu prošla PSN za Dinu, ali ne i ona za Dioki, bio rekao kako se to može izvesti – poslati Dioki u stečaj i spasiti Dinu. Većina nas nije vjerovala da je to moguće, ali tko zna, možda je taj forumaš bio u pravu, možda ga nismo bili dovoljno ozbiljno shvatili.

kolege,
svima koji smo na burzi ovo je jedna velika pouka!! UPRAVO TO JE BURZA!! nemam dionice ali sam imao vlds. kao što je i spomenuo kolega frenkie, to ide prema njegovoj cijeni dok je meni pozadina svega potpuno ista. čista politička namještaljka-


Yeo

Tko ne riskira ne profitira, ovaj put smo dobili po repu no lako za ovu lovu, ja imam cime kupit kruh, ali izgubili smo tvornicu u Zadru, Kastelima, sad Zagreb I Omisalj! Dali znate kojom slucajnoscu je opstao AD plastika a kako propao Jugovinil!? AD plastik je bio na granici Solina I Splita pa se HDZ-ove hijene nisu mogle dogovoriti oko plijena – preneseno znacenje iz clanka koji je voden sa legendarnim profesorom predsjednikom uprave. Jugovinil je pak propao najvise iz razloga jako atraktivnog zemljista (gle slucajnosti) ali isto tako ne zaboravimo ni eko udrugu za koju se doznalo kasnije da su dobivali donacije od konkurentske firme iz italije. Ma naprosto ne moze covjek vjerovat za sta su nasa braca, ocevi, djedovi, majke, sestre lili krv!? Boze oprosti nasim pastirima jer ne znaju sto su ucinili I sto cine – ja nikom od njih ne zavidim jer su im zivoti jedna velika 0 🙁
Always look on bright side of life… 🙂


Svaka čast na postu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Treći put zanemario sam njihove informacije i izgubio praktično sve zbog čvrstog vjerovanja da će se u zemlji koja je u ovolikoj banani spašavati proizvodna i izvozna radna mjesta (kao ona koja nam najviše nedostaju). Ovakav rasplet situacije baš me zatekao. Znali smo da riskiramo, postojala je realna šansa da popušimo, jebat' ga.

Đizs yeosol, najradje bih te pitao koliko godina imaš, ali bez zle namjere… mislim ono pa jel znaš u kojoj državi živimo? Jel i ti tu živiš zadnjih 20-ak godina? (da ne idem dalje u prošlost)

Pa mi smo na razini afričkih država, a uskoro ćemo i po standardu tamo. Najbolji opis stanja je dala kolegica Ema na prošloj stranici:

“Jedan političar mi rekao, doslovce ovim riječima: “Ovo ti je divlji zapad od države, a narod hrpa bud… koje možeš še…. kako i kad god hoćeš”.

Pa ja sam mislio da je to do sada svima jasno…


Sjećam se da je netko na temi, u vrijeme kad je na prvom ročištu prošla PSN za Dinu, ali ne i ona za Dioki, bio rekao kako se to može izvesti – poslati Dioki u stečaj i spasiti Dinu. Većina nas nije vjerovala da je to moguće, ali tko zna, možda je taj forumaš bio u pravu, možda ga nismo bili dovoljno ozbiljno shvatili.

U Hr se sve može, no worries.

http://www.jutarnji.hr/cermak–ne-odustajem-od-diokija-iako-odlazi-u-stecaj/1131976/

Čermak ne odustaje od DIOKI.

Bio sam djelatnik polistirena, najbolji trenutci mladosti.
Sada samo čemer i suze. Ubili mi nadu, uzeli novac, uništili obitelji.

Da, to nema veze sa državom i žao mi je što tu živim.

U životu nema problema, samo rješenja, zato glavu gore i pozdrav svim diokijevcima, ma gdje bili.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Đizs yeosol, najradje bih te pitao koliko godina imaš, ali bez zle namjere… mislim ono pa jel znaš u kojoj državi živimo? Jel i ti tu živiš zadnjih 20-ak godina? (da ne idem dalje u prošlost)

Pa mi smo na razini afričkih država, a uskoro ćemo i po standardu tamo. Najbolji opis stanja je dala kolegica Ema na prošloj stranici:

Imam dovoljno godina (čak i za šakom i kapom dijeliti okolo [emo_smijesak]), a i dovoljno pameti da znam gdje otprilike živim. S druge strane, očito još uvijek nisam u sebi ubio svu dječju naivnost i optimizam. [emo_smijesak]

Ako su se mogla spasiti neka radna mjesta (i to proizvodna), ako su svi vjerovnici mogli izvući dio potraživanja (sad se čini da će mnogi, osim banaka, izvući dosta kraći kraj), ako se javio zainteresirani ulagač spreman dati neke novce za pokretanje proizvodnje u dijelu nekadašnjih pogona, ako su prošle i prolaze tolike druge PSN … mislio sam da nečiji pojedinačni interesi i politička prepucavanja (ovdje moguće i ekipa iz HNS-a ima svoje prste) neće biti stavljeni ispred mogućnosti preživljavanja jedne takve firme. Priča mi je zvučala sasvim pozitivno i ostvarivo. Naravno da sam bio svjestan da postoji opasnost da sve završi na način na koji obično završava u Hrvatskoj, ali sam procijenio koliku sam sumu spreman riskirati.

Za mene je šokantno da je više od 3/4 državnih glasova bilo protiv, to je poprilično razočaranje, dokaz o nefunkcionalnosti koalicije i dokaz o slabosti Linićeve pozicije (jer ga je, čini se, jedan Vrdoljak, iz jedne minorne stranke preveslao kao malog majmuna). HEP-ovcima sam se unaprijed osvetio prebacivši se (iz principa, mrzim HEP, HT i slične kvazi-firme) na drugog distributera. [emo_smijeh]

Na kraju: jako je malo ljudi danas uspjelo izaći van, niti nekolicina, velika većina je u istom …nju kao i mi.

Da je skupina vjerovnika kojoj pripada država glasovala za, DIOKI bi imao potrebnih 66% glasova i prošao bi nagodbu.

New Report

Close