DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link …[/url]

sve je meni se čini ovo jedna velika namještaljka, sve je dogovoreno kome šta ide.. sve je jasno čim se pogleda da ni jedna državna firma nije glasala za … ovdje bi i uskok mogao imati posla…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Takoder, procitao sam negdje (koliko sam samo portala prelistao 🙂 ), da ce se potruditi da dina radi unatoc novonastaloj situaciji kao i da ce se izvuc iz Dioki-a. To mi nije jasno, opet imamo varijaciju na temu kuponske privatizacije? Kako oni to prravno zamisljaju!? Sto li je Miki radio I dogovarao pri "privatnom" posjetu – svoju proviziju!? Hoce li ceermak na kraju u stecaju kupiti Dinuu za 27 mil. EUR. I dali je zato pomirljiv!? Ocito su nasli i nacin kako jeftinije doci do zlatne koke.

Sve skupa dosta je neobično, Čermak je dao jako pomirljivu izjavu, tko zna što je tko iza kulisa dogovarao.

Što se tiče banaka, vjerojatno ne trebamo previše razbijati glavu: čini se da su one procijenile da za sebe mogu izvući više u slučaju stečaja. Ne znam ništa o stečajevima pa ni kako ide raspodjela stečajne mase ukoliko neki od vjerovnika imaju hipoteke na vrijednim nekretninama (po ponašanju banaka, čini se da se takvi vjerovnici najprije naplaćuju, ili da se naplaćuju u većoj mjeri od “običnih” vjerovnika).

Veliko je pitanje što su radili državni činovnici. Pejnovića se predstavlja kao čovjeka od najvećeg Milanovićevog povjerenja, a lik nas je sve slagao izjavom o kupnji zemljišta (a što bi bilo Hypo banku odobrovoljilo da prihvati plan). Možda je netko procijenio da država do zemljišta može doći i jeftinije. Ili je katastrofalno stanje državne blagajne spriječilo kupnju. Što je Milanović radio tamo “u privatnom posjetu” vjerojatno nikad nećemo saznati.

Postoji li još išta u čitavoj priči … ne mogu se oteti dojmu da postoji. Netko će vjerojatno ipak nečim ovdje omastiti brk.

Što se nas koji smo kupovali dionice tiče, opet smo na vrijeme bili dobili vrlo jasno upozorenje od “Novog lista”. Od, čini mi se, tri takva upozorenja o neprolascima/odgodama, dvaput ih nisam poslušao. Prvi put propustio sam uzeti dotad ostvarenu zaradu i opet kupiti na razinama na kojima sam dionice prvi put kupio (danak neiskustvu). Drugi put sam ih poslušao, ali burza nije predramatično reagirala pa sam se vratio na skoro istoj razini na kojoj sam izašao. Treći put zanemario sam njihove informacije i izgubio praktično sve zbog čvrstog vjerovanja da će se u zemlji koja je u ovolikoj banani spašavati proizvodna i izvozna radna mjesta (kao ona koja nam najviše nedostaju). Ovakav rasplet situacije baš me zatekao. Znali smo da riskiramo, postojala je realna šansa da popušimo, jebat’ ga.

Ovo je sramota. Sramota za državu. Ide sve u onu stvar. Ovdje gdje se moglo sve završiti dobro, gdje je bilo kakve takve perspektive. Ministri pričaju jedno, državne tvrtke rade drugo, pa pobogu ovo nije divlji zapad, ovo se neda opisati riječima.
Banke će se u najvećem dijelu naplatiti a dobavljačima i tim istim državnim tvrtkama koje su glasale protiv ostat će “#$”%”#. Imho netko iz hep-a je dobio dobru pinku da opstruira ps dioki-a. I opet, ova vlada “kao” briše korupciju a odmah iza čoška izlaze dvije nove. Sramota. Bježite van iz ove prčije od zemlje ako imate mogućnosti, uskoro će ostati samo kosturovlje sve od dalmacije pa do zagorja.

http://www.jutarnji.hr/cermak–ne-odustajem-od-diokija-iako-odlazi-u-stecaj/1131976/




Ovo je početak je'nog divnog prijateljstva…

Pogledaj što nakon stečaja firme dobiju dioničari pa ćeš možda shvatiti kako stvari stoje…
[/quote]

Vjerovnici su procjenili da je imovina daleko veća od duga i da im se isplati izvući što više potraživanja.
Obzirom da su banke ostale na neoperativnoj imovini – Kijac i Piros – da za Ćuf psotoji odluka glede namirenja prioritetnih vjerovnika te da je na Dini proveden tj sklopljen sporazum iammo itekako prostora da se to tako ne završi!
Dina može sutra u pogon ako to tako odluči Čermak.
Ukupan dug na Diokiju je 905 milijuna minus 320 milijuna koliko su potraživanja Dioki Grupe!
Dakle netto je oko 590m i za to postoji itekako pokriće u imovini.
I dalje s kupnjom zemljišta za koju je donesena odluka može se sve pokriti i sve se može isplatiti!

[/quote]
Ma “Sava” ,o čemu vi to!!!!!!!!!
Do kraja iracionalan!!!!!!!
Ma bar se posramite i priznajte da ste pisali bedastoće!


Ma vragu I novci koje smo izgubili, zaradit cemo mi to opet. Samo mi je zao kakvim su tvrtkama prosle do sad nagodbe tj. Kakvim poslovima su se te tvrtke bavile I sta smo mi kao porezni obveznici placali – zamislite jedan Cammeo, hocemo pitati taksiste u zg sta misle o tome? Na zalost mi pomalo ostajemo samo na zemljoradnji I turizmu i vracamo se u vrijeme prije 2 svjetskog rata. Takoder, procitao sam negdje (koliko sam samo portala prelistao 🙂 ), da ce se potruditi da dina radi unatoc novonastaloj situaciji kao i da ce se izvuc iz Dioki-a. To mi nije jasno, opet imamo varijaciju na temu kuponske privatizacije? Kako oni to prravno zamisljaju!? Sto li je Miki radio I dogovarao pri "privatnom" posjetu – svoju proviziju!? Hoce li ceermak na kraju u stecaju kupiti Dinuu za 27 mil. EUR. I dali je zato pomirljiv!? Ocito su nasli i nacin kako jeftinije doci do zlatne koke. I ne zaboravimo koliko je novca ulupano samo u brodosplit STRASNOOOOOOO…

dobro si napisao.. u neke firme je potrošeno na milijarde kuna a ovdje se nije moglo pomoći i to ne da se novac da nepovratno nego se nudio udjel u firmi..

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Dakle, kako je lanica rekla, uopće ne žalim ekipu koja je zaglavila unutra, a ulagala je na temleju nekih dopisa i obećanja i vjere u našu dražvu, političare i aktualnu Vladu…
I ne samo to, nego su i zdušno ovdje, a ima ih i na temama drugih dionica tvrtki koje se nalaze u slučnim situacijama, drukali i pumpali i navlačili druge da zaglibe zajedno s njima u ovoj propaloj investiciji…
to nisu ulagači već kockari…pa eto…gaće na štapu što bi se reklo…a ima i onih koji to još ne žele priznati i grčevito još vide neke odbijance i spas…
Naravno, kad se pojavi netko sa strane na temi i veli kako će to sve propasti, onda se pozivate na psn i tome kako ne može to u stečaj…i kako ste došli na temu samo provocirati i drukati da bi jeftino dokupili…eto…
pitam se opet šta je radila Hnfa..i zašto nije stavljena blokada već odavno prije, a ne da se ekipa navlači i da se omogući nekima da barataju povlaštenim informacijama…trebalo je to odavno amenovati…a sad će se još tržiti na burzi jedno mjesec dana prije nego delistiraju…

Yeo

Tko ne riskira ne profitira, ovaj put smo dobili po repu no lako za ovu lovu, ja imam cime kupit kruh, ali izgubili smo tvornicu u Zadru, Kastelima, sad Zagreb I Omisalj! Dali znate kojom slucajnoscu je opstao AD plastika a kako propao Jugovinil!? AD plastik je bio na granici Solina I Splita pa se HDZ-ove hijene nisu mogle dogovoriti oko plijena – preneseno znacenje iz clanka koji je voden sa legendarnim profesorom predsjednikom uprave. Jugovinil je pak propao najvise iz razloga jako atraktivnog zemljista (gle slucajnosti) ali isto tako ne zaboravimo ni eko udrugu za koju se doznalo kasnije da su dobivali donacije od konkurentske firme iz italije. Ma naprosto ne moze covjek vjerovat za sta su nasa braca, ocevi, djedovi, majke, sestre lili krv!? Boze oprosti nasim pastirima jer ne znaju sto su ucinili I sto cine – ja nikom od njih ne zavidim jer su im zivoti jedna velika 0 🙁
Always look on bright side of life… 🙂


Gdje je sada Zmajki, Manica i ostala ekipa lažnih dušebrižnika. Mogli su kupiti po 22kn, a sada će morati po +26kn.
dobro smo mi ,,a kako si ti ? nema te vec par dana

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


hoće li ovo napokon pobjeći preko 30 ili će ga još držati na lancu
mislis na 3 kn ? nula ti pobjegla ?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Meni nije jasno kako to da top 10 nije kratio ovih dana. Baš me zanima kakvo će biti njihovo stanje za 3 dana.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


…Pogledaj što nakon stečaja firme dobiju dioničari pa ćeš možda shvatiti kako stvari stoje…

Jebate led sta je ovo.Cili dan sam po avionima i gledam sad ovo i ne mogu virovat. Odgovor na ovo je netko napisao jucer da dionica u stecaju vrijedi 70 kuna,a ja mislim da ovo ide prema cijeni Validusa.Uopce ne kuzim sta se dogodilo idem procitat. Ovo je jos jedna lijepa prica iz Rvacke ima bit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close