DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gledam malo graf ..21-22 kn trend linija od pocetka godine drzi .[emo_zacudjen]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U biti sve ovisi o Hypo banci, pa ako je DUIDI i Pejnović rekao da će poslati pismo namjere za zemljište za LNG, onda će to pismo valjda i stići do sutra….

meni je zanimljivo kak se ta pisma, ponude i slično uvijek šalju zadnji dan pa je uvijek pitanje hoće li stići ili ne. A onda je uvijek drugo pitanje jel to pismo, namjera i sl. jasno i nedvosmisleno. Pa se onda uvijek ustanovi da treba na neke dorade i tako to.

Ali uvijek. Pa jel se to pismo nije moglo poslati prije tjedan dana?

Ili je sve to dio igre? Ja bih rekao da je to. Ali sutra ce sve biti jasno. Jel sva ova sarada koja je godinama trajala bila samo zbog LNG zemljišta ili stvarno ima nešto više u svemu tome. Jel stvarno nekoga zanima ikakava proizvodnja u ovoj državi?


Neka bude i stecaja samo da pokrenu proizvodnju, pa i kroz stecaj…

Za radnike bi to bilo OK, ali dioničari bi vjerojatno sve izgubili [emo_zacudjen]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Neka bude i stecaja samo da pokrenu proizvodnju, pa i kroz stecaj…

Za radnike bi to bilo OK, ali dioničari bi vjerojatno sve izgubili [emo_zacudjen]
[/quote]

Ma i radnici bi manje više sve izgubili. Ako ode u stečaj, to je kraj Diokia i proizvodnje. Ovo što Janiška spominje kao neke moguće eventualne nove partnere su samo priče. Ako ode u stečaj – priča je definitivno gotova.

Ali ako ode u stečaj, jer recimo pismo nije stiglo, onda država opet ostaje bez zemljišta, tako da IMO ne smije, bar sutra, u stečaj.

Ili je pismo stiglo i Hypo podrzava ili neka odgoda.

Jer kako se meni cini iz Janiskinog govora, ostali se bas i ne slazu, znaci sve je na Hypu.

Edit – jedino da se opet Jezic malo igra s polisitirenom u ZG dok moze izvuci neku lovu, nikakvi drugi /ozbiljni) partneri mi ne padaju na um.



sto bi ovdje danas ?

Igra spuštanja prosiječne cijene.
[/quote]
Ili možda najava stečaja za koji ovo društvo već dugo vremena ima sve uvjete?
Pozdrav


sta vi stvarno u Čermaku vidite spasitelja hahahah,isti Jezic samo nema ovaj nema brkove.Pitajte jadne zaposlenika sta oni misle o ovom navlačenju i bez svojih 12 plača i otpremnina.Neče proči psn i da prode slucajno nece biti proizvodnje to je samo formalno da firma neode u stecaj jer bi mutne stvari isplivale,auuuu da mi je sada vidjeti Savinu facu i Lacostinu hahahah,kako se kaze tko se zadnji smije

Davno sam rekao da od proizvodnje nema ništa,a vjerojatno ni od naših plaća ništa pa ni otpremnina…to je realnost..sve ostalo bi bil kao dobitak na lotu..[emo_palacd]

FINALE PREDSTEČAJNE NAGODBE SKEPTIČNOST UOČI DANAŠNJEG, KONAČNOG IZJAŠNJAVANJA O PLANU RESTRUKTURIRANJA
U (NE)MILOSTI VJEROVNIKADioki danas u stečaj, na ledu i Čermakova ponuda za spas Dine?
Dio upućenih smatra da će plan ponovno biti odbijen, jer je u osnovi istovjetan prvobitnom koje nisu podržale ni državne tvrtke niti tijela državne uprave i poslovne banke. U tom slučaju i Čermak bi morao pripremiti novi plan za Dinu

Marinko GLAVAN

RIJEKA » Vjerovnici Diokija danas će u Zagrebu ponovno odlučivati o predstečajnoj nagodbi te tvrtke u većinskom vlasništvu Roberta Ježića. Plan predstečajne nagodbe za Dioki, odnosno financijskog i operativnog restrukturiranja koji je uprava društva izradila na prijedlog potencijalnog strateškog partnera …

http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285928582863285928582863285A28582859285B286328962897289E28632863285E2860285828612858286028632863286328592863C

“Novi list” dosad je obično bio dobro obaviješten. To znači da bi nas danas mogla dočekati nova odgoda. Čini se nevjerojatnim nakon svih onih izjava u proteklih par tjedana, ali mi smo izgleda zemlja u kojoj riječ jako malo vrijedi.

U slučaju nove odgode danas, možda moramo prihvatiti da vjerojatno nikoga nije briga za očuvanje proizvodnih radnih mjesta i da su na djelu tipične hrvatske igre oko zarade na vrijednom zemljištu.



Neka bude i stecaja samo da pokrenu proizvodnju, pa i kroz stecaj…

Za radnike bi to bilo OK, ali dioničari bi vjerojatno sve izgubili [emo_zacudjen]
[/quote]

Izbjegavaš ili zaboravljaš da smo mi dioničari Diokija isrovremeno najveći vjerovnici – 310 milijuna od 905 milijuna duga u rukama je Pirosa, Čufa, Kijca i Dina petrokemije tako da – ako gubimo kao što ti kažeš kao dioničari činjenica je da dobijamo kao vjerovnici!!!!!
To ti je jedina istina kao i činjenica da je neovisna revizija utvrdila da je vrijednost kompanije 100 kuna po dionici a 34% od toga koliko su potraživanja naših komapnija je 34 kune po dionici pa ispada da se sada dionica trži ispod stečajne vrijednosti!!!!

Što se tiče prolaska ili neprolaska PSN-A PA VEĆ NA PRVOM ROČIŠTU BILO JE nešto ispod 50% ZA a za novi krug je bilo 53% ZA!
Obzirom da svaka od te 3 grupe mora imati većinu već je bila u jednoj grupi a mislim da se s obzirom na ćinjenicu likvidirao AdriaOli mogli bi dobiti i većinu u Financijskim instutucijama – Grupa Antoveneto s 53 milijuna kuna!
Ostaje dakle MFIN i državne komapnije – o njima ovisi da li će trebati 1/2 većina ili 2/3 većina!
Velika je vjerojatnost da PSN prođe obzirom da su sve kompanije iz Dioki Grupe prošle ili su u fazi prolaska!!!!!
Neobično bi bilo da matica rikne!

U svakom slučaju ne možemo izgubiti – i dioničari smo ali i posjednici duga!!!


U biti sve ovisi o Hypo banci, pa ako je DUIDI i Pejnović rekao da će poslati pismo namjere za zemljište za LNG, onda će to pismo valjda i stići do sutra….

Pa danas kad se objave pojedinosti i potvrdi PSN-saznat ćemo i kad je upućeno


U slučaju nove odgode danas, možda moramo prihvatiti da vjerojatno nikoga nije briga za očuvanje proizvodnih radnih mjesta i da su na djelu tipične hrvatske igre oko zarade na vrijednom zemljištu.

slažem se

New Report

Close