DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nina1
cermak ne odustaje od diokija. i siguran sam da si i ti uvjeren u to.
izjavu koju je dao prije neki dan na radio rijeka,da mu nije bitno da li ce se PSN diokija zavrsit za 5,10 ili 20 dana.


nina1
cermak ne odustaje od diokija. i siguran sam da si i ti uvjeren u to.
izjavu koju je dao prije neki dan na radio rijeka,da mu nije bitno da li ce se PSN diokija zavrsit za 5,10 ili 20 dana.

jeli moguće da će sutra i preksutra ovoj trakavici doći kraj, ja iskreno ne mogu tome da vjerujem![emo_zacudjen]

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Ja sam bio uvjeren da će General uzeti DIOKI kad je davao izjave u stilu” Ja znam šta ću sa DIOKIjem” ili “Uposliću još 500 ljudi”. Ova zadnja izjava u stilu”kemijska industrija nema perspektivu….treba se uložiti puno novaca”, malo me pokolebala, iako čvrsto držim poziciju unutra. Što ima biti bit će. Još nešto davno je isti izjavio da je dogovor sa HYPO bankom njegov problem, a sada vidimo da isto rješava DUUDI, možda za njega a možda i ne?

nina1
i prije par mjeseci i sad čermak želi preuzeti dioki.to nije upitno.
bit je što u prvoj ponudi želi veliki otpis dugova.a sad mu više odgovara da će DUUDI rješiti sa hypo bankom dug,a hep i zaba u vlasničku strukturu.pa i sam čermak želi proći što bolje u PSN. jer zna da ako ne prođe PSN da vjerovnici neće ni približno namiriti svoja dugovanja.i hypo banka će smanjiti svoja potraživanja i otpisati kamate, samo da se naplati. zapamti čermak je jak igrač,svoja pozitivna poslovanja u hrvatskoj je pokazao.ne vjerujem da nisu zadovoljni zaba i hep u vlasničkoj strukturi.
i još nešto veliki je pririsak na vladu ako ne prođe PSN diokija. ljudi će ponovno izaći na ulice i tražiti svoja potraživanja, tako da neće biti ni proizvodnje ni izvoza.

hina.hr 08.10.2013. 15:43:00 NEWS-HA087783
Prošlotjedna potvrda predstojnika Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom Mladena Pejnovića da će kupiti zemljište za gradnju LNG terminala u Omišlju na otoku Krku od DIOKI grupe, zaposlenicima te tvrtke dala je potvrdu da će njihova predstečajna nagodba ipak uspjeti.
U srži prijedloga predstečajne nagodbe, koji potpisuje predsjednik uprave DIOKI-ja Leo Dolezil, zatvaranje je 23,5 milijuna eura duga prema Hypo Alpe Adria banci, i to novcem koji bi država dala za preuzimanje 332 tisuće četvornih metara zemljišta DIOKI-jeve tvrtke kćeri Ćuf, namijenjenog gradnji terminala. To je zemljište sada pod hipotekom Hypo banke, a toj banci trebala bi pripasti i DIOKI-jeva tvrtka Kijac, koja u Njivicama na Krku posjeduje čak 620 tisuća četvornih metara zemljišta za turističku djelatnost. Time bi Hypo banka, koja je najveći razlučni vjerovnik DIOKI-ja, namirila 60 posto svojih potraživanja, dok bi u predstečajnoj nagodbi pristala na otpis svih kamata i 40 posto glavnice.


Ja sam bio uvjeren da će General uzeti DIOKI kad je davao izjave u stilu" Ja znam šta ću sa DIOKIjem" ili "Uposliću još 500 ljudi". Ova zadnja izjava u stilu"kemijska industrija nema perspektivu….treba se uložiti puno novaca", malo me pokolebala, iako čvrsto držim poziciju unutra. Što ima biti bit će. Još nešto davno je isti izjavio da je dogovor sa HYPO bankom njegov problem, a sada vidimo da isto rješava DUUDI, možda za njega a možda i ne?

Ukupna potraživanja Hypo Grupe su 310.036.960,06 kuna i navedeno je na 7. stranici PSN-a. A Hypo je zadržao razlučno pravo u PSN Kijac i Piros pa mi se čini da je s Hypom uvelike rasčišćeno iako ne znam u kojoj mjeri jer imaju više kredita pa su nešto ostavili na Kijcu i Pirosu a s nečim idu u PSN Diokija. Druga činjenica je da je likvidiran AdriaOil SpA čiji je dug iznosio 185 milijuna kuna a u PSN-u Diokija je prikazan s oko 105 milijuna što znači da je u Italiji postignut deal i da je dug reduciran za 80 milijuna kuna bilo namirom ili otpisom ili i jednim i drugim.
A i HBOR je zadržao razlučna prava na Kijcu i Pirosu!
Meni se čini da je ovo dovoljno za 2/3 glasova!
Plus Ćuf doo!!!!

Tko ima love i vremena evo malo poučka preko bare!

Geopolitical Implications and Mutual Benefits of U.S. LNG Exports
Thursday, October 10, 2013 – 2:00pm
Vaš link …

Naši susjedi Mađari i Česi naveliko žicaju amere a mi smo to obavili!


hina.hr 08.10.2013. 15:43:00 NEWS-HA087783
Prošlotjedna potvrda predstojnika Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom Mladena Pejnovića da će kupiti zemljište za gradnju LNG terminala u Omišlju na otoku Krku od DIOKI grupe, zaposlenicima te tvrtke dala je potvrdu da će njihova predstečajna nagodba ipak uspjeti.
U srži prijedloga predstečajne nagodbe, koji potpisuje predsjednik uprave DIOKI-ja Leo Dolezil, zatvaranje je 23,5 milijuna eura duga prema Hypo Alpe Adria banci, i to novcem koji bi država dala za preuzimanje 332 tisuće četvornih metara zemljišta DIOKI-jeve tvrtke kćeri Ćuf, namijenjenog gradnji terminala. To je zemljište sada pod hipotekom Hypo banke, a toj banci trebala bi pripasti i DIOKI-jeva tvrtka Kijac, koja u Njivicama na Krku posjeduje čak 620 tisuća četvornih metara zemljišta za turističku djelatnost. Time bi Hypo banka, koja je najveći razlučni vjerovnik DIOKI-ja, namirila 60 posto svojih potraživanja, dok bi u predstečajnoj nagodbi pristala na otpis svih kamata i 40 posto glavnice.

[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]



Ja sam bio uvjeren da će General uzeti DIOKI kad je davao izjave u stilu" Ja znam šta ću sa DIOKIjem" ili "Uposliću još 500 ljudi". Ova zadnja izjava u stilu"kemijska industrija nema perspektivu….treba se uložiti puno novaca", malo me pokolebala, iako čvrsto držim poziciju unutra. Što ima biti bit će. Još nešto davno je isti izjavio da je dogovor sa HYPO bankom njegov problem, a sada vidimo da isto rješava DUUDI, možda za njega a možda i ne?

Ukupna potraživanja Hypo Grupe su 310.036.960,06 kuna i navedeno je na 7. stranici PSN-a. A Hypo je zadržao razlučno pravo u PSN Kijac i Piros pa mi se čini da je s Hypom uvelike rasčišćeno iako ne znam u kojoj mjeri jer imaju više kredita pa su nešto ostavili na Kijcu i Pirosu a s nečim idu u PSN Diokija. Druga činjenica je da je likvidiran AdriaOil SpA čiji je dug iznosio 185 milijuna kuna a u PSN-u Diokija je prikazan s oko 105 milijuna što znači da je u Italiji postignut deal i da je dug reduciran za 80 milijuna kuna bilo namirom ili otpisom ili i jednim i drugim.
A i HBOR je zadržao razlučna prava na Kijcu i Pirosu!
Meni se čini da je ovo dovoljno za 2/3 glasova!
Plus Ćuf doo!!!!

Tko ima love i vremena evo malo poučka preko bare!

Geopolitical Implications and Mutual Benefits of U.S. LNG Exports
Thursday, October 10, 2013 – 2:00pm
Vaš link …

Naši susjedi Mađari i Česi naveliko žicaju amere a mi smo to obavili!
[/quote]

Kada slijedi izjava strateškog partnera -najvljena za danas???

Po meni ta izjava danas nema smisla, ukoliko sutra ne prođe PSN za DIOKI, jedino kao vid pritiska na vjerovnike. Inaće na FINI je objavljeno rješenje o sklopljenoj PSN za DINU.

Nakon dužeg gledanja, netko je napokon značajnije gricnuo blokadu na 28 kuna. I nije prošlo ni 2 minute, a netko drugi je prodao 28 dionica po 27 kuna. [emo_smijesak]

Radi Rijeka spominje 3 solucije za DIOKI sutra. Šlušajte u 13 sati.

prateći povjest diokia[emo_bijesan],mislim ako ima još mjesta za manipulacije da će ih i biti[emo_mrgud][emo_ljut]!

New Report

Close