DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?

Pa zbog diokia, zbog čega drugog? Po tebi se cijeli svijet, ali doslovno, zadnjih par godina vrti isključivo oko diokia pa me ne bi začudilo da se i ovo događa zbog diokia. (bar u tvojoj glavi)
[/quote]
Da koliko se sjećam INA(MOL) je stopirao etan za Dioki te se pričalo da ga mješaju s plinom i puštaju u mrežu ili čak spaljuju.Pričalo se da time štiti svoju petrokemijsku industriju, odlaskom MOL-a, stvari se mjenjaju vidjet ćemo na koji način

To je bilo BTW no nisi odgovorio ZAŠTO je samo Čermak mogao dati ponudu za strateško partnerstvo a svi prije njega su otkantani?

Uostalom naši problemi i počinju s problematičnim odnosom Ina-MOL!
Meni je ovo vijest u rangu otkupa zemljišta – sjeti se ficleka u Ivaniću koji je uperen na Žitnjak![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]

bisakovi
Znam da čekaš prvu pozitivnu vijest pa da uskočiš u vlakić zato i pratiš što se dešava s Diokijem, samo što ćeš teško ući ispod 29kn s nekom značajnijom količinom.





BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?

Pa zbog diokia, zbog čega drugog? Po tebi se cijeli svijet, ali doslovno, zadnjih par godina vrti isključivo oko diokia pa me ne bi začudilo da se i ovo događa zbog diokia. (bar u tvojoj glavi)
[/quote]

To je bilo BTW no nisi odgovorio ZAŠTO je samo Čermak mogao dati ponudu za strateško partnerstvo a svi prije njega su otkantani?

Uostalom naši problemi i počinju s problematičnim odnosom Ina-MOL!
Meni je ovo vijest u rangu otkupa zemljišta – sjeti se ficleka u Ivaniću koji je uperen na Žitnjak![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]


@sava

sutra ćemo vidjeti sve pojedinosti ulaska strateškog partnera, tko su investitori pored gos;Čermaka , i što će nam uprava reči nakon sastanka.

Sutra je dan odluke i pozitivnih vjesti – strpimo se .
[/quote]

TEHNIČKO – TEHNOLOŠKO RJEŠENJE POSTOJEĆEG POSTROJENJA INA d.d.,
OBJEKTI FRAKCIONACIJE IVANIĆ GRAD
4.BLOK DIJAGRAM POSTROJENJA PREMA POSEBNIM TEHNOLOŠKIM DIJELOVIMA
Vaš link …

Ova slika i MOL-ov odlazak iz Ine govore više od riječi![emo_smijeh]


Uostalom naši problemi i počinju s problematičnim odnosom Ina-MOL!
Meni je ovo vijest u rangu otkupa zemljišta – sjeti se ficleka u Ivaniću koji je uperen na Žitnjak![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Iskreno, zdravim razumom se ne može parirati tvojoj bujnoj mašti i konsktrukcijama koje slžaš, tako da mi se više jednostavno ne da. No vrijeme će potvrditi, kao i uvijek do sada, koliko tvoje konstrukcije imaju tj. nemaju smisla.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vrdoljak-primio-delegaciju-izraelskih-investitora-zainteresirani-za-energetiku-i-turizam/703913.aspx


http://www.index.hr/vijesti/clanak/vrdoljak-primio-delegaciju-izraelskih-investitora-zainteresirani-za-energetiku-i-turizam/703913.aspx

Ma nema zainteresirani…..LNG promašeni slučaj……pa do podne je tako i Vrdoljak zborio a tijekom dana 2 posjeta i razgovori o LNG terminalu!
Vjerojatno im stručni tim ministra Vrdoljaka objašnjava kako je izgradnja LNG terminala vrlo skup i riskantan posao – slično kao što tupi HR građane i svekoliko javnost i ne samo u ovom slučaju!

iz iskustva već znamo da kaj izjavi vrdoljak ne vrijedi ni pročitati,još ni najmanja sitnica nije mu prošla otkad je min gosp
pitanje=kaj ako država plati samo hipoteku hypo banci i kaže to je to????
meni nimalo ne paše ali ništa ne garantira da će dati više

Stvarno ste zaista. [emo_namigusa] Sve što je za ovu priču važno otkup je zemljišta koji će biti najjači mogući signal da će PSN Diokija biti prihvaćena. Što će se kasnije događati i kad će se LNG terminal izgraditi za ovu našu priču nije važno. Mi bi trebali razmišljati želimo li dionice Diokija prodati u kraćem vremenu nakon prolaska PSN-a ili sačekati neko vrijeme da se firma osovi na noge i da se pokaže da Čermakov plan drži vodu (kada bi i cijena dionice mogla ozbiljnije poskočiti u odnosu na ovih 3x koji slijede nakon sad objave već gotovo sigurnog prihvaćanja PSN-a).

Bilo je na rtl vijestima…da se jos nista ne zna..vrdoljak bio na nekkavom sastanku s amerima…da treba investitore pronaci bla bla…pogledajte rtl vijesti koje su bile u 18:45…nista jos konkretno!

Pratimo dalje,pozz

šta se događa ako nakon svih ovih dobrih vijesti zadnjih dana PSN za dioki ne prođe?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

možeš mislit kako neće proći…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...



bisakovi

Što ima tko nasjedati, za Dioki je najbitnije da država otkupi zemljište, LNG terminal se ne može sagraditi u mjesec dana,a ako malo pročitaš članke o onečišćenjima koji nastaju ugljenom i EU zabranama, diverzifikaciji dobave plina, interesu razno raznih firmio da se dokopaju zemljišta bilo bi možda jasnije. LNG je strateški interes RH, da nije za 23 milje ojra ovo zemljište bi bilo prodana odavno.

Govorio je on i da se zemljište neće prodati pa ode kupnja od strane države.
[/quote]
Dakako da se neće prodati strateškom investitoru jer ga NEMA,zar ne.
Država i ako kupi zemljište,sampo pokušava spasiti što “se spasiti da”!!!!.
Pozdrav

New Report

Close