DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svađate se bez veze. U planu PSN za DINU otvorene su obje opcije i dorada i kupovina sirovine. Bitnije iz plana je "smanjenje troškova koji se odnose na korištenje UNP u odnosu na prirodni plin iznosi 16 mil. Kn godišnje. Drugo na kojim poslovima General planira zaposliti još 500 ljudi?

Koliko je meni poznati za 160k tona VCM ne treba 16k tona UNP-a – otprilike 9k tona!
Pa ispada da je tu UŠTEDA 35m kuna![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

A da ne kažem da je oko 521 dolar u USA!



@gruba

Sutra ćemo vidjeti nakon sastanka uprave sa strateškim partnerom -tko su investitori ..

možda ćemo znati i koliko ulažu-da ulože pola od onoga što ulaže g.Čermak bilo bi to[emo_palacg]

Napokon da se vise ne objavljuju datumi..rokovi..itd..itd..vec da se kaze ..kad bude potrebe !!
“Na pitanje kada bi LNG terminal mogao biti izgrađen, rekao je kako se pokazalo da je politika često prezentirala nerealne rokove.

“LNG će biti izgrađen kada poslovni model bude dovoljno izvediv i kada tržište kaže da za njim ima potrebe, a mi trebamo pokazati da je država efikasna, brza i da zna strateški upravljati svojim resursima i potencijalima”, kazao je Vrdoljak.””

A sto se tice citata..”Da, oni iskazuju interes, nakon fisibility studije idemo u finalizaciju poslovnog modela, pregovore i potpise ugovora o gradnji”, rekao je Vrdoljak””

Ministre otkupite zemljiste pa radite sta god hocete..ovako prodajte maglu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Postavio sam ti pitanje – nisi odgovorio – sjedi jedan!

Aj dobro, današnju lekciju o doradi (šta je to i kako se dioki/dina/čermak tu uklapaju) sam te izgleda naučio. Dosta ti je to za danas, nećemo dalje da ti mozak ne pregori hehe


Napokon da se vise ne objavljuju datumi..rokovi..itd..itd..vec da se kaze ..kad bude potrebe !!
"Na pitanje kada bi LNG terminal mogao biti izgrađen, rekao je kako se pokazalo da je politika često prezentirala nerealne rokove.

"LNG će biti izgrađen kada poslovni model bude dovoljno izvediv i kada tržište kaže da za njim ima potrebe, a mi trebamo pokazati da je država efikasna, brza i da zna strateški upravljati svojim resursima i potencijalima", kazao je Vrdoljak.""

A sto se tice citata.."Da, oni iskazuju interes, nakon fisibility studije idemo u finalizaciju poslovnog modela, pregovore i potpise ugovora o gradnji", rekao je Vrdoljak""

Ministre otkupite zemljiste pa radite sta god hocete..ovako prodajte maglu.

Pozdrav

Kakav rok još treba -objavljeno ti je da se zemljište kupuje od strane države.

Sutra ti je najavljeni sastanak uprave i strateškog partner.



ispratimo (ne) trgovanje !!!

bit će trgovanja- iznenada.
[/quote]
Na dole,hahahaha!
Nitko više,izgleda ne nasjeda!!!!!!
A,kako čitam i ministar kaže da je LNG-Terminal dalleeeeekkkoooooooooo,ako ga i bude!!!!!!
Pozdrav



Postavio sam ti pitanje – nisi odgovorio – sjedi jedan!

Aj dobro, današnju lekciju o doradi (šta je to i kako se dioki/dina/čermak tu uklapaju) sam te izgleda naučio. Dosta ti je to za danas, nećemo dalje da ti mozak ne pregori hehe
[/quote]

Nisi ti shvatio ZAŠTO Čermak kad već nećeš prihvatiti da se Vlada obvezala snositi troškove pokretanja u Odluci Vlade, a sve kroz otkup zemljišta!
I sve je to sada liepo ovjereno na trgovačkom sudu.

BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?
I baš se sve poklopilo sada s dolaskom USA izaslanika za energetiku tj. LNG terminal!

bisakovi

Što ima tko nasjedati, za Dioki je najbitnije da država otkupi zemljište, LNG terminal se ne može sagraditi u mjesec dana,a ako malo pročitaš članke o onečišćenjima koji nastaju ugljenom i EU zabranama, diverzifikaciji dobave plina, interesu razno raznih firmio da se dokopaju zemljišta bilo bi možda jasnije. LNG je strateški interes RH, da nije za 23 milje ojra ovo zemljište bi bilo prodana odavno.


bisakovi

Što ima tko nasjedati, za Dioki je najbitnije da država otkupi zemljište, LNG terminal se ne može sagraditi u mjesec dana,a ako malo pročitaš članke o onečišćenjima koji nastaju ugljenom i EU zabranama, diverzifikaciji dobave plina, interesu razno raznih firmio da se dokopaju zemljišta bilo bi možda jasnije. LNG je strateški interes RH, da nije za 23 milje ojra ovo zemljište bi bilo prodana odavno.

Govorio je on i da se zemljište neće prodati pa ode kupnja od strane države.


BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?

Pa zbog diokia, zbog čega drugog? Po tebi se cijeli svijet, ali doslovno, zadnjih par godina vrti isključivo oko diokia pa me ne bi začudilo da se i ovo događa zbog diokia. (bar u tvojoj glavi)



BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?

Pa zbog diokia, zbog čega drugog? Po tebi se cijeli svijet, ali doslovno, zadnjih par godina vrti isključivo oko diokia pa me ne bi začudilo da se i ovo događa zbog diokia. (bar u tvojoj glavi)
[/quote]

To je bilo BTW no nisi odgovorio ZAŠTO je samo Čermak mogao dati ponudu za strateško partnerstvo a svi prije njega su otkantani?

Uostalom naši problemi i počinju s problematičnim odnosom Ina-MOL!
Meni je ovo vijest u rangu otkupa zemljišta – sjeti se ficleka u Ivaniću koji je uperen na Žitnjak![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]




BTW zašto baš sada MOL izlazi iz Ine i po koliko će prodavati?

Pa zbog diokia, zbog čega drugog? Po tebi se cijeli svijet, ali doslovno, zadnjih par godina vrti isključivo oko diokia pa me ne bi začudilo da se i ovo događa zbog diokia. (bar u tvojoj glavi)
[/quote]

To je bilo BTW no nisi odgovorio ZAŠTO je samo Čermak mogao dati ponudu za strateško partnerstvo a svi prije njega su otkantani?

Uostalom naši problemi i počinju s problematičnim odnosom Ina-MOL!
Meni je ovo vijest u rangu otkupa zemljišta – sjeti se ficleka u Ivaniću koji je uperen na Žitnjak![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
[/quote]


@sava

sutra ćemo vidjeti sve pojedinosti ulaska strateškog partnera, tko su investitori pored gos;Čermaka , i što će nam uprava reči nakon sastanka.

Sutra je dan odluke i pozitivnih vjesti – strpimo se .

New Report

Close