DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da dometnem…I ovo se MORA riješiti!
Etan može samo u Dioki.
49.300 tona godišnje!
TEHNIČKO – TEHNOLOŠKO RJEŠENJE postojećeg postrojenja INA d.d.,
Objekti frakcionacije Ivanić Grad
Vaš link …

Šta će diokiu etan? Šta bi tebao s njim?
[/quote]

Mi smo to riješili – interesira me što će Ina s Etanom?
Gdje će s 50k tona etana?

Na Etilen neće sigurno, pošto se rezucka!

zaprudjanec

ispratimo trgovanje najlikvidnije dionice u hrvata !!

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Mi smo to riješili – interesira me što će Ina s Etanom?
Gdje će s 50k tona etana?

Da, riješili smo 🙂 Uspješno kao i sve drugo. Hrvati trebaju patentirati svoja riješenja, nema ih svijet


Na Etilen neće sigurno, pošto se rezucka!

Ja prije sat vremena prošao uz postrojenje i s jedne i druge strane i ne vidjeh ništa!!!!!
No ako si ti u pravu da Etan ne može više u Dioki treba obavijstiti Ministarstvo zaštite okoliša da im uskrati objedinjene uvjete zaštite okoliša jer eto dezinformiraju javnost, dovode je u zabludu te će poduzimati i niz drugih radnji kod obrade plina a koje su ugrozba za živote i zdravlje ljudi kao i za okoliš!!!![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Evo malo detalja iz Zakona o zaštiti okoliša!

4. Okolišna dozvola

Cilj i svrha izdavanja okolišne dozvole

Članak 95.

(1) Okolišna dozvola izdaje se s ciljem cjelovite zaštite okoliša putem integriranog sprječavanja i kontrole onečišćenja, osiguravajući visoku razinu zaštite okoliša i uvjete za sprječavanje značajnog onečišćenja okoliša zbog industrijskih aktivnosti.

(2) Prije puštanja u rad postrojenja, uključujući probni rad, za rad postojećih postrojenja, te prije značajne promjene u radu postrojenja namijenjenog obavljanju djelatnosti kojom se mogu prouzročiti industrijske emisije, uključujući postrojenja za izgaranje, postrojenja za spaljivanje otpada, te postrojenja za suspaljivanje otpada, operater je dužan ishoditi okolišnu dozvolu u skladu s ovim Zakonom i uredbom iz stavka 5. ovoga članka.

(3) Značajna promjena je svaka promjena u prirodi, ili funkcioniranju ili opsegu postrojenja koja dostiže granične vrijednosti utvrđene uredbom iz stavka 5. ovoga članka.

(4) Djelatnosti kojima se mogu prouzročiti industrijske emisije utvrđuju se uredbom iz stavka 5. ovoga članka.

(5) Zahtjev i kriterije za izdavanje okolišne dozvole, način dostavljanja podataka o praćenju emisija u sastavnice okoliša, uvjete kada se za postrojenje moraju utvrditi nove ili izmijeniti i dopuniti tehnike zaštite okoliša navedene u dozvoli, izuzeća od primjene referentnih dokumenata za NRT, način utvrđivanja graničnih vrijednosti emisija, način primjene jednakovrijednih parametara i ostalih tehničkih mjera te izuzeća od primjene istih, određivanje praćenja procesa i industrijskih emisija prema zahtjevima NRT-a, način primjene općih obvezujućih pravila za djelatnosti za koje se ishodi okolišna dozvola, obrasce koji su dio zahtjeva za okolišnu dozvolu, sadržaj Temeljnog izvješća, popis onečišćujućih tvari, kriterije na temelju kojih se utvrđuju NRT, način određivanja NRT-a, te rokove za primjenu NRT-a, i druga pitanja s tim u svezi pobliže uređuje Vlada uredbom.

Dakle jasno je da Etan u Ivaniću ne smije raditi po Zakonu o zaštiti okoliša ukoliko etan iz Ivanića ne ide na Žitnjak!!!!
Dakle postavlja se pitanje ZAŠTO su u shemi naveli da etan ide na Žitnjak????

Ukoliko ne ide postrojenje ne može dobiti dozvole za rad!


ispratimo trgovanje najlikvidnije dionice u hrvata !!

Tako je ,top-10 najlikvidnijih na ZSE.


Na Etilen neće sigurno, pošto se rezucka!

Je si li obavijestio Ministarstvo da obustavi proceduru jer se na Žitnjaku rezucka?
Nema šanse da dobiju okolišnu dozvolu na onakvu shemu na kojoj se etan isporučuje na Žitnjak.
Vaš link …



Mi smo to riješili – interesira me što će Ina s Etanom?
Gdje će s 50k tona etana?

Da, riješili smo 🙂 Uspješno kao i sve drugo. Hrvati trebaju patentirati svoja riješenja, nema ih svijet
[/quote]

Postani bivši predsjednik igraj kako ti sviraju[emo_zloban]i mito [emo_novac]ti se može dokazati ali se ništa neće dogoditi jer si zaštićen[emo_bijesan]to je patent[emo_zloban]

Je si li obavijestio Ministarstvo da obustavi proceduru jer se na Žitnjaku rezucka?
Nema šanse da dobiju okolišnu dozvolu na onakvu shemu na kojoj se etan isporučuje na Žitnjak.
Vaš link …

Pa ak nema šanse da ju dobiju bez isporučivanja etana na žitnjak, onda je neće dobit. Jedino ak se odigraju neke igre, jer etan na žitnjak neće ići. A ustalom, koga briga šta će biti s tim etanom, bar što se diokia tiča? Kakve to uopće veze ima?


Je si li obavijestio Ministarstvo da obustavi proceduru jer se na Žitnjaku rezucka?
Nema šanse da dobiju okolišnu dozvolu na onakvu shemu na kojoj se etan isporučuje na Žitnjak.
Vaš link …

Pa ak nema šanse da ju dobiju bez isporučivanja etana na žitnjak, onda je neće dobit. Jedino ak se odigraju neke igre, jer etan na žitnjak neće ići. A ustalom, koga briga šta će biti s tim etanom, bar što se diokia tiča? Kakve to uopće veze ima?
[/quote]

Ina je svojim potezima zatvorila Žitnjak i mora se očitovati glede ćinjenice da ga OTVARA na papiru???? za potrebe ishodovanja objedinjenih uvjeta zaštite okoliša i okolišne dozvole!

A kakve veze ima – dio ti je naveden u prethodnoj rečenici a ima veze s Inom jer bez papirčeka za Etan Ivanić mogu zatvoriti sva plinska polja u RH jer mi se čini da se plin prije utiskivanja u RH plinski sustav mora obraditi.

Ina je svojim potezima zatvorila Žitnjak i mora se očitovati glede ćinjenice da ga OTVARA na papiru???? za potrebe ishodovanja objedinjenih uvjeta zaštite okoliša i okolišne dozvole!

Kome očitovat? Zar zbilja misliš da to u državi više ikog zanima. Ovi gledaju da još uspiju nekako održati riječku rafineriju i to je to. Sisak je out, a dioki (što se etana tiče) lanjski snijeg.


A kakve veze ima – dio ti je naveden u prethodnoj rečenici a ima veze s Inom jer bez papirčeka za Etan Ivanić mogu zatvoriti sva plinska polja u RH jer mi se čini da se plin prije utiskivanja u RH plinski sustav mora obraditi.

Pa izmjeni se zakon i to je to. Kako je s drugim plinskim poljima u RH? Nisu sva spojena na ivanić, samo molve mislim.

New Report

Close