DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odnosi se na sve tvrtke u postupku ps nagodbe na dan stupanja izmjena na snagu.



….
Postotak – 66,18%

koliko treba da se prihvati PSN?
[/quote]

2/3..odnosno 66.67% (ako zaokruzimo na 2 decimale)

Sad mi baš palo na pamet, pa zašto zemljište za LNG ne bi otkupila tvrtka LNG Hrvatska, koja je od posljednje dokapitalizacije u većinskom vlasništvu Plinacra?


Sad mi baš palo na pamet, pa zašto zemljište za LNG ne bi otkupila tvrtka LNG Hrvatska, koja je od posljednje dokapitalizacije u većinskom vlasništvu Plinacra?

A zašto sada kada je prošla PSN Dine petrokemije ne razmisliti ozbiljno o prodaji preostalih 60% i isplatiti vjerovnike – naravno ne čitavi iznos.
I posvetiti se LNG Terminalu i ostalim unosnim poslovima vezanim za energetiku.
Tako nam ostaju i Kijac, i Ćuf i Piros koji bi preuzeli od Dine, i zemljište na Žitnjaku!na kojima se mogu pokrenuti takve stvari u području energetike……
Preko 1,5 milijuna m2 s nekoliko pripremljenih projekata – LNG, kogeneracija. turizam na Kijcu….


2/3..odnosno 66.67% (ako zaokruzimo na 2 decimale)

Može biti da je dosta i 51%, odnosno:
Plan financijskog restrukturiranja smatra se prihvaćenim ako za njega glasuju vjerovnici čije tražbine prelaze polovinu vrijednosti utvrđenih tražbina za svaku grupu vjerovnika, ili ako za njega glasuju vjerovnici čije tražbine prelaze 2/3 vrijednosti svih utvrđenih tražbina.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Sad mi baš palo na pamet, pa zašto zemljište za LNG ne bi otkupila tvrtka LNG Hrvatska, koja je od posljednje dokapitalizacije u većinskom vlasništvu Plinacra?

A zašto sada kada je prošla PSN Dine petrokemije ne razmisliti ozbiljno o prodaji preostalih 60% i isplatiti vjerovnike – naravno ne čitavi iznos.
I posvetiti se LNG Terminalu i ostalim unosnim poslovima vezanim za energetiku.
Tako nam ostaju i Kijac, i Ćuf i Piros koji bi preuzeli od Dine, i zemljište na Žitnjaku!na kojima se mogu pokrenuti takve stvari u području energetike……
Preko 1,5 milijuna m2 s nekoliko pripremljenih projekata – LNG, kogeneracija. turizam na Kijcu….
[/quote]

@ Sava

Slažem se s tobom.[emo_smijesak]

Trebalo bi prodati nefunkcionalnu imovinu (koja nema potencijala), očistiti se od balasta vjerovnika i početi razvijati i u dogovoru s bankama koje nas mogu pratiti pokrenuti proizvodnju i izgradnju potrebnih postrojenja i kapaciteta.[emo_novac]

Treba početi raditi Petrokemijski dio jer mi hladni pogon samo nabija fiksne troškove bespotrebno.[emo_mrgud]

Ajde, staviti ću sve na papir (a i frend mi se vratil) pa da do srijede (drugi tjedan) sve riješimo.

Onda idem 4 dana na GO pa me nema u Zagrebu.

Lp,[emo_cool]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

Ili u svakoj grupi od 3 grupe mora onda biti 51% ili ako u barem jednoj grupi nema 51% onda mora biti ukupno 66.67%.

Nije bas dobra ideja prodat jedinu firmu u dioki grupi koja radi i zaraduje, i ponovno se zaduzivati kod banaka. Uostalom to ce odlucivati novi vecinski vlasnik diokija nakon zavrsetka diokijevog psn-a. Na Trgovackom sudu nema nikakve obavijesti vezano za usvajanje dininog psn-a. Znaci jos nije prosao. Ovo sa “bankama koje nas mogu pratiti” jos manje dobra ideja.


Ili u svakoj grupi od 3 grupe mora onda biti 51% ili ako u barem jednoj grupi nema 51% onda mora biti ukupno 66.67%.

Tako je…
Nego, je li netko detaljnije proučio izmijenjeni plan PSN u odnosu na prethodni? Koliko vidim nova nominala i dalje ostaje na 100 kn, ali valjda ima nekih drugih promjena prema zahtjevima vjerovnika s prethodnog ročišta?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund

Tih 100 kuna po dionici mi više sliči na likvidacijsku vrijednost nego na reprodukcijsku ili ekonomsku vrijednost kompanije!
Sama reprodukcijska vrijednost Dine petrokemije je preko 2 milijarde kuna plus ulaganje u PVC od 19,5 milijuna eura + 18,5% Ćuf doo + Piros doo!
Tome treba dodati i koncesiju na Luku Sepen a šta ta koncesija znači u slučaju LNG terminala ne treba posebno isticati.
Onaj tko dobije toliko za 100 kuna je prošao VELIČANSTVENO!


Nije bas dobra ideja prodat jedinu firmu u dioki grupi koja radi i zaraduje, i ponovno se zaduzivati kod banaka. Uostalom to ce odlucivati novi vecinski vlasnik diokija nakon zavrsetka diokijevog psn-a. Na Trgovackom sudu nema nikakve obavijesti vezano za usvajanje dininog psn-a. Znaci jos nije prosao. Ovo sa "bankama koje nas mogu pratiti" jos manje dobra ideja.

Za lovu svježu imam privatne investitore koji će uložiti lovu.

Kad kažem BANKE koje će nas pratiti mislim koji imaju dovoljno CASHA, i bankovne garancije za osiguranje posla.

Inače mislim pod “banke” HBOR, EBRD KOJI DAJU lovu za ovakve ekološke projekte a temelje se na povlačenju love iz Europskih fondova.

Pa nisam lud se zađuživati kod banak za 6% posto kamata, kad LOVU mogu dobiti od države Hrvatske tj sad države EU bespovratno ili dugotrajni kredit uz kamatu od 2-3 %.

Pa to će popapati inflacija a jaću imati obnovljive izvore enegije + spalionicu i “sortirnicu otpada” na zagrebačkoj LOkaCIji.[emo_smijesak]

Investitori će mi biti LOKAlni POOLovi.[emo_namigusa]

Lp, [emo_cool]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

http://www.seebiz.eu/gen-i-zbog-proceduralne-greske-gubi-posao-opskrbe-drzavne-uprave-strujom/ar-67373/

moš mislit
linić i vrdoljak sve dogovorili
hep prihvaća psn

New Report

Close