DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zztop
Kada bi to netko znao bio bi jako bogat.


….
Postotak – 66,18%

koliko treba da se prihvati PSN?

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!



HYPO + HBOR – 510.809.691
Glasovalo ZA na prvom PSN-u – 426.488.204
____________
UKUPNO za PSN na drugom PSN-u – 937.297.895
______________
Glasovi na prvom PSN-u – 905.432.758
_______________
Glasovi na drugom PSN-u -510.809.691 + 905.432.758 = 1.416.242.449
______________
Postotak – 66,18%

kanite se okolišanja… recite vi meni konkrektno, ako naravno znate… ako, netko npr. sada kupi dionice Diokija po npr. 24 KN ili +/- sl. … koliko će mu biti evemtualna zarada po dionici na dan kada-ako PSN eventualno bude usvojena, odnosno koliki će biti gubitak po dionici ako ne bude usvojena… Hvala vam unaprijed na odgovoru, ako ga naravno imate…[emo_namigusa]
[/quote]

zbilja gospodine…. Sami smo odgovorni za svoje akcije (svi na temelju neke bar njima razumljive analize) , inače… možda obveznice i ili oročenje na banci?

ista šema se radi
dizanje par dana po desetak i više posto onda unovčavanje i surduk na razine od 18 kuna

Broj dionica na bidu 47127, na asku 39113. Prvi put se trazi vise dionica nego se nudi.


Broj dionica na bidu 47127, na asku 39113. Prvi put se trazi vise dionica nego se nudi.

da i pa što…? što vama vaša navedena situacija govori…?

zztop
Da li kupuješ ili promatraš sa strane? Ja bih rekao ovo drugo.


Broj dionica na bidu 47127, na asku 39113. Prvi put se trazi vise dionica nego se nudi.

Meni je zanimljivije što je 90% dionica danas skinuto s ASK-a… a mislim da to baš i nije odlika špekulanata.



HYPO + HBOR – 510.809.691
Glasovalo ZA na prvom PSN-u – 426.488.204
____________
UKUPNO za PSN na drugom PSN-u – 937.297.895
______________
Glasovi na prvom PSN-u – 905.432.758
_______________
Glasovi na drugom PSN-u -510.809.691 + 905.432.758 = 1.416.242.449
______________
Postotak – 66,18%

kanite se okolišanja… recite vi meni konkrektno, ako naravno znate… ako, netko npr. sada kupi dionice Diokija po npr. 24 KN ili +/- sl. … koliko će mu biti evemtualna zarada po dionici na dan kada-ako PSN eventualno bude usvojena, odnosno koliki će biti gubitak po dionici ako ne bude usvojena… Hvala vam unaprijed na odgovoru, ako ga naravno imate…[emo_namigusa]
[/quote]

odgovor imate ili nemate? budući da šutite… izgleda da nemate… ili ?


kao što znamo nisu razlučni vjerovnici nisu bili uključeni u glasovanju, namjerno ili dlučajno ? Ne znam.

Prije izmjena Zakon o fin. pos. i ps nagodbi, vlasnici razlučnih prava (hipoteka), ako su htjeli glasovati, morali su se tih prava odreći, što im nikako nije išlo u prilog. Zato su, ne samo na DIOK, već i pri svim ostalim nagodbama, banke glasovale taman onoliko koliko je trebalo da plan prođe. Ako plan može proći bez banaka, banke obično ne bi ni glasovale, odnosno glasovale bi s onoliko potraživanja koliko nije razlučno osigurano.

Sada se taj zakon promijenio (iako sam ja imao informaciju da će izmjene ići još prije dva mjeseca), i sada se banke odriču razlučnog prava samo tijekom trajanja ps nagodbe. Zašto samo tijekom trajanja ps nagodbe? Zato da MinFin ne mora priznati da su napravili bedast zakon.

Drugim riječima – Hypo sada može glasovati, a dodatno je osigurana razlučnim pravima ako se dogodi da DIOK završi u stečaju nakon uspješno provedene nagodbe.

Hipotetski, da se dogodilo da se Hypo banka odrekla razlučnog prava i podržala nagodbu na prvom ročištu, onda bi, hipotetski, da DIOK nakon te nagodbe završi u stečaju, zemljište za LNG i ono turističko u Njivicima podijelilo bi se ostalim vjerovnicima.



kao što znamo nisu razlučni vjerovnici nisu bili uključeni u glasovanju, namjerno ili dlučajno ? Ne znam.

Drugim riječima – Hypo sada može glasovati, a dodatno je osigurana razlučnim pravima ako se dogodi da DIOK završi u stečaju nakon uspješno provedene nagodbe.

Hipotetski, da se dogodilo da se Hypo banka odrekla razlučnog prava i podržala nagodbu na prvom ročištu, onda bi, hipotetski, da DIOK nakon te nagodbe završi u stečaju, zemljište za LNG i ono turističko u Njivicima podijelilo bi se ostalim vjerovnicima.
[/quote]

Stvar je puno jednostavnija – u nekim z.k ulošcima ima više različitih hipoteka pa tako na nekom z.k. ulošku su hipoteke HYPO-a i HBOR-a – e pa sad mi objasni kako se to HYPO može odreći hipoteke ako se ne odrekne HBOR!
NIKAKO!
Problem je riješen ako se u takvim slučajevima odreknu hipoteke simultano, a to je ovdje očito slučaj!

Dali ce se te izmjene zakona po kojem banke privremenim odricanjem od zaloznog prava mogu glasovati u psn, odnositi na diokijev psn, buduci da je dioki usao u psn po starom zakonu i mora se primjeniti stari zakon? Ove zakonske izmjene bi se primjenile tek na firme koje ulaze u psn poslije izmjena?

New Report

Close