DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Lucijan
Sad su se na 24 naredali oni koji su pokupovali po 22 i sretni su sa 10% u pola sata…i dok nema “konkretnih” vijesti natezat ce se tu jedni i drugi…a sad dali je 20..22.ili 24 manje bitno…kao i ako se sve pozitivno rasplete…zasto se kolega stalno lovite tih 30…pa zasto ne 40..50…70…?

Pozdrav
———————————————-

35 kn zato jer je to cijena za proizvodnju, i prolazak PSN- na tim cjenama je trebala već biti -dali će biti 40,50,70 kn – mislim da, da kada se pokrene proizvodnja , i krene izvoz.

A evo i prve blokade++++…

Ako su se Hypo i HBOR pozitivno očitovali o ponuđenoj prvoj PSN koja nije prošla, to je novih cca 520 milijuna kuna – dakle ukupno oko 1,45 milijardi.
ZA novu PSN je onda oko 950 milijuna od 1,45 milijardi – više od 2/3!

Čestitike imateljima ove dionice, izgleda mi da će cijena ovdje danas eksplodirati… Očekujem ovih dana neku lovu pa se nadam da neće biti kasno ukrcati se…

@Sava
Nešto krivo računaš, mi smo na prvom ročištu imali manje od 53%, na iznos od 905 mil. Kn, jer razlučni vjerovnici nisu bili uključeni. Sada je izvjesno da će oni biti uključeni, čak i HBOR iako je prema njima DIOKI samo sudužnik, netreba nagađati zašto su i oni uključeni, i pored njih trebaju nam glasovi ZABE, HYPO- a i HEPA.

…gotovo pa mogu cuti hihot spekulanata gledajuci cijenu ove dionice iz dana u dan..

Stalna na tom svijetu samo mijena jest



@Sava

Nešto krivo računaš, mi smo na prvom ročištu imali manje od 53%, na iznos od 905 mil. Kn, jer razlučni vjerovnici nisu bili uključeni. Sada je izvjesno da će oni biti uključeni, čak i HBOR iako je prema njima DIOKI samo sudužnik, netreba nagađati zašto su i oni uključeni, i pored njih trebaju nam glasovi ZABE, HYPO- a i HEPA.

Dobro računam – imali su podršku od 426 milijuna a sa ovom koju ja navodim – Hypo i HBOR u iznosu od cca 520 milijuna – ispada podrška od cca 946 na novi dug od 1,42 milijardi – malo više od 66%.

HYPO + HBOR – 510.809.691
Glasovalo ZA na prvom PSN-u – 426.488.204
____________
UKUPNO za PSN na drugom PSN-u – 937.297.895
______________
Glasovi na prvom PSN-u – 905.432.758
_______________
Glasovi na drugom PSN-u -510.809.691 + 905.432.758 = 1.416.242.449
______________
Postotak – 66,18%

Zanimljivo je da su u novi prijedlog ubacili ovu konstataciju…ocito je HYPO to trazio

“”Navedeni udio u društvu ĆUF d.o.o. kao i cjelokupna njegova imovina založena je u svrhu osiguranja namirenja tražbina Hypo Grupe u ukupnom iznosu HRK 310.036.960,06 odnosno EUR 40.872.699 koliko su iznosile prijavljene tražbine HYPO Grupe u postupke predstečajnih nagodbi dužnika DIOKI i DINA-Petrokemija…””

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Što je sa stečajem Diokija.

Ako misliš na tečaj padobranarenja imaš na googleu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@Savo
Prvo imam dionice DIOKI-ja, ali istjerajmo istinu na čistac. Na prvom ročištu pravo glasa su imali vjerovnici čija su ukupna potraživanja iznosila 905 mil. Kn, kao što znamo nisu razlučni vjerovnici nisu bili uključeni u glasovanju, namjerno ili dlučajno ? Ne znam. Pa u izješću sa glasova piše da se glasovalo o samo 70 mil. Kn u grupi Financijske institucije. Ka p što znamo da plan nije podržala INA sa svojom firmom prirodni plin ne bi ni imali drugo ročište. Znači: INA+Prirodni plin+DINA+Piros+Ćuf+Kijac+Riječki list+Interchom+Kepol čine skoro 480 mil. Kn ili 53% od 905 mil. Kn. Na drugom ročištu se uključuju razlučni vjerovnici pa iznos obaveze koje su predmet PSN je 1598 mil. Kn (stranica 27 novog plana). Da bi osigurali glasove za 2/3 toga iznosa iz gornjeg popisa izbacujemo INA-u i Prirodni plin, a dodajemo HEP, Hypo, ZABA i HBOR i to je to cca 1065 mil. Kn.


HYPO + HBOR – 510.809.691
Glasovalo ZA na prvom PSN-u – 426.488.204
____________
UKUPNO za PSN na drugom PSN-u – 937.297.895
______________
Glasovi na prvom PSN-u – 905.432.758
_______________
Glasovi na drugom PSN-u -510.809.691 + 905.432.758 = 1.416.242.449
______________
Postotak – 66,18%

kanite se okolišanja… recite vi meni konkrektno, ako naravno znate… ako, netko npr. sada kupi dionice Diokija po npr. 24 KN ili +/- sl. … koliko će mu biti evemtualna zarada po dionici na dan kada-ako PSN eventualno bude usvojena, odnosno koliki će biti gubitak po dionici ako ne bude usvojena… Hvala vam unaprijed na odgovoru, ako ga naravno imate…[emo_namigusa]

New Report

Close