DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

oportunist
Cijelo vrijeme pišeš crnjake, a sada u stilu moramo još potegnut kao da posjeduješ dionice. Budi sretan da ti u ponedjeljak Filipović proda po 22kn iako mislim da ni on nije toliko lud sada kad je vidljivo iz aviona da psn prolazi, a cijena će barem na 30kn.

oportunist
Cijelo vrijeme pišeš crnjake, a sada u stilu moramo još potegnut kao da posjeduješ dionice. Budi sretan da ti u ponedjeljak Filipović proda po 22kn iako mislim da ni on nije toliko lud sada kad je vidljivo iz aviona da psn prolazi, a cijena će barem na 30kn.

oportunist
Cijelo vrijeme pišeš crnjake, a sada u stilu moramo još potegnut kao da posjeduješ dionice. Budi sretan da ti u ponedjeljak Filipović proda po 22kn iako mislim da ni on nije toliko lud sada kad je vidljivo iz aviona da psn prolazi, a cijena će barem na 30kn.

Burza javno opomenula Magmu i Dioki

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Objavljen izmijenjeni plan na Fini, dionica ostaje na 100, a moram priznati da nisam uopće shvatio u čemu su izmjene. [emo_smijeh]

Sada se i zakon izmijenio, pa će banke moći glasovati, a da se ne odriču razlučnih prava.

Mašala. [emo_smijesak]

Na FINI ima jos dva dokumenta o tome da se vjerovnici nisu usuglasili i da ne mogu dati prijedloge za izmjenu plana. Istina, to je vjerojatno forme radi. Nista nije stiglo od strane INE i prirodnog plina.

Par pitanja:

Koje su razlike u novom planu?

Po kojim promjenama u zakonu banke imaju pravo glasa (HYPO i HBOR recimo)?

U tablici onih koji imaju pravo glasa nema navedenih banaka.

Zasto bi ishod glasovanja bio drugaciji kada je jednak plan i oni koji ce o njemu glasovati?

Nemam dionice DIOKIa, a sada ih jos manje zelim. Tek ako prodje nagodba.

Leont
Ne zanima te dionica, ali imaš potrebu stalno pratiti što se dešava i pisati. To su priče za malu djecu. Samo čekaš da jeftinije kupiš, ali to nikako da dočekaš.


Napisano je i objavljeno na Fini Rješenje za Dinu!

UP – I/110/07/12-01/155 04-06-13-155-280 Rješenje o prihvaćanju plana financijskog restrukturiranja 27.06.2013 16:23


Dioki dobio 60% Dine,objavljeno i prošlo, ne znam tko ovo štopa i zašto ,ali nakon ovoga se zna smjer,a ako ne prođe PSN za Dioki Čermak ostaje bez ićega, jako malo vjerojatno

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Evo,ja cu kolegi LeoNT pojasniti sto donose izmjene I kad stupaju na snagu, ali u onom trenutku kad mi bude odgovaralo, a to nije danas.

http://www.seebiz.eu/vrdoljak-odabir-plinovoda-tap-odlicna-vijest/ar-67155/

Pratit ćemo izgradnju TAP, a usporedo s njim mi gradimo produžetak naše cijevi od Splita, rekao je.
Istaknuo je i kako mu je energetska i geostrateška pozicija Hrvatske jedan od prioriteta u ovom mandatu Vlade. Hrvatska ima veliku šansu da bude energetski lider ovog dijela Europe. Imali smo te šanse i ranije pa smo ih propuštali, a ovaj puta nećemo, poručio je Vrdoljak.
Hrvatska je, dodao je, u pravilu u prošlim vremenima gubila političke i poslovne bitke gdje se ozbiljno lobiralo oko ključnih energetskih, geostrateških i geopolitičkih projekata i to zbog raznih razloga. “Nismo znali, nismo se trudili, bili smo neozbiljni ili spori te su nas glavni pravci i trase zbog toga zaobilazili”, ustvrdio je.
Vrdoljak kaže i kako će 2020. građani Hrvatske imati prednost da će hrvatskim transportnim sustavima prolaziti 15 do 20 milijardi prostorih metara plina, od kojih će samo tri završavati u Hrvatskoj. To znači da ćemo imati najjeftiniji plin u regiji i da ćemo biti vrlo bitni susjedima te još zaraditi lijepe novce na transportu, ustvrdio je.
Konzorcij Shah Deniz II razvija plinska polja u Kaspijskom moru, a taj bi se plin transportirao do Turske plinovodom TANAP, te potom 870 kilometara dugim plinovodom TAP od turske granice preko Grčke i Albanije juga Italije. U albanskom gradu Fier na ovaj bi se plinovod priključio Jonsko-jadranski plinovod (IAP) koji bi prolazio iz Albanije, preko Crne Gore do Hrvatske. Taj plinovod bi se spojio na magistralni plinovod koji je izgrađen do Splita. Ukupna duljina plinovoda od Splita do albanskoga grada Fiera iznosila bi 516 kilometara.
Na pitanje o izlasku Plinacroa iz projekta LNG, Vrdoljak je kazao da se to mora dogoditi zbog trećeg energetskog paketa, zbog toga što je Plinacro operator plinskog transportnog sustava Hrvatske te ne smije imati udjela u drugim djelatnostima vezanim uz plin.
Projekt LNG se i dalje razvija, čeka se dovršetak feasibility studije, a nakon toga će u jeseni uslijediti razgovori s potencijalnim partnerima u regiji, odnosno potrošačima kako bi osigurali tržište za LNG u ovom dijelu Europe, kazao je ministar Vrdoljak.
Po pisanju nekih medija, Plinacro izlazi iz projekta LNG i njegov bi udio preuzela Hrvatske elektroprivreda.(znači, opet nigdje potvrde,ni danas…)

p.s.Zašto ga ne pitaju ništa o Diokiju?!Bilo je i na prošlom ročištu sigurno kao da će proći ročište i za Dioki pa eto svi vidimo šta se desilo…tako da ni ne čudi što ima puno “opreznih” ovaj put vezano za ovu temu i dionicu i taj mnogo puta spominjani stečaj…!

Lijep pozdrav svima!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Ako “fićo” ima 160 000 dionica, draže mi je da kupuje ili miruje, a ne da prodaje.

New Report

Close