DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da je jedan od većih problema što je bila predložena nominala od 100 kn i to vjerovnicima sigurno ne odgovara.
nominala od 10 kn bi već mogla proći, samo što ćemo onda s poplavom jeftinih dionica na ZSE?? [emo_zacudjen]

Ovdje je najveci problem sto hep ne zeli platiti zemljiste za lng onoliko koliko hypo trazi.

vid'la žaba...

@nosfert
mislim da je jedan od većih problema što je bila predložena nominala od 100 kn i to vjerovnicima sigurno ne odgovara.
nominala od 10 kn bi već mogla proći, samo što ćemo onda s poplavom jeftinih dionica na ZSE??

——————————————————-

Nemoj zekat,nominala ti je 100 kn i nema promjena , a kad hypo ,danas ili sutra potvrdi svoju suglasnost predloženom planu , kupovat ćeš po većim cjenama.
Nema ovdje dodatnih dionica, zna se točan broj i kolika je nominala.


@komifo

biti će to sve riješeno.


mislim da je jedan od većih problema što je bila predložena nominala od 100 kn i to vjerovnicima sigurno ne odgovara.
nominala od 10 kn bi već mogla proći, samo što ćemo onda s poplavom jeftinih dionica na ZSE?? [emo_zacudjen]

Kako bi to mogli izvesti?
Dina – sadašnja vrijednost postrojenja opreme i objekata bez revalorizacije LDPE i ulaganja u PVC je 809 milijuna kuna a kada se gradilo prema povjesnim cijenama vrijedilo je preko 2 milijarde.
Zemljište – cca 1 milijun m2 341 milijun kuna.
Piros – cca 250k m2 s postrojenjima i opremom bijednih 33 milijuna kuna
Udio u Ćuf bijednih 3,7 milijuna kuna.

A DUG PO NOVOM JE 320 MILIJUNA KUNA.
I u svemu tome Dioki je s 69%.


na magmu ljudi
ovo je prošlost od dione

u magmu koja praktički nema imovine?!? pa to je gore nego s konja na magarca!
da se razumijemo, pred DIOKI-em je vjerojatno stečaj, ali Magma i da uspije predstečajna teško da vrijedi više od te 1 kn

a čuj ovo je kraj priče
tamo čemo okrenut 50 posto i dobro
mislim već jesam
a u pravu ste
magma je kooooma od dione
vjerovao sam u dioki
više ne
puno uspjeha svima tu
takvu kompaniju u staro željezo ma nek nas sve vrag odnese ccccc
političari

“netko” dokupljuje na razinama 18-20kuna.kad ne bude prometa dignut će za 1-2 kune više, te opet dokupit.ovo nisu trejderi.pozdrav

@dinamoante
još danas na 15
a u petak na 10
onda čemo malo
iz radoznalosti kupit
prognoza stečaj
previše se tu političara obadaje

—————————————————

Ha,ha prognoziraš stečaj a želiš kupovati dionice,ha,ha..
dobar si nema šta , pazi samo da sutra i u petak nebudeš kupovao po 25-26 kn.

Na diokiju kao po tradiciji, kad se unionisti primire Filipović počinje čekićati.

ma ljudi moji ovo ovdje na burzi je čista manipulacija špekulanata predstečajnim nagodbama
sad je na magmi
treba samo imat nos
uskoro ide optima na red
30 posto od trenutne cjene
i tako redom od dione do dione
sad jel stečajuša ili nije nebitno



na magmu ljudi
ovo je prošlost od dione

u magmu koja praktički nema imovine?!? pa to je gore nego s konja na magarca!
da se razumijemo, pred DIOKI-em je vjerojatno stečaj, ali Magma i da uspije predstečajna teško da vrijedi više od te 1 kn
[/quote]

Sam sebe pobijaš – kako će u stečaj kompanija koja ima ogromnu imovinu?
Prema PSN Dine imovina je oko 1,2 milijarde a dug nakon prihvaćanja PSN-a je 320 milijuna kuna i u svemu tome Dioki ima 69%.
Naravno da se na taj iznos od 1,2 milijarde MORA dodati još oko 800 milijuna kuna jer nije točno da LDPE od 105k tona vrijedi 146 milijuna kuna – prije eura.
Nije točno da PVC vrijedi 33k kuna ako su do sada uložili preko 150 milijuna kuna, nije ni Piros bijednih 33 milijuna kuna a niti je 18,5% Ćufa 3,7 milijuna kuna.

Postavlja se pitanje čemu PSN ovdje služi – p nakon razvrgnuća svih sudužništava PSN i nema nekog velikog smisla a da ne kažem da će se u stečaj poslati kompanija koja ima imovinu skoro pa 3x veću od duga!

Moj ante , takva je situacija ,razmisli malo tko kupi jučer one silne dionice DIOKI-a,slijedi ponovni krug za dan-dva ,i udaranje po asku.

Što se tiče OPTE-R-A, preočito je da se sprema val po asku ,ovih dana.

PSN je za dan vremena.

New Report

Close