DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Imaju tjedan dana da naprave novi plan koji bi svima odgovarao pa ćemo onda biti pametniji. Pitanje je kome više odgovara stečaj, a kome ne.

Već su imali tjedan dana odgode radi dogovora pa vidimo kako je to jučer završilo. Mislio sam da nema šanse da se dogodi ovo što se jučer dogodilo i da će sve biti samo formalnost, ali nakon ovih kajli sa svih strana, po svemu sudeći DIOKI je na korak do stečaja…. a u stečaju dioničari uvijek popuše jer su zadnji u redu za naplatu

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ili dogovor ili stečaj.

Mene zastrasuje cinjenica da je jucr bilo 47% vjerovnika za pokretanje stecaja, a samo 53% ostalih za novi plan. Nevjerojatno…

Bili smo jako blizu jucer pogubiti sve novce ulozene u Dioki.


Ili dogovor ili stečaj.

Da, nema treće varijante…. no izgleda da je vrlo upitna je mogućnost dogovora jer bi to već bili riješili do jučer da je bilo volje. Kako bilo, uslijed ove neizvjesnosti vjerojatno će se na burzi nastaviti velika volatilnost dionice DIOKIA pa će špekulanti opet doći na svoje.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@ SAVA

Lijepo Vi to i bezbroj puta ponavljate!!!
Ako Dioki “ode u stečaj”,hoćete li opet pisati na ovoj temi i tvrditi”kako ste bili u pravu”???
Pozdrav



Imaju tjedan dana da naprave novi plan koji bi svima odgovarao pa ćemo onda biti pametniji. Pitanje je kome više odgovara stečaj, a kome ne.

Već su imali tjedan dana odgode radi dogovora pa vidimo kako je to jučer završilo. Mislio sam da nema šanse da se dogodi ovo što se jučer dogodilo i da će sve biti samo formalnost, ali nakon ovih kajli sa svih strana, po svemu sudeći DIOKI je na korak do stečaja…. a u stečaju dioničari uvijek popuše jer su zadnji u redu za naplatu
trebalo bi kupit cd pa da se vidi koliko ima novih skrbnickih racuna ispod top10
[/quote]
Oni da su htjeli stecaj
jucer bi ga gurniliu stecaj
a nebi Cermak jucer na RTL vjestima rekao da on zna šta ce sa DIOKIJEM i DINOM
vidjet ce te da ce 1.9. i DIOKI pocet sa radom
a ovdje ce bit turbulencija sa dionicom
al vjerujete da netko zna šta radi
ovo ne vrte samo špekulanti i trejderi

Uvidom u predstečajne nagodbe Dine i Diokija zaključujem sljedeće. Crodux je po planu za Dioki trebao postati vlasnikom 55% dionica. Na planu za Dinu se Crodux ne spominje nego je vlasništvo nakon provedenog plana ovako: 65% Dioki, 5 % Zaba, 30 % Hep. Crodux jediono daje 15 milja eura za pokretanje proizvodnje na Dini. Kako na portalima piše da će Crodux biti vlasnik 69% Dine, jedini logičan zaključak je da će se novi plan za Dioki napraviti na način da će Crodux imati još veći udio u Diokiju nakon novog plana predstečajne. Tj plan za Dinu je napravljen i prošao je,jedino ako uspije plan za predstečajnu Diokija, a samim time novi plan za Dioki mora proći što je najvažnije. Olakotna okolnost za Dioki je i rješenje velikog djela duga putem rješenja predstečajne Dinae. Ako se ne varam, kako kaže lopina, u Diokiju bi trebalo biti i meda i mlijeka.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Imaju tjedan dana da naprave novi plan koji bi svima odgovarao pa ćemo onda biti pametniji. Pitanje je kome više odgovara stečaj, a kome ne.

Već su imali tjedan dana odgode radi dogovora pa vidimo kako je to jučer završilo. Mislio sam da nema šanse da se dogodi ovo što se jučer dogodilo i da će sve biti samo formalnost, ali nakon ovih kajli sa svih strana, po svemu sudeći DIOKI je na korak do stečaja…. a u stečaju dioničari uvijek popuše jer su zadnji u redu za naplatu
[/quote]

@ Širitelj tableta

Obično je točno da mali dioničari pop.use u stečaju.

Ali to ovdje nije slučaj.

Imovina DIOKIJA značajno premašuje njegove dugove.[emo_smijesak]

A ima se koncesija za neku LUKU (gdje su su jadni dečki poginuli jer je netko štedio, pa nije svjetlosnim oznakama označio pličinu, čitaj bova s žutim svjetlom).

E, SAD ta je LUKA važnija nek zemljište za LNG terminal.

ČIK POGODI tko je vlasnik 7 koncesionar, a nije ušlo u nikakvu nagodbu.

Jer tutleki ni ne znaju di bereš lovu bez problema.[emo_namigusa]

Gospon Bandić uzmi si VIZU za svaku sigurnost ZA new Zeland.[emo_zloban]

lp,[emo_cool]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

@blackbela
Poštovani kolega,gotovo uvijek mali dioničari “popuše sve”!!!
Vaša nadanja ,po meni, nemaju nikakvog uporišta.
Pozdrav


Obično je točno da mali dioničari pop.use u stečaju.
Ali to ovdje nije slučaj. Imovina DIOKIJA značajno premašuje njegove dugove

Na taj način tješi se svaki dioničar svakog trgovačkog društva koje je pred stečajem. Sjeti se npr. Đakovštine, tamo je po papirima imovina trebala biti dvostruko veća od dugova, a kad se sve rasprodalo i poplaćalo ispalo je da su dugovi bili duplo veći od imovine.
Od onda ne vjerujem u papirnate procjene imovine, a još manje se tješim da bi me nakon stečaju mogla zapasti koja kuna jer da je imovina doista toliko vrijedna, firma ne bi niti došla do stečaja nego bi se sve odavno riješilo.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

a niš
idemo nazad na 15 kuna
pa ope ispočetka
a vrlo vjerojatno kraju ove dionice na zse


Oni da su htjeli stecaj
jucer bi ga gurniliu stecaj

Imaš malo gore post od kolege LeoNT koji piše.
Mene zastrasuje cinjenica da je jucr bilo 47% vjerovnika za pokretanje stecaja, a samo 53% ostalih za novi plan. Nevjerojatno…

Znači, sve visi o jako tankoj niti….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close