DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da se nadopunim 69% drži nakon predstečajne Dioki i Zaba, 30,67%Hep, ali po prijedlogu u predstečajnoj tih 69% je cca 200 milja kuna

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ovo sam napisao 2.3.2013.nakon sastanka sa stečajnim upraviteljem u diokijevom restoranu: http://www.poslovni.hr/forum/tema/diok-dioki-dd-525?page=1309

Što vam još nije jasno?!

Vaša teorija više je nego zanimljiva. Međutim, prema planu financijskog restrukturiranja Dine Petrokemije, Dioki postaje vlasnik cca 65 ili koliko već posto dionica. Ne general Čermak, ne netko peti, već Dioki. Takvu nagodbu su prihvatili vjerovnici Dine. Ne mogu oni prihvatiti jedno, a dobiti drugo.

Dakle, čak i ukoliko vjerovnici ne prihvate izmijenjeni PFR za Dioki, te isti završi u stečaju, suvlasnički udio nad Dinom će ući u stečajnu masu. Dionice će se vjerojatno prodati na dražbi, a novac otići na namirenje vjerovnika.

Jel moguce da je postojao alternativni plan za Dinu u slucaju da plan za Dioki ne prodje? Plan u kojem vlasnik DINE postaje Crodux i kojim se Dina odvaja od Diokia?

Dakle, ovo sto se danas odigralo na burzi prelazi sve granice. 14 blokada u jednom danu (ako sam dobro izbrojao) izgleda samo ZSE i HANFI nije sumnjivo nego i dalje pustaju tako nakaradno trgovanje.

Ako ovo nije povod da se tvrtkama koje su u PSN na dan glasovanja o Planu obustavi trgovanje, onda ne znam sto je. Ocito insidersko trgovanje negdje sat vremena nakon pocetka rocista. Ostro rusenje cijene.

Ova ZSE se stvarno raspada… :-/



Ovo sam napisao 2.3.2013.nakon sastanka sa stečajnim upraviteljem u diokijevom restoranu: http://www.poslovni.hr/forum/tema/diok-dioki-dd-525?page=1309

Što vam još nije jasno?!

Vaša teorija više je nego zanimljiva. Međutim, prema planu financijskog restrukturiranja Dine Petrokemije, Dioki postaje vlasnik cca 65 ili koliko već posto dionica. Ne general Čermak, ne netko peti, već Dioki. Takvu nagodbu su prihvatili vjerovnici Dine. Ne mogu oni prihvatiti jedno, a dobiti drugo.

Dakle, čak i ukoliko vjerovnici ne prihvate izmijenjeni PFR za Dioki, te isti završi u stečaju, suvlasnički udio nad Dinom će ući u stečajnu masu. Dionice će se vjerojatno prodati na dražbi, a novac otići na namirenje vjerovnika.
[/quote]
Tako piše na usvojenom planu, ali od kuda se pojavljuje general Č. sa 69% vlasništva kako piše na portalima, tko mu prodaje i po kojoj cijeni?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ako mu Dioki i Zaba ne prodaju Dinaine dionice, on jedino može postati većindki Dine putem Diokija jer po propalom planu za Dioki on je trbao imati 55% vlasništva Diokija, a samim time i Dine!

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

S malim zakašnjenjem [emo_smijeh] pregledao sam predloženu predstečajnu nagodbu i moram priznati da mi nije jasno kako su uopće uspjeli raspetljati Dinu od Diokija (jasno mi je jedino da su mogli progurati plan jer su praktično sami imali skoro dovoljno glasova).

Osim toga, čini mi se da DINA nagodbom riješeni: HEP (sve), SIEMENS (sve) ZABA (skoro sve, 98/120), HYPO (više od pola, 276/465), tako da ne kužim olakšava li to poziciju uoči novog pokušaja za DIOKI.

Također, i DINA i ADRIAOIL u 100%-tnom su vlasništvu DIOKI-ja d.d. pa mi nije jasno kako bi se moglo prodati zemljište za LNG terminal, a da matična tvrtka popuši.

Prekomplicirano je sve to i za ekonomiste … [emo_smijesak]
Sad vidim da ima i upisa oko poslovno-političkih muljanja kako bi se RJ omogućilo da izvuče neku pinku … ništa nije nemoguće u ovakvoj žabokrečini.

Na kraju, što se tiče ulagačke strategije: čini se da je u dionici toliki broj špekulanata (neki su već barem 2-3 puta uzeli po ciljanih 15-30%) da je svako drugačije ponašanje ulagača zapravo neracionalno (jer se racionalni, dugoročni ulagač na taj način potpuno prepušta u ruke kockarima).

a koliko onda vridi dioki bez dine petrokemije
pa vanka stečaj i nije tako strašan kao u nas. ne mora značiti i the end
možda netko to kupi i pokrene proizvodnju ako ima interesa
ali neće biti opterećena dugovima,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ma svima je jasno da ovdje vrijednost nije proizvodnja nego “vrijedne nekretnine” kao i kod vecine firmi u Rvata. Znaci zemljiste prvi red uz more koje moze bit LNG terminal,plaza,nekakav luksuzni hotel sa 6 ili zvjezdica.Koliko tu vrijedi kvadrat???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

frenkie a svaka stina ko gram zlata ,ovo ti je merlinov poučak

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

1. Neće moći ove noći [emo_smijeh]

Meni se ovo stanje ne sviđa i mislim da ću glasati za stečaj DIOKIJA (uostalom već nekoliko puta sam napomenuo da ću tu najviše love okrenut a da nisam ORO ni KOPo).

Ovak.
1. Stečajni postupak za DINU -kaj je TO

– postoji samo DIOKI d.o.o. koja je vlasnik mnogih poduzeća

– onda bi se stečajni postupak morao posebno održati i za NOVI LIST, ČUF, ADRIA OIL, DIOKI ZAGREB i ostalo kaj je u našem vlasništvu

– po tome Dalekovod bi trebao svaku vjetroelektranu ili nekretninu trebo posebno u stečaj

– za IGH bolje da ne pričam

2.Već sam rekao po meni zagrebačka lokacija ima i više potencijala što se tiče brzog rasta neto prihoda i povrata investicije.

Kako ja i dalje želim da Hrvatska ima PETROKEMIJSKU industriju Zagreb, Rijeka i INA (NADAM SE, makar nije nužno ak su tak g.lupi)su izgrađeni da budu povezani i ne vidim razloga ako postoji potražnja i visok profit da se Dioki od toga oprosti.

Drugi razlog je taj što može biti samo jedan gazda.
Dajući DINI neku kvazi neovisnost samo mi se stvaraju razvojni problemi za kompaniju i njezin rast.

2. HEP

Moram priznati da meni Hrvatska Vlada i HEP nisu jasni

Ja se potrgao da HEP kao naša tvrtka uđe u vlasništvo (baš zbog energetske neovisnosti Hrvatske o drugima, a oni na kraju miniraju sporazum[emo_vrtimise])

Pa niste normalni. Neću govoriti da bi 500 ljudi min. radilo, najveći izvoznik, na kraju krajeva njihov kupac.

znači gospodo kaj znate praviti PICU DA Vam objasnim

Vlasništvom (udjelom na LNG-U) zarađivati će te samo od njegovog iznajmljivanja (više od HE OMBLE i PLOMINA C zajedno)

Za razliku od Plomina C koji je povrat prek 30 godina a možda i više (ovisno o gorivo) Vi si time osiguravate još jedan način dobave (gdje se neće samo uvoziti već i izvoziti Ruski plin)

Možete napraviti Plinsku Termoelektranu kogeneraciju na Krku (osim struju davati će i toplu vodu pa će ljudi se grijati toplom vodom i Hoteli i bazeni).

Ma ima još puno ZA, a stvarno bi volio i jedan argument protiv.

Da ne kažem koliko se love samo odričete.

Vidim da je Vama samo važno kaj vozite i koji su MANAgare uvjeti.

Katastrofa.[emo_mrgud]

Ak Dioki ide u stečaj, onda DINA ide u rezalište. točka.

lp, [emo_cool]

Vidim da ću se morat pridružit mom friendu u prvih 10.

Zato samo je rušite, molim Vas.[emo_plazi]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

Znači, Čermak preuzima oko 65% DINE? Zemljište za LNG i druge nekretnine će si uzeti valjda banke koje imaju hipoteke, a dioničarima DIOKI-a ostat će šipak??! Lijepo su oni to zamislili [emo_mrgud] !
Ali nakon šišanja malih dioničara na LRH, Belju, DLKV itd. uopće me više ništa ne čudi na ZSE pa ni jučerašnjih 13-14 blokada na DIOKI-u koje nitko od nadležnih nema potrebu komentirati [emo_ljut]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



@Sava

Ok znači Dioki i Dina se tada odvajaju, ali ja ne mogu pronaći plan kojim Čermak dobiva 69% Dinae, koliko tada uopće ostaje Dinae Diokiju?

Nema plana gdje Ćermak dobiva 69% u Dini – to ide na Dioki – konverzija potraživanja Adriaoila i Diokija od cca 330 milijuna kuna umanjena za otpise kamata i dijela glavnice!
Dina je sada nisko zadušena i visokoprofitabilna kompanija – drugim riječima tvornica novca.
Obzirom da su nastupili novi elementi koji se moraju uzeti u obzir naravno da se mora dijelom revidirati PSN za Dioki, uostalom raskidaju se sva sudužništva i jamstva koja su opterećivala imovinu Dioki Grupe a za račun Dine petrokemije. Može se prodati ali i opteretiti zalogom na imovini što je sada sasvim novi element.
Kao i činjenica da je HEP dobio skoro 31% Dine koja vrijedi 200-300 milijuna eura!
Sumnjam da će u takvoj situaciji HEP ići kontra Diokija jer bi i sebi činio štetu. Posebice što iza svega stoji odluka Vlade o kupnji Ćufa koja je dio PSN-a što se također treba tretirati kao određena garancija i obveza.
Sve u svemu majstori su rušili a sve što se dogodilo trebalo je ići u suprotnom pravcu.

I kao što je rekao direktor Dine – očekujemo 2 milijuna eura da se pripremi proizvodnja na Krku i Zagrebu!

New Report

Close