DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prvi naredni veliki okidač za rast cijene dionice biti će početak proizvodnje.
Zadnji trzaji proizvodnje bili su na cijeni od 35 kuna po dionici ako se ne varam.
To je bila donja granica cijene dionice kod proizvodnje – gornje nema, to ovisi samo o sposobnosti managementa da osigura rast proizvodnje i ponovo reinvestiranje dobiti u taj rast.
Smanjenje nominalne cijene dionice s 240 kuna na 100 bit će da je samo tehnička stvar – da bi novi vlasnici za manje svojih potraživanja dobili više dionica.
Nije realno očekivati da će vjerovnici odmah pohitati prodati te svoje dionice na burzi, naprotiv, bolje im je da sačekaju rast vrijednosti dionice, uz proizvodnju koja je ovdje najvažnija nova vijest.
Dioničari trebaju znati da se po novom starta s manjim brojem radnika, i da će još biti oscilacija cijene (kao nakon svakog naglog skoka), ali oni koji ovu dionicu žele držati duže, ne trebaju strahovati za prinos – on će biti golem, kao za malo koju drugu dionicu (nakon 1,5 do 3 godine).

ovaj na asku sa ovih 1000 je teški sheronja

počisti ga, evo nudi se ko sveta gera [emo_smijesak]

Mislim da ce prvi naredni okidac biti prihvacanje predstecajne nagodbe.
Onda pokretanje proizvodnje.
Onda prvo pozitivno izvjesce… itd…


ovaj na asku sa ovih 1000 je teški sheronja

taj ne prodaje….nego kupuje


sava,
Jedan od razloga je i taj što se više niti ne spominje RJ koji po mojoj procjeni nije niti bio pravi vlasnik.
A za pravog vlasnika bi bila itekakva šteta da ne uspije.

pravi vlasnik je po mojoj procjeni R.Hrvatska a u njeno ime moćni ljudi(iz političke,bankarske,privredne,obavještajne sfere) koji su morali ući u pretvorbu. znamo da njihov posao i položaj nije nimalo jednostavan.
odpilili su R.J.jer nisu bili zadovoljni sa njim kao ni on sa njima pa je išao u Švici otvarati nove firme-iako je sa Diokijem imao posla preko glave.

Svega tu ima, …….
Čudno da se Petrokemija okrenula Gazpromu za plin![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]……pored jake Ine i MOL-a ali i države?
Ili je to klasična DORADA?



ovaj na asku sa ovih 1000 je teški sheronja

taj ne prodaje….nego kupuje
[/quote]
[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

1.879.558,79 kn prometa na ZSE
šta rec na to?

Čermak je i više no očito dao OBVEZUJUĆU ponudu a u njoj je da ulaže 27 milijuna eura. Skupa s dokapitalizacijom od 150 milijuna kuna to je 360 milijuna kuna. I taj Plan po izjavi Linića ima vrlo visoke šanse da se usvoji.

…Čermak NE ulaže 27M u dioki, nego se obvezao odmah po dogovoru vjerovnika u ovom postupku osigurati obrtna sredstva za pokretanje i nastavak proizvodnje na naćin da, kao partner, temeljem ugovora, osigura isporuku sirovina i svega potrebnog za proizvodnju polistirena, a Dioki grupa preradu.

dakle, da pojednostavnim, to je isto kao da se dogovoriš sa taxistom da mu natoćiš pun rezervoar goriva kojim će ovaj, po odvozu na ugovorenu destinaciju, temeljem ostatka goriva u rezervoaru, možda moći napraviti još koju vožnju…

eventualno, da je u prijedlogom nagodbe spomenuto, da po prihvaćanju vjerovnika ,Ježić, vlasnik 75% tvrtke, ustupa svoje vlasništvo Čermaku za npr 1 kn, te da čermak ulogom u novcu od 27Meur dokpitalizira dioki onda bi se moglo govoriti da je dao dao ponudu, ovako to djeluje kao neka kemija i špekulacija

nadalje, kada smo već na predmetnom prijedlogu DOkapitalizacije koja to i nije u pravom smislu te rijeći jer se knjigovodctveno vrši konverzija duga u kapital, bilo bi u redu i da se spominje i ODkapitalizacija sa 240kn na 100kn nominalne vrijednosti dionice, dakle svakom dionićaru se kapital tvrtke umanjuje za 60% brisanjem 140kn od nominalnog iznosa po dionici plus još umanjnje za oko 30% temeljem izdanja 1,5M novih dionica kojima se vrši knjigovodstveno pretvaranje duga u kapital…

na kraju, želio bih da se ova nagodba riješi na zadovoljstvo svih zainteresiranih strana, međutim, moj subjektivan dojam je da je ovaj prijedlog neozbiljan, nerealan i šupalj, kao da ga je pisala Ivana Brlić-Mažuranić

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


1.879.558,79 kn prometa na ZSE
šta rec na to?

[emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]
odoše svi na praznike.u petak će biti još manje prometa.pozdrav svima do ponedjeljka.

sava,
Svega tu ima, …….
Čudno da se Petrokemija okrenula Gazpromu za plin![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]……pored jake Ine i MOL-a ali i države?
Ili je to klasična DORADA?
[/quote]

Po meni, što se tiče Dine prije svega,i nevezano za LNG koji je neupitan-a predstečajna je prošla-nema tu cirkusarenja, tu kapital mogu uložiti Ameri ali i Gazprom-ovisi kako se veliki igrači dogovore-i sve ove priče oko ulaganja u naftni biznis na Jadranu-to naprosto mora biti ostvareno-državi su potrebni novci da održi poredak,vrati kredite a Dina je takav izuzetan cvijetak na sjevernom Jadranu spreman na svakovrsna proširenja i dorade da se lako može dogoditi da mi mali dioničari koji imamo nekoliko zrnca mozga u glavi i ne prodajemo dionicu (ako ti trebaju novci prodaj nešto drugo) dobijemo zanimljivu ponudu u dogledno vrijeme-dva-tri mjeseca na dalje- x5-x15-to je cijena .l.p.


Čermak je i više no očito dao OBVEZUJUĆU ponudu a u njoj je da ulaže 27 milijuna eura. Skupa s dokapitalizacijom od 150 milijuna kuna to je 360 milijuna kuna. I taj Plan po izjavi Linića ima vrlo visoke šanse da se usvoji.

…Čermak NE ulaže 27M u dioki, nego se obvezao odmah po dogovoru vjerovnika u ovom postupku osigurati obrtna sredstva za pokretanje i nastavak proizvodnje na naćin da, kao partner, temeljem ugovora, osigura isporuku sirovina i svega potrebnog za proizvodnju polistirena, a Dioki grupa preradu.

[/quote]
E MOJ ŠEGRTE HLAPIĆU – pokušavaš nas uvjeriti da ti ZNAŠ gdje i kada i kako će Čermak uložiti 27 milijuna eura umjesto da prihvatih činjenicu da se obvezao na ULAGANJE od 27 milijuna eura!

To je kao da me Leo Dolezil uvjerava kako je AdriaOil stvorio obveze temeljem poslovanja s Dinom a ne s Petrokemijom iz Kutine koja btw NAKON RAZLAZA S DIOKIJEM GOMILA OGROMNE GUBITKE a i doradbeni ugovor s Gazpromom potpisuje.

Ili da će se na skupštini i ovaj put pojaviti netko umjesto nekoga tko upravlja s 75,91% dionica a da se ne utvrdi zakonitost ne samo zastupanja nego i stjecanja!

New Report

Close