DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bit će čišćenje, ali koga!
Najvjerojatnije BROKERSKIH KUĆA koje su se izlegle kao gljive poslije kiše!
Otvaraju se brokerske kuće za vlastite potrebe da se ne bi platila provizija!
Već će se HANFA pobrinuti da se neke stvari USKLADE s preporukama EU, a sami zakon nije ni PRIJEDLOGU ni u NACRTU, a donošenje je planirano najranije u 2009.
NAŽALOST, jer taj zakon bi samo povećao sigurnost na burzi, promet, a mali bi bili zaštićeni od malverzacija brokera do 20.000. eura.
Sve što je usklađivanje s europskim zakonodavstvom u ovom području je znatan pomak naprijed, te je jednostrano prikazivanje na npr. DIOKIJU tendenciozno iz , jako se dobro zna, kojih razloga. SADA bi veliki kupovali dionice Diokija. ali kako priznati da su popušili veliku priliku i silne novce.
Dakako da je najlakše optužiti NETRANSPARENTNOST Uprave i poslovanja.
Samo uzalud im trud. To je kao da ste E.ON Ruhrgas, Total, OMV Ooptužili za netransparentnost.

SADA bi veliki kupovali dionice Diokija. ali kako priznati da su popušili veliku priliku i silne novce. Dakako da je najlakše optužiti NETRANSPARENTNOST Uprave i poslovanja. Samo uzalud im trud. To je kao da ste E.ON Ruhrgas, Total, OMV Ooptužili za netransparentnost.
[/quote]

Lijepo rečeno!

to vam je ono što se naziva političkim rizikom kod ulaganja u dionice. država samo jednom takvom odredbom može zbilja maknuti velik broj dionica s burze i to su činjenice. mene najviše brine to što samodol šuti i, dapače, podgrijava tu temu i kaže da neka fond-manageri sami prosude koje će dionice kupovati, dakle ako kupe npr. dioki, tko im je kriv


[color=blue]DIOKI nestaje sa tržišta kapitala?![/color]
U novom LIDER-u (od 23.11.2007.) u članku “Čišćenje burze…” kažu:
“JDD Kotacija će se novim Zakonom o tržštu kapitala ukinuti…”

Procjenjuju da će svega 15 tvrtki iz JDD kotacije ostati na burzi, a na listi tvrtki za koje procjenjuju da će se povući sa burze je i DIOKI.

Doslovce piše:
“Za DIOKI većina vjeruje da će se povući sa tržišta, zbog neželjene prevelike transparentnosti, iako u toj kompaniji kažu da zasad nisu razmarali hoće li ili ne ostati na burzi.”

Dioki je i bez tih “gurua” tj fondmanagera dogurao do
700 kuna! Sutra a i cijeli ovaj mjesec, uz Ivu i HDZ, idemo dalje!
Nadam se tom Zakonu, a za Dioki nemam brige.

i uskoro smo opet na 100€

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=31442%5Bsmiley%5D

Evo jos malo novosti.http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3ee318bd-b557-4e28-bdbf-b3a5bca8465f

a nedavno mi se netko na forumu smijao kada sam spominjao certifikate, neda mi se tražiti taj post.
Tko se zadnji smije najslađe se smije[smiley][smiley][smiley]

Ima li itko kakvih saznanja o sjednici privremene vlade na kojoj se govorilo o ukapljenom naftnom plinu na otocima,ulaganju od 34 mil.kn.Da li je to LNG na Krku?[pray]

pixma


a nedavno mi se netko na forumu smijao kada sam spominjao certifikate, neda mi se tražiti taj post.
Tko se zadnji smije najslađe se smije[smiley][smiley][smiley]

Moja dobra kolegica radi na tim projektima za izdavanje certifikata i recimo da sam dobro upućen kad će/neće neka firma zadovoljiti uvjete za dobivanje certifikata![cool]

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


Ima li itko kakvih saznanja o sjednici privremene vlade na kojoj se govorilo o ukapljenom naftnom plinu na otocima,ulaganju od 34 mil.kn.Da li je to LNG na Krku?[pray]

Da.
Dana 29.11.2007. godine održana je 274. sjednica Vlade republike Hrvatske na kojoj je donešeno više odluka.
Između ostalog, na dnevom redu je bila i tema:

Prijedlog strategije korištenja ukapljenog naftnog plina (UNP) na otocima i programa korištenja ukapljenog naftnog plina (UNP) na otocima (2008. – 2012.)

Tekst strategije možete naći na slijedećem linku (dokument br. 4):
Vaš link

Držte se, poliječemo…. [thumbsup]

La vita e bella!

New Report

Close