DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko truda, neprospavanih noći zbog dionice koja te ne zanima i ne vrijedi.

Moj naklon. [emo_namigusa]

tipso
i te kako njega zanima.ali to jače od njega ,te neće da prizna.

http://www.limun.hr/main.aspx?id=928738

“Iako se detalji Čermakove ponude ne znaju, prema dosad javno objavljenim podacima, Crodux planira očuvati manji dio Diokijeve proizvodnje u Zagrebu i veći dio na Krku, što je oko 300 radnih mjesta.

..malo se razlikuje od onog clanka sto je svojevremeno objavljen u Jutarnjem:

http://www.jutarnji.hr/cermak—nudim-27-milijuna-eura-za-dinu-i-dioki–a-otvorit-cu-i-500-radnih-mjesta-/1094880/

“…zadržavanje postojećih radnih mjesta te otvaranje 500-tinjak novih.”

http://www.vecernji.hr/biznis/hypo-banka-moze-spasiti-dioki-ako-otpise-70-posto-duga-clanak-554202

Hmm, čini li se i vama…….neka napetost u zraku???

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.


http://www.vecernji.hr/biznis/hypo-banka-moze-spasiti-dioki-ako-otpise-70-posto-duga-clanak-554202

Da je dotični novinar pročitao zapisnik o utvrđenim tražbinama vidio bi da HAAB uopće nije navedena na tom spisku!!!!
Naravno da bi se onda mogla otvoriti i diskusija zašto nema HAAB – da li je ona več na neki način riješila svoja potraživanja ili slično



http://www.vecernji.hr/biznis/hypo-banka-moze-spasiti-dioki-ako-otpise-70-posto-duga-clanak-554202

Da je dotični novinar pročitao zapisnik o utvrđenim tražbinama vidio bi da HAAB uopće nije navedena na tom spisku!!!!
Naravno da bi se onda mogla otvoriti i diskusija zašto nema HAAB – da li je ona več na neki način riješila svoja potraživanja ili slično
[/quote]
paušalno novinari pišu
imam osjecaja da žele samo paniku širit

Zagreb, dana 11.05.2013.
Ur. br: 04-06-13-679-287
Nagodbeno vijeće HR01
Zagreb, Koturaška 43
Nagodbeno vijeće HR01 u sastavu Zvonimira Orešić Jaguljnjak kao predsjednik vijeća, Lidija Bosak i Anica Bujanić Djaković kao članovi vijeća u postupku
predstečajne nagodbe nad dužnikom DIOKI Organska petrokemija dioničko društvo, OIB 71451172026, Čulinečka cesta 252, Zagreb, temeljem članka 60. st.
5. i čl. 77. Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi (Narodne novine 108/12, 144/12, u daljnjem tekstu Zakon) donosi sljedeće
RJEŠENJE
I. Utvrđuju se tražbine vjerovnika prema tablicama koje su sastavni dio ovog rješenja.
II. Utvrđuje se da ukupan iznos prijavljenih tražbina iznosi 981.026.596,05 kuna, ukupan iznos utvrđenih tražbina iznosi 911.771.631,28 kuna, dok
ukupan iznos osporenih tražbina iznosi 85.917.669,43 kuna.
III. Utvrđuje se da ukupan iznos osporenih tražbina ne prelazi 25% od iznosa ukupno prijavljenih tražbina te su se stoga stekli uvjeti za nastavak
postupka.
IV. Utvrđuje se da je izvršen prijeboj utvrđenih tražbina s protutražbinama dužnika u ukupnom iznosu od 6.930.393,39 kuna. Preostali iznos tražbina
vjerovnika nakon izvršenog prijeboja iznosi 904.841.237,89 kuna.
………………….
Uputa o pravnom lijeku
Protiv ovog rješenja može se podnijeti žalba. Rok za žalbu je osam dana od dana dostave rješenja. Žalba se podnosi Financijskoj agenciji. O žalbi odlučuje
Ministarstvo financija, Samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak. Žalba protiv rješenja ne odgađa izvršenje rješenja prema čl. 30. st. 7. Zakona.
Predsjednik Nagodbenog vijeća
Zvonimira Orešić Jaguljnjak

Hypo je po nekoj logici stvari – dakle nema ga u ovih 904 milijuna – uredio svoj odnos s Diokijem i Dinom!
Na koji način – jedan od načina je i Švicarska, drugi je založena imovina…

Dobra ili loša – bolje nema

Iako se detalji Čermakove ponude ne znaju, prema dosad javno objavljenim podacima, Crodux planira očuvati manji dio Diokijeve proizvodnje u Zagrebu i veći dio na Krku, što je oko 300 radnih mjesta. No, bila ta ponuda dobra ili loša, za očuvanje Diokija bolje trenutačno nema. Iako za moguće sklapanje predstečajne nagodbe ima još dva mjeseca, ne postigne li se dogovor u iduća dva tjedna, realno ne postoji razlog da se oteže s otvaranjem stečaja. Ionako goleme, dubioze Diokija svakim su danom sve veće, a gladni radnici na izmaku snaga i strpljenja. Iz ove pozicije čini se da im u stečaju može biti samo bolje nego danas.

Kako volim čitati vaše fantazije i teorije urote… Jules Verne za vas je amater!!

Dok iz dana u dan na ovom forumu maštate i ponovno iznova tražite rješenje kojeg nema, podsjetio bih vas na TV emisiju koja je sinoć emitirana oko 23 sata na HRT4… pogađate u emisiji ‘Život pod ovrhom’ prikazan je još jedan mali čovjek, bivši radnik Dioki-ja sa četvero djece koji se nalazi se pred zidom i prijeti mu deložacija. Žao mi je Brzog, moje kolege znaju o kome pričam, no nažalost ni sebi ne mogu previše pomoći…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

O kojoj ti uroti fantazirš….pa sve ti piše na stranici Financijske agencije.
Kome vjerovati ako ne njima?
Oni su dakle objavili utvrđena potraživanja a nigdje nema Hypo Banke.
Logično je da se namirila ili kroz neoperativnu imovinu ili kroz dionice u Švicarskoj ili možda još neki drugi način.
Nema među vjerovnicima ni Roberta Ježića iako je trebao biti jer je na nekim kreditima koje je dala Hypo Banka bio sudužnik ili jamac.

New Report

Close