DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. radnici su po meni klasika. ima mladih, ima starog kadra, oblače se svatko na svoj način, meni su simpatični kao i svi u tim socijalističkim ogromnim firmama, jednostavno ta vremena su prošla a tih par firmi se drži i dalje. tamo vrijeme nije novac, tamo se ljudi i dalje druže i smiju na poslu kad ne rade ili u vrijeme ručka. uglavnom, prava firma sa dobrim kolegijalnim odnosima
2. vozni park: od jugića do niže srednje klase, službeni auti pretežno škode fabie i octavie, nekoliko lancija i mercedesa i passata
3. što se dionica tiče, vrlo kvalitetni u pogledu čuvanja dionica – malo tko želi prodavati, možda tek sada, pa stoga i ovaj pritisak na prodaji i spuštanje cijene na razinu gdje bi se moglo puno više dionica uzeti od radnika, ali barem 50% neće prodati ni dalje što je dobro
4. trenutno stanje poslovanja: nije baš dobro, ali potencijal je zbilja ogroman

caymane, točka 4 stoji ali uzmi u obzir investicije na DINI, budućoj zlatnoj koki core bussinessa, nevezano na LNG priče.

i to je to...

da, sve to štima, ali pod uvjetom da INA i Plinacro ne budu članovi konzorcija. Ako oni budu unutra, onda može biti da će se terminal graditi na njihovom zemljištu, a to za Dioki nije nimalo dobro, tj. otpada zarada od zemljišta i ostaje samo jeftiniji plin, a to je ipak puno manje od ogromnih očekivanja. Zato se nadam da će INA i plinacro ostati postrani…

da, ali ostaju energenti raznih vrsta temeljeni na plinu [smiley2], a to znači da će mjesečno biti oko 0,7mil ojra manje troškova što dovodi do konsolidiranja bilance DINE

i to je to...

Sve si nešto razmišljam… o eventualnom scenariju Diokija s obzirom na političku situaciju.

Mislila sam da će objaviti LNG neposredno nakon što je Mesić obišao Omišalj, no ipak čekaju prolazak izbora. Ono u što sam poprilično sigurna (nakon što sam čula čelnike stranaka u predizbornim udav-predstavljanjima po telki) je da svaka stranka smatra izgradnju LNGa u hrvatskoj kao jedan od prioritetnijih projekata. Taj dio je riješen.
Međutim, mene ne brine toliko čak niti ponedjeljak, niti rezultati. Ako pobjedi HDZ, sve ide gore za onoliko koliko će jednako tako ići dolje ako pobjedi SDP (moja slobodna procjena cca.15-ak %). Taj dio je isto jasan.

Ono što me brine je 10.12. Ako nešto i pukne na Kosovu (a hoće), koliko će tada ići sve dolje?
Naime, čelnici fondova u RH su izjavili da ove godine neće biti klasičnog “predbožićnog napuhavanja”, jer su zadovoljni poslovnim prinosom u 2007-oj. Ako cijene od 10.12.-31.12 počnu padati zbog Kosova, da li će ipak fondovi krenuti u “Božićni šoping”?

Što vi mislite?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Ne pratim DIOKi često pa me zanima zna li tko koje su šanse da taj terminal bude na Krku, Omišalj!?
Ili možda ovako, postoji li mogućnost da terminal ipak bude kod Plomina, i šta to onda znači za Dioki?

hvala

Cookie Monster

kolega Saladin; ako imate vremena ,prelistajte forum DIOKI-a naći ćete sve odgovore na sva pitanja koja vas muče.

Posejdone pa ti si na naslovnici Poslovnog!Čestitke!
Jesi li vjerovao da će taj dan tako brzo doći?[smiley2]

Novac je kisik burze!


Posejdone pa ti si na naslovnici Poslovnog!Čestitke! Jesi li vjerovao da će taj dan tako brzo doći?[smiley2]

Što kažeš na to stari, ha?[smiley2]
A ne samo to, nego će forumaši biti na naslovnici i preko vikenda!
Nitko nam nije ravan!

Vjeko, svaka čast!!!

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

[color=blue]DIOKI nestaje sa tržišta kapitala?![/color]
U novom LIDER-u (od 23.11.2007.) u članku “Čišćenje burze…” kažu:
“JDD Kotacija će se novim Zakonom o tržštu kapitala ukinuti…”

Procjenjuju da će svega 15 tvrtki iz JDD kotacije ostati na burzi, a na listi tvrtki za koje procjenjuju da će se povući sa burze je i DIOKI.

Doslovce piše:
“Za DIOKI većina vjeruje da će se povući sa tržišta, zbog neželjene prevelike transparentnosti, iako u toj kompaniji kažu da zasad nisu razmarali hoće li ili ne ostati na burzi.”

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


[color=blue]DIOKI nestaje sa tržišta kapitala?![/color] U novom LIDER-u (od 23.11.2007.) u članku “Čišćenje burze…” kažu: “JDD Kotacija će se novim Zakonom o tržštu kapitala ukinuti…” Procjenjuju da će svega 15 tvrtki iz JDD kotacije ostati na burzi, a na listi tvrtki za koje procjenjuju da će se povući sa burze je i DIOKI. Doslovce piše: “Za DIOKI većina vjeruje da će se povući sa tržišta, zbog neželjene prevelike transparentnosti, iako u toj kompaniji kažu da zasad nisu razmarali hoće li ili ne ostati na burzi.”

Ne kužim baš šta se sa tim želi napraviti??? Znači li to da DIOKI nije sigurna investicija ili ???

Cookie Monster


” Ne kužim baš šta se sa tim želi napraviti??? Znači li to da DIOKI nije sigurna investicija ili ???

Ne znam ni ja, ali mislim da će se mnogi mali dioničari jako uznemiriti. Ne mogu vjerovati da bi neko išao napraviti nešto što bi izazvalo paniku na tržištu. DIOKI ima 2800 malih dioničara i oni moraju imati mogućnost trgovine dionicama, oni moraju znati koja je cijena njihovih dionica itd.

Po meni ako se i ukine JDD, društva moraju preći ili na službenu kotaciju ili na slobodno tržište i tamo nastaviti sa trgovinom.
Ovo nije problem samo DIOKI-a već i drugih velikih trvtki koje su strpane u isti koš (npr. PBZ, ZABA, ERSTE, LRH itd..)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close