DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/86648-u-jadranu-se-krije-2-87-milijardi-barela-nafte-zbog-toga-exxon-dolazi-u-hrvatsku.html

čitajte na portalu Dnevno-objavljeno sada.Mislim da će svako ‘pametan’ koji pročita taj članak bjesomučno rasprodati svoje dionicice Dine,pardon Diokija.
Ili će možda,dok je još pravo vrijeme uletjeti u igru.l.p.


bisakovi
nije bitno da li će se LNG terminal raditi iz EU fondova ili će ga raditi neka svjetska energetska firma.bitno da krene u realizaciju.
na cijenu ove dionice će utjecat predstečajna nagodba (koja će se realizirati volio ti to ili ne),te LNg terminal.pozdrav

Nisam htio namjerno ali evo sada na kraju trgovanja…..11.05. su objavljeni utvrđeni dugovi za Dioki na FINA-i – 900 milijuna kuna a od toga 320 milijuna su potraživanja unutar Grupe Dioki. Dakle prema vanjskim vjerovnicima samo 580 milijuna.

I svi razlučni i izlučni su prihvatili da se namire iz neoperativne imovine.



bisakovi
nije bitno da li će se LNG terminal raditi iz EU fondova ili će ga raditi neka svjetska energetska firma.bitno da krene u realizaciju.
na cijenu ove dionice će utjecat predstečajna nagodba (koja će se realizirati volio ti to ili ne),te LNg terminal.pozdrav

Nisam htio namjerno ali evo sada na kraju trgovanja…..11.05. su objavljeni utvrđeni dugovi za Dioki na FINA-i – 900 milijuna kuna a od toga 320 milijuna su potraživanja unutar Grupe Dioki. Dakle prema vanjskim vjerovnicima samo 580 milijuna.

I svi razlučni i izlučni su prihvatili da se namire iz neoperativne imovine.
[/quote]

pa gdje su one silne milijarde dugova?vjerojatno je i dugove pokrao R.J.:)))!koja banana!


http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/86648-u-jadranu-se-krije-2-87-milijardi-barela-nafte-zbog-toga-exxon-dolazi-u-hrvatsku.html

čitajte na portalu Dnevno-objavljeno sada.Mislim da će svako 'pametan' koji pročita taj članak bjesomučno rasprodati svoje dionicice Dine,pardon Diokija.
Ili će možda,dok je još pravo vrijeme uletjeti u igru.l.p.


Onda kupujte dionice Exxona jer Exxon sigurno neće dijeliti svoj profit dioničarima Diokia.



bisakovi
nije bitno da li će se LNG terminal raditi iz EU fondova ili će ga raditi neka svjetska energetska firma.bitno da krene u realizaciju.
na cijenu ove dionice će utjecat predstečajna nagodba (koja će se realizirati volio ti to ili ne),te LNg terminal.pozdrav

Nisam htio namjerno ali evo sada na kraju trgovanja…..11.05. su objavljeni utvrđeni dugovi za Dioki na FINA-i – 900 milijuna kuna a od toga 320 milijuna su potraživanja unutar Grupe Dioki. Dakle prema vanjskim vjerovnicima samo 580 milijuna.

I svi razlučni i izlučni su prihvatili da se namire iz neoperativne imovine.
[/quote]
Što je tu dobro čovječe(ako je uopće informacija vjerodostojna)?????
Pozdrav

Informacija je vjerodostojna. Pogledao sam danas taj dokument.

Dakle, Dioki oko 900 miliona i DINA 1.9 milijardi. To je prijavljeni i neosporeni dug.

Valjda ce nakon isteka zalbenog roka (8 dana) biti poznat i plan restrukturiranja za Dioki i vidjet cemo koliko novih dionica i po kojoj cijeni ce se izdati.

To ce odrediti i daljnji polozaj malih dionicara.


Informacija je vjerodostojna. Pogledao sam danas taj dokument.

Dakle, Dioki oko 900 miliona i DINA 1.9 milijardi. To je prijavljeni i neosporeni dug.

Valjda ce nakon isteka zalbenog roka (8 dana) biti poznat i plan restrukturiranja za Dioki i vidjet cemo koliko novih dionica i po kojoj cijeni ce se izdati.

To ce odrediti i daljnji polozaj malih dionicara.

Na Diokiju je 320 milijuna potraživanja Dioki Grupe a na Dini 1,5 milijardi jepotraživanja Dioki Grupe!!!
Dug prema vanjskim vjerovnicima je dakle daleko manji nego što je to inače prezentirano.

Kod DINE je taj dug rezultirao izdavanjem 27.5 miliona novih dionica po 10 kuna.

Stvarno me zanima kako ce to bit rijeseno kod Diokia gdje je ipak kompliciranije stanje. (treba Crodux uci, sta ce biti sa Jezicevim dijelom, koliko ce se duga pretvoriti u temeljni kapital,…)


Kod DINE je taj dug rezultirao izdavanjem 27.5 miliona novih dionica po 10 kuna.

Stvarno me zanima kako ce to bit rijeseno kod Diokia gdje je ipak kompliciranije stanje. (treba Crodux uci, sta ce biti sa Jezicevim dijelom, koliko ce se duga pretvoriti u temeljni kapital,…)


samo da se proizvodnja pokrene
nisu bitne nove dionice
svedno nece ic na ZSE

Ah da, sto se proizvodnje tice… ona bi se u DINI trebala pokrenuti 1.6. prema planu.

Mislite da ce se to dogoditi?

Mislim, vjerujem da ce se jednom pokrenuti, ali to sigurno nece biti 1.6. i time brojevi u planu operativnog restrukturiranja postaju netocni.

Jučer je u Diokiju održana izvanredna proširena sjednica Pavelićevog vijeća.Prema informaciji od njemu bliskog izvora (alk. DC) sjednica je prošla u veoma burnoj raspravi , a sve o tome kako na fizički i pravni način onemogućiti nelojalnog upravi sindipalnog povjerenika da obnaša svoju sindikalnu dužnost.

Ma hoće.Utjecaj novih dionica(pretpostavljeno po bagatelnoj cijeni)na cijenu na burzi biti će ITEKAKO VIDLJIV.
Pozdrav

New Report

Close