DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj razvoj događaja me podsjeća na vremena kad je DIOK bio na razinam 390 – 420

Koliko vidim sad je razlika u tome što je sad 590 – 620

evo primjera 400 + 76% = 704 (bilo je i veća cijena ali da ne kompliciram)

600 + 38% = 828
zaključak: ako DIOK u ovom valu poraste i polovicu od prijašnjeg skoka to bude iznosilo 828 kn

[center]Živi bili pa vidjeli!!![/center]

Tko se slaže/ne slaže samnom?

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Tražio bi neki pametan odgovor. Budući da je LNG terminal od ogromnog značaja za hrvatsku kako za njeno gospodarstvo tako i u geopolitičom i energetskom smislu s obzirom na strateške dobavne pravce plina nije mi jasno zašto se u ovo predizborno vrijeme kad se eksploatira doslovno sve i svašta u svrhu i za svrhu par postotnih bodova na izborima ova tema praktički ne dotiče a ako se i dotiče to je na nekim deklarativnim razinama. Studija kojom se treba odrediti najoptimalnija lokacija trebala je izaći još sredinom 6 mj kako je i najavljivano, veliko pitanje je zašto nije i ako oće kada će? Zar nije ovo vrijeme upravo taj čas, ipak se tu radi o jednom kolosalnom projektu koji će imati dugoročne implikacije na hrvatsku u europskim okvirima? Zašto se od te teme biježi, zašto se šuti, mislim da onaj Mesićev posijet nema tu težinu kakva bi se očekivala od takvog projekta. Ako netko misli da se sa odlukom čeka da bi se veliki nakrcali moram napomenuti da veliki uvijek znaju i više i puno prije i da su se imali vremena nakrcavat do mile volje od sredine četvrtog mj do ovog zadnjeg buma. Priča o pelješkom mostu se danima vrti, priča se koliko će koštat, šta se dobiva, šta gubi, koje su gospodarske i dugoročne implikacije, a LNG praktički ništa osim “da gradit će se”. Takvu investiciju na svojim obalama htijele bi i punu veće države, države koje imaju puno jaču lobističku mašineriju i kojima nije prepreka neka Hrvatska, Jadran i Mediteran su veliki, ok već je ucrtano na nekim kartama lokacija na Omišlju ali dali je to konačno, dali je odlučeno? To je čito najbolja i najoptimalnija lokacija u Hrvatskoj, ali dali je moguće da hrvatska otpadne? Nije mi jasno čime su opravdani ovi zadnji rastovi osim pumpanjem cijena. Dakako DIOKI je perspektivna kompanija to je sigurno i ona će tek pokazati svoje, ali se ne mogu oteti dojmu sve skupljih cijena energenat, Inine povlaštene cijene plina koja će se sigurno morati korigirati te velikog broja novootvorenih petrokemijskih pogona u svijetu koji koriste plin koji se prije spaljivao u sklopu naftnih bušotina te rafinerija. U diokiju sam od 4 mj i vjerujem u tu dionicu, međutim ova tišina o LNG-u u vrijeme kad se i otvaranje kemijskog wc-a koristi u predizborne svrhe kao golem pomak naprijed navodi me na razmišljanje.

traubisoda:

Ovdje nema fondova da brane veći pad, ali ima zato navijačkih skupina u rangu BBB-a! Pa dođe na isto.

Za sebe ću smatrati da sam pravi investitor kada ću prepoznati vrijednost dionice prije fondova, pa kada oni počnu nabijati cijenu, ja ću već biti tu da pokupim plodove svoga ranog prepoznavanja.

Mislim da sa s Diokijem napravio upravo takakv iskorak!

Hvala kolega Cayman, jer su ovo, ako se ne varam, bile i vaše misli!

Donekle si u pravu. ovdje nema fondova, osim jednog koji se skriva iza skrbničkog, ali taj među investitorima nije baš popularan jer ima slabe prinose. mislim da ovdje na ovim cijenama nema šanse da gledamo fondove jer je cijena ovako visoko otišla isključivo kao plod špekulacija. puno je kolebljivaca ušlo u dioki i nećemo naprijed dokle god se njih ne prestraši i ne prisili indirektno na prodaju. zato vam govorim da ne srljate, da ne nabijate cijenu jer je za vas bolje da dođemo opet na 500 kuna i riješimo se tih kolebljivaca. podsjećam, prošli i pretprošli rast bili su mogući samo zato što je bilo jako malo dionica na prodaji, no sada će to biti puno teže jer nitko nije lud da kupuje po 600 ako će uskoro moći i po 500, a moguće čak i niže. Naravno, govorim dugoročno, i zadnji put imali smo dugo cijenu na 360, pa je onda bio pad na 270 čini mi se. tek nakon toga krenule su blokade do 520 kuna zaključno. Onda opet pad sa 520 na 400-450 i tako jako dugo pa opet pad na čak 375. nakon toga blagi rast do 480 i onda torpedo na cca 700 kuna. Vi sami zaključite u kojoj smo fazi , ali uzmite u obzir da ste tu ušli na preporuke s foruma a ne radi analize ili proučavanja. Kladim se da većina vas nije niti bila na žitnjaku i u omišlju da vidi uopće što su kupili….zato nisam optimist ovih dana, ali kad cijena padne rješavamo se kolebljivih ruku i dionica ulazi u čvrste ruke i slijedi onda rast. pitanje je kada.


Posejdon: ” traubisoda: ” Ovdje nema fondova da brane veći pad, ali ima zato navijačkih skupina u rangu BBB-a! Pa dođe na isto. ” Za sebe ću smatrati da sam pravi investitor kada ću prepoznati vrijednost dionice prije fondova, pa kada oni počnu nabijati cijenu, ja ću već biti tu da pokupim plodove svoga ranog prepoznavanja. Mislim da sa s Diokijem napravio upravo takakv iskorak! Hvala kolega Cayman, jer su ovo, ako se ne varam, bile i vaše misli! ” Donekle si u pravu. ovdje nema fondova, osim jednog koji se skriva iza skrbničkog, ali taj među investitorima nije baš popularan jer ima slabe prinose. mislim da ovdje na ovim cijenama nema šanse da gledamo fondove jer je cijena ovako visoko otišla isključivo kao plod špekulacija. puno je kolebljivaca ušlo u dioki i nećemo naprijed dokle god se njih ne prestraši i ne prisili indirektno na prodaju. zato vam govorim da ne srljate, da ne nabijate cijenu jer je za vas bolje da dođemo opet na 500 kuna i riješimo se tih kolebljivaca. podsjećam, prošli i pretprošli rast bili su mogući samo zato što je bilo jako malo dionica na prodaji, no sada će to biti puno teže jer nitko nije lud da kupuje po 600 ako će uskoro moći i po 500, a moguće čak i niže. Naravno, govorim dugoročno, i zadnji put imali smo dugo cijenu na 360, pa je onda bio pad na 270 čini mi se. tek nakon toga krenule su blokade do 520 kuna zaključno. Onda opet pad sa 520 na 400-450 i tako jako dugo pa opet pad na čak 375. nakon toga blagi rast do 480 i onda torpedo na cca 700 kuna. Vi sami zaključite u kojoj smo fazi , ali uzmite u obzir da ste tu ušli na preporuke s foruma a ne radi analize ili proučavanja. Kladim se da većina vas nije niti bila na žitnjaku i u omišlju da vidi uopće što su kupili….zato nisam optimist ovih dana, ali kad cijena padne rješavamo se kolebljivih ruku i dionica ulazi u čvrste ruke i slijedi onda rast. pitanje je kada.

a kada će taj fond zaraditi za one koji su uložili novac u njihov fond, vjerojatno svu svoju pamet potrošiše na svoje plaće

Kladim se da većina vas nije niti bila na žitnjaku i u omišlju da vidi uopće što su kupili….zato nisam optimist ovih dana, ali kad cijena padne rješavamo se kolebljivih ruku i dionica ulazi u čvrste ruke i slijedi onda rast. pitanje je kada.

He, he, he….. Baš si me dobro nasmijao!
Pa koji investitor s ovog foruma obilazi poduzeća u koja ulaže!!!
A glede Diokija trebali bi uzeti bar 3 tjedna godišnjeg odmora da obiđemo te milijune kvadrata urbaniziranog zemljišta i postrojenja.

ja sam obišao cijeli dioki u zagrebu i na krku prije nego sam kupio ijednu dionicu. jednostavno, morao sam to obići. imaš pravo, dugo sam hodao okolo. činilo mi se da sam krenuo na neki izlet[smiley1]. no to ne mijenja na stvari da je u ovu dionicu ušlo previše nestrpljivih koji imaju previsoka očekivanja, a to znamo da nije dobro. zato pustimo dionicu da odradi svoje, a euforiju upražnjavajte negdje drugdje. i po mogućnosti što prije prodajte ovo da nas ne kočite na većim razinama. hvala.[smiley1]

Pa koji investitor s ovog foruma obilazi poduzeća u koja ulaže!!!

Ja
Obišao sam Dioki na Žitnjaku i to dvaput
A ove godine sam ljetovao u Omišlju na otoku Krku

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


no to ne mijenja na stvari da je u ovu dionicu ušlo previše nestrpljivih koji imaju previsoka očekivanja, a to znamo da nije dobro. zato pustimo dionicu da odradi svoje, a euforiju upražnjavajte negdje drugdje. i po mogućnosti što prije prodajte ovo da nas ne kočite na većim razinama. hvala.[smiley1]

Očito je da barataš s netočnim podatcima o broju dioničara Diokija!
Na zadnji dan 3. kvartala bilo ih je ukupno 2849, tj. ako izuzmemo prvih 10, prosječno po dionićaru je cca 100 dionica.

savo moj, pa to je jako loš podatak. meni bi bilo draže da nas je 284 sa po 1000 komada iza prvih 10.

Budući da si uložio mnogo truda šetajući se po Diokiju , nadam se da si usput upoznao i zaposlenike, tj dioničare, pa te molim da mi kažeš kakvi su to ljudi, kako se oblače, što jedu i piju. Jaako mi je to bitno jer ja volim biti siguran da sam svoje novce uložio u prave ljude. Ipak su ljudi, barem za mene, jedan od bitnih faktora koji puno doprinose rastu i kvaliteti poduzeća.

Danas se netko lijepo iskrcavao. Sve se čekalo da se skupi kupnja na i iznad 600 kunića, a onda udri po bidu. [smiley4]

La vita e bella!


Budući da si uložio mnogo truda šetajući se po Diokiju , nadam se da si usput upoznao i zaposlenike, tj dioničare, pa te molim da mi kažeš kakvi su to ljudi, kako se oblače, što jedu i piju. Jaako mi je to bitno jer ja volim biti siguran da sam svoje novce uložio u prave ljude. Ipak su ljudi, barem za mene, jedan od bitnih faktora koji puno doprinose rastu i kvaliteti poduzeća.

sava, nije bitno kako se oblače i što jedu i piju. oni koji su kupili dionice i neprodali ih nakon rasta do 250-300 kunića do sada su bili jako čvrsti, međutim sada imam pouzdane info da ih ima koji bi prodali, što je važnije od obleke i papice…
btw, stari kadar je još uvijek u filmu OKI-ja ili DINE, ali za novije mislim da su se ipak uklopili u novo vrijeme, zar ne radnikdioki? ako moze koji komentar…

i to je to...

New Report

Close