DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

denial,
denial,
denial

Interesantno je kako ljudski mozak funkcionira i kako je u stanju uvijek izvuči pozitivno i u najcrnjim situacijama.
Sretno ljudi.

bisakovi
tebe ce se pitat kada ce dioki ici dolje ili gore.znam da drukas za kupnju,ali na ovim razinama neces moci puno pobrsit.Jedina ti je opcija da udaris po asku dok ne bude ti kasno.pozdrav

upravo je netko na asku stavio na prodaju 17,50 355kom,pa je odustao kad je vidio da će poklopit.[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


bisakovi
tebe ce se pitat kada ce dioki ici dolje ili gore.znam da drukas za kupnju,ali na ovim razinama neces moci puno pobrsit.Jedina ti je opcija da udaris po asku dok ne bude ti kasno.pozdrav

Ni u ludilu ne mislim kupovati Dioki.
Otkuda Vam uopce ideja da ja mislim kupovati Dioki
Molim bez dezinformacija.
Pozdrav

Tebi još nije jasno da je privatizacija Diokija bila ISKLJUČIVO potaknuta izgradnjom LNG terminala. Lako je objasniti ali tebi je to teško prihvatiti!
Pročitaj što piše u Prijavi tražbine no ako ne želiš evo još jedanput….

Inače došla je prijava tražbine HGAA za Dioki – perfektan dokument iz kojega se vidi kako je tekao proces privatizacije Diokija, tko je to kreditirao, kako se kupovale Kemikalije, uloga HGAA – samo se skriva famozni Escrow Agency Agreement!!!!
50,92% dionica koje su Fondovi prodali skupa s Kemikalijama završilo je na računu Hypo Alpe Adria Vrijedonosnice kroz Joint Share Transfer and Release Statement a u skaldu s Ugovorom o deponiranju 50,92% dionica Diokija!!!
Ostaje u zraku da li je Dioki uz Kemikalije kupio i 50,92% vlastitih dionica od fondova ili je to učinila HAAB za svoj račun ili možda za račun Diokija?

Pogledajte stranice 10. i 11. – posebno upada u oči da je dio koji bi razjasnio vlasničke odnose prekriven tj ne vidi se!!!!!

Link na dokument?

Ovo je pregenijalno!

Dužnik u svojem izlaganju navodi nekoliko razloga koji su doveli do današnjeg stanja u kojem se dužnik nalazi. Kao prvi razlog navodi podređeni odnos Dine
prema Diokiu, navodeći da rukovodeći kadar od 1998. godine nije imao čistu sliku što se događa s njihovom firmom, nestale su službe razvoja, ekonomike
poslovanja i služba marketinga, nabava je prebačena u Zagreb. Znali su koliko troše, ali ne i koliko zarađuju. Drugi razlog su investicije u koje je u sedam
godina uloženo cca 35 mil. kuna s osnova povećanja sigurnosti i zaštite radnika, koje nisu rezultirale novim prihodom. Treći razlog i najveći su investicije u
koje se ušlo u pogrešno vrijeme; povećanje kapaciteta LDPE vrijedne 149 mi. kn, ponovni start VCM-a vrijedan 276 mil. kn, gradnja PVC postrojenja za koju je
potrošeno 160 mil. kn. Kao vanjske razloge dužnik navodi velika parafiskalna davanja i cijene energije, gdje ističe da su povećanja išla na račun
gospodarstva, cijena struje povećana je 20%, a cijena plina 90%. U zaključku dužnik naglašava da distributeri energenata moraju prepoznati DINU i druge
gospodarske grane kao značajne objekte i ići u susret takvim sustavima, jer bez takve potrošnje nema ni opće potrošnje.

bisakovi
pa zašto drukaš protiv diokija kad ih nemaš niti ne misliš kupovati?!
ali sava ih ima,ja također pa komentiramo,a ti?![emo_zacudjen]


Link na dokument?

Ne može se linkati – ideš na predstečajne nagodbe, tražiš Dioki u intervalu 10-20. 03. – mislim da je otvorena 14.03. staviš kvačicu u kućicu i prepišeš ponuđenu šifru.
Dokument je od 02.05.

kako sam i pisao prije nekog vremena ništa od lng,katarana i sličnog a neki su tu spominjali i citate iz vjerskih časopisa,rekoh ja bit će nešto a to je obljetnica 15-ak ili više godina lupetanja o terminalu

Čovjek hoće kupiti jeftinije, kao i svi.

Samo što to radi na jedan gnjusan način, kao i prije, odavno poznat i ponavljajući scenarij.

Samo minusi su mu preveliki, neće još dugo.

Sve se veže tu na LNG terminal!
E.ON je na založeno zemljište preko svoje tvrtke kćeri u HR – UPP doo – dobio pravo prvokupa tj opciju kupnje zemljišta za LNG terminal a to mu je mogao dozvoliti samo vlasnik ili hipotekarni vjerovnik ili i jedno i drugo!
A malo prije toga je i ušao u Adria LNG konzorcij – kako?

A Dina petrokemija je u Prospektu kod kupnje Kijca i Sepena navela da je dio LNG konzorcija – kako?

Sve navodi da je preko Hypa, Dioki prenio dionice na Dioki Holding AG!

Tko ima sumnju neka provjeri!

New Report

Close