DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko mi je ostalo u sjećanju plan za Dioki je rađen na bazi 520 milijuna kuna otpisa imovine na Dina petrokemiji.
Po novom planu Dine petrokemije ispada da Dioki zadržava 62% Dine tj otpisuje oko 230 milijuna. Razlika je dakle oko 300 milijuna kuna.
Tih 300 milijuna kuna treba vratiti u bilancu Diokija!

LeoNT,grgas12

Šta je decki nervoza uhvatila izašli a niže ne ide a visoko za uletit[emo_smijeh]
vidjtet cemo do 16h kad nervoza uhvati a sat otkucava tika-taka

@LeoNT

Zar je moguće da i vi najavljujete rast cijene???

Uspijeli nešto kupiti na ovim razinama???

Ionako nas dijeli manje od 24 sata do laganog pojavljivanja točnih informacija,budimo strpljivi..

Sve informacije koje sam dao su tocne i to su navodi iz plana restrukturiranja DINE.

Ono sto su pretpostavke, sam napisao da su pretpostavke i moje vidjenje stvari.

Nisam kupio nista. A mogao bih opaliti i po asku da jos budem u plusu od prodaje. Al kapitalizirao sam svojih 70-80% na Dioku tak da sasvim sam zadovoljan zaradom.

Dugo pratim firmu i zato me zanima kako ce se razvijati prica dalje…


Ionako nas dijeli manje od 24 sata do laganog pojavljivanja točnih informacija,budimo strpljivi..

čekamo već jako dugo. hoće li informacije biti dobre ili loše za nas tek ćemo vidjeti

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!

Informacije su same po sebi dobre i u ovom trenutku,spas firme,oživljavanje i početak proizvodnje 01.06.2013.
Poznat ulagač,većinski vlasnik i iznos od 27 milijuna eura -oko 205 milijuna kuna ,otpis dijela duga ,i potraživanja pretvaraju u vlasnički udio ,odriču se kamata na postojeći dug i svo vrijeme povrata duga.
Prodaje se terminal ,za nekoliko dana izaslanstvo iz Qatara dolazi u Rijeku,ovaj vikend u Opatiji skup elite ,iz plinskog biznisa ,sve navedeno su poznate ,dostupne i dobre informacije.informacije..

baš me zanima da li će se sutra možda znati nešto o sudbini dine i diokija,da prestanu izjave tipa;nitko ne gubi a dugovi milijardu i pol kuna?????to još nitko nije izmislio:ili prodaje se zemljište ali se nezna tko ga može uopće prodati,tko bi ga kupio niti na koji način

http://www.vecernji.hr/biznis/americki-exxon-mobile-najavio-investicije-hrvatskoj-clanak-542847
Američki Exxon Mobile najavio investicije u Hrvatskoj
Exxon je potvrdio interes za sudjelovanje na natječaju, potvrdio je ministar Vrdoljak
Exxon Mobile, najveća energetska kompanija na svijetu, dolazi u Hrvatsku. Ekskluzivnu informaciju o interesu kompanije čija je neto dobit lani bila veća od cijelog BDP-a naše države Večernjem listu potvrdio je ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak.

– Exxon je potvrdio interes za sudjelovanje na natječaju, a sudjelovanje takve kompanije je pokazivanje interesa za Hrvatsku koje ima višestruko značenje. Zaposlit će naše ljude, a njihov dolazak je veliki korak prema našem cilju osiguranja proizvodnje plina i energije dostatne za naše potrebe, što automatski znači i niže cijene energije – poručio je iz Amerike Ivan Vrdoljak.

Dobar sastanak u State Departmentu

Službeno se može govoriti samo o iskazivanju interesa jer je preduvjet za realizaciju ove investicije donijeti Zakon o ugljikovodicima, za koji Vrdoljak obećava da će biti donesen u najkraćem roku, a potom raspisivanje međunarodnog natječaja za istraživanje i eksploataciju plina i nafte u Jadranu. Neslužbeno pak možemo doznati da su u Exxonu izuzetno zainteresirani i da se nadaju kako će pobijediti na natječaju.

Inače, Vrdoljak je u službenom je posjetu State Departmentu u kojem se sastao sa zamjenikom pomoćnika državnog tajnika za energetsku diplomaciju Amosom Hochsteinom.

Imali smo jako dobar sastanak u State Departmentu gdje smo se nastojali predstaviti kao regionalni hub za energetiku, kroz gradnju LNG-a te istraživanje i eksploataciju – zaključio je Vrdoljak.

Lider više od 100 godina

Vijest je komentirao i naftni stručnjak Davor Štern koji podsjeća da je Exxon na Jadranu bio prisutan još prije 35 godina, ali tada je tehnologija ograničavala domete istraživanja.

– Exxon ima fantastične uvjete za istraživanje i ovo je svakako dobra vijest – poručio je Štern koji ipak upozorava da treba pričekati donošenje Zakona i ishod natječaja. Napomenuo je i da dolazak Exxona ne bi ugrozio poslovanje Ine, jer, kako kaže, ima toliko istražnih polja u Jadranu da za svakoga tko želi raditi ima dovoljno mjesto.

Exxon Mobile najveći je svjetski proizvođač nafte i druga najvrjednija korporacija na svijetu, procijenjena na više od 400 milijardi dolara. Lider je u energetskoj industriji više od sto godina, a globalno zapošljava više od 82 tisuće zaposlenika.

U medjuvremenu, na nekoj drugoj planeti:

2.ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 137.821 3,41%

cca 4000 komada manje….

Od 09.04. na ovamo minus 13000…

Stalna na tom svijetu samo mijena jest


http://www.vecernji.hr/biznis/americki-exxon-mobile-najavio-investicije-hrvatskoj-clanak-542847

Imali smo jako dobar sastanak u State Departmentu gdje smo se nastojali predstaviti kao regionalni hub za energetiku, kroz gradnju LNG-a te istraživanje i eksploataciju – zaključio je Vrdoljak.

I Dina na Krku je projekt State Departmenta!
A da je američki ključni interes LNG terminal zbog energetske sigurnosti ovog dijela Europe nije nikakva tajna.
Exxon će zasigurno biti taj koji će moći provesti dio te strategije.


Od 09.04. na ovamo minus 13000…

veliki ulagač koji je dobro informiran o svemu rasprodaje!
što on zna, a mali ne znaju???

New Report

Close