DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tute
Po vama ovdje smiju pisati samo imatelji dionice. Onda bi ovaj forum bio samo drukanje na rast.

Ne kolega, uvažavam svačije mišljenje ali me ponekad zasmeta jeftini druk.


Ma pustite ga na miru.
Samo sam znatiželjan glede njegovog tumačenja izmjenjene predstečajne nagodbe po kojoj Dioki zadržava 62% Dine – to je sada loše a kada je Dioki imao 5-6% bilo je odlično – za preko 30 kuna po dionici!
Usput u međuvremenu naš veleposlanik je posjetio Qatarskog premijera, a Plinacro počeo projektirati cijev za 10-15 milijardi m3 plina do Omišlja.
Stvarno se skupilo puno loših vjesti.
Ako se nastavi tako crno nam se piše!

a mozda je covjek intuitivno osjetio da je kockanju kraj i da ce padat…
prije ili poslije ce ionako padati


A što se tiče toga da li je povoljna za dioničare, pa na onaj postotak otpisa glavnice i svih kamata, izračunajte pošto vjerovnike realno dođe dionica pa ćete znati odgovor.

Mali dionicari ce biti najveci gubitnici ove predstecajne nagodbe. Netko mora i izgubiti. Cermak, vjerovnici, radnici, drzava i gospodarstvo u cjelini ce imati koristi od nagodbe.

Malim dionicarima ce ostati njihovi papirici koji ce biti samo kap u moru novih i time ce postati mnogo manje vrijedni.

[/quote]

Pričaš neistine……banke i ostali vjerovnici gube oko 40% pa je to na neki način zarada malih i velikih dioničara!!!

Drugo što ne uzimaš u obzir je činjenica da su skoro pa svi osigurani ili imaju ovršne izjave i to sve na neoperativnoj imovini.
Ako gube 40% mogu se jednostavno naplatiti po konzervativnoj procjeni neoperativne imovine a to je oko 65-70% realne procjene.
Dakle idući ovom logikom nitko ne gubi – dapače svi u svojim bilancama imaju pozitivan učinak uspješne predstečajne nagodbe.


A što se tiče toga da li je povoljna za dioničare, pa na onaj postotak otpisa glavnice i svih kamata, izračunajte pošto vjerovnike realno dođe dionica pa ćete znati odgovor.

Mali dionicari ce biti najveci gubitnici ove predstecajne nagodbe. Netko mora i izgubiti. Cermak, vjerovnici, radnici, drzava i gospodarstvo u cjelini ce imati koristi od nagodbe.

Malim dionicarima ce ostati njihovi papirici koji ce biti samo kap u moru novih i time ce postati mnogo manje vrijedni.

Naravno, ne mislim da ce hep ili banke prodavati te dionice na burzi, ali fundamentalno gledano, najbitniji parametri ce biti toliko mali da ce ova cijena izgledati astronomska.

Naravno, to sve samo ako plan za dioki d.d. bude iole slican ovom za DINU.

Zanimljiv tjedan pred nama… 😉
[/quote]

top 10 je cesto bio u krivu i zavrsio u stecaju i izgubio sve
dioki i da krene u biznis”” bez dugova,upitna mu je “profitabilnost”
cermak moze tu zaradit na razne nacine o kojima mi nista neznamo,i moze nam te info davat na kapaljku kako se njemu svidi-a tako i radi..igra igru..
a cermak na posljetku moze i krivo procijeniti i izgubiti-ni prvi ni posljednji..

dioki je na 10kn bio tesko kockanje jer se lako moglo ostati na nula vrijednosti dionice..i jos se uvijek moze..nista jos nije sigurno ni glede opstanka firme a kamoli cijene dionice

Što zna ovaj što se iskrcava na 20,30 a mi neznamo!!??

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


tute
Po vama ovdje smiju pisati samo imatelji dionice. Onda bi ovaj forum bio samo drukanje na rast.

Naravno da smiju pisati i oni koji nemaju dionice, ali baš i ne vidim motiv za baš toliku angažiranost, osim druk za pad da bi se moglo kupiti.
Ja npr trejdam povremeno sa barem 15-ak dionica, i nikad niti riječ ne napišem, jer nemam ništa pametno za reći. Da se razumimo, nisam samo protiv negativnog druka, nego protiv bilo kakvog.
Često imam osjećaj da dobar dio postova pišu ljudi koji su upravo završili srednju školu i stvarno nisu niti svjesni koliko glupo zvuče. A možda je to samo forumaš playboy sa puno nickova (neki možda znaju o kome pričam) [emo_smijeh]

Imate moj kilometarski post gore, pa slobodno demantirajte bilo što od onoga. Većina nisu činjenice, ali smatram da su razumne pretpostavke. Da su sve činjenice, ne bi ih čitali na forumu, nego u vijestima


Što zna ovaj što se iskrcava na 20,30 a mi neznamo!!??

Nagadjam da je to gospodin Filipovic. Na 20.3 vec danima se postavljaju nalozi cim se krene malo po asku. To mu je izgleda dobra cijena za izlaz.

Quote
“top 10 je cesto bio u krivu i zavrsio u stecaju i izgubio sve
dioki i da krene u biznis"" bez dugova,upitna mu je "profitabilnost"
cermak moze tu zaradit na razne nacine o kojima mi nista neznamo,i moze nam te info davat na kapaljku kako se njemu svidi-a tako i radi..igra igru..
a cermak na posljetku moze i krivo procijeniti i izgubiti-ni prvi ni posljednji..”

Ovakva rasprava već vodi nečemu, za razliku od “prozirnih” postova koje neću komentirati.

Istina, top10 je često bio u krivu, ali to se uvijek radilo o dioničarima koji ili ne ulažu svoje novce (fondovi) ili su ulazili na visokim razinama pa su toliko u gubitku da ih više nije briga, pa kud puklo puklo. Da su bili aktivni na burzi i ponašali se racionalno, izašli bi daaaavno prije.

Tu se radi o aktivnim dioničarima koji su svjesno ušli na ovim razinama po manje ili više dostupnim informacijama, i to i NAKON RASTA OD 100% .
Kad je o špekulacijama riječ, cijena padne u roku od par dana nakon skoka, a mi smo čvrsto na ovim razinama već više od mjesec dana.


dioki je na 10kn bio tesko kockanje jer se lako moglo ostati na nula vrijednosti dionice..i jos se uvijek moze..nista jos nije sigurno ni glede opstanka firme a kamoli cijene dionice

točno, sve je još uvijek otvoreno, zato su besmislena svakodnevna drukanja pojedinaca na ovom topicu o raketi na 25-26 kn ili kako će Čermak platiti 60 kn i slične drukerske gluposti

Pričaš neistine……banke i ostali vjerovnici gube oko 40% pa je to na neki način zarada malih i velikih dioničara!!!

Da, bas gube ako dobivaju visestruko vise nego sto bi dobili stecajem. Mos misliti.

Vec ne znam koliko puta sam napisao, mali dionicati dioki d.d. gube najvise, ako se plan za DINU preslika na plan za dioki d.d.

Moja racionalna pretpostavka je da ce tako na kraju biti.

Kratkorocno moze cijena i gore.. mozda cak do 22-23.

New Report

Close