DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da li je naš ministar gospodarstva pripremio ponudu za realizaciju takvog posla,nisam čuo da se maknuo od propalog izleta tamo ove zime..a i ovo s nagodbom je upitno

kako misliš upitno?
misliš da Cermak nije pripremio teren…nego je na sljepo uletio i rekao da bi preuzeo DIOKI grupu…
Samo je pitanje pod kojim uvijetima i hoce nama dionicarima pasat ta solucija.
Zato ova dionica ima najviše šanse za pad i tako ima najviše za rast.Ja se nadam ovome drugome.

joka 14
Zato ja ne kupujem nešto što u jednom danu može pasti 100%. Bolje uzeti sigurnih 10% kad se situacija iskristalizira.Svaka čast onima koji su kupili po 10kn jer će u najgorem slučaju biti na nuli. Bid je jako slab što znači da će samo par ljudi uspjeti kapitalizirati dobit ako vijesti ne budu dobre za dioničare.

koc
opce se ne sekiram
rekao sam da je ovo dionica sa najviše rizika
tako može i narast 100% kao i past 100%
šanse su 50:50

ZAHTJEVI Mali dioničari Finvesta traže isplatu svojih dionica Autor/izvor: SEEbiz / Lider
Datum objave: 21.04.2013. – 10:33:24
ZAGREB – Mali dioničari Finvesta pregovaraju s Upravom, na čelu s Željkom Erentom, i vlasnikom Marijanom Filipovićem o isplati svojih dionica.

Riječ je, kaže jedan mali dioničar, o dvije-tri skupine dioničara koje pregovaraju, samostalno ili putem odvjetnika, o načinu i cijeni prema kojoj bi izašle iz vlasničke strukture.
Finvest ukupno ima 500 malih dioničara, a svi zajedno drže oko 40 tisuća dionica. Desetak dioničara ima više od 500 dionica, a ukupno ih je 25 aktivno. Filipović i Erent su, kaže mali dioničar, vrlo zainteresirani da mali dioničari izađu iz vlasničke strukture i da Zakladom, u koju je Filipović prije nekoliko mjeseci prenio svu imovinu, upravljaju potpuno samostalno.


koc
opce se ne sekiram
rekao sam da je ovo dionica sa najviše rizika
tako može i narast 100% kao i past 100%
šanse su 50:50

Ne bi se baš složio što se tiče rizika i šansi 50:50 , sam Čermak je rekao da će se plan raditi u dogovoru s vjerovnicima, jer je bitno da se što prije prihvati i počne raditi.
Što znači, da nitko ne želi da se plan odbije i da se ide predlagati novi, trajalo bi previše vremena. Što je teško naći se s glavnim vjerovnicima, ili im poslati mail i pitati, da li bi vi pristali na ovakav plan nagodbe ili ne? Da je odgovor većine bio ne, čemu ga onda pisati, bolje ga je odmah prilagoditi.

Uostalom, mislim da kod nijedne predstečajne nagodbe nema iznenađenja, ako mi se dobro čini, odbijena je jedino ona od Dalekovoda, ali tu su unaprijed i sami rekli da će je vjerovnici sigurno odbiti pa neka sami predlože plan.

A što se tiče toga da li je povoljna za dioničare, pa na onaj postotak otpisa glavnice i svih kamata, izračunajte pošto vjerovnike realno dođe dionica pa ćete znati odgovor.

Po meni, ovo je nagodba koja će imati najviše efekta od svih nagodbi, jer plasman proizvoda-nije upitan, čak je potražnja puno veća nego kapaciteti, znači kad stanu na noge mogu bez straha ulagati dalje.
Profitabilnost proizvodnje s restrukturiranim dugovima a pogotovo s novim cijenama plina-nije upitna (smatra Čermak pa i ja).

S druge strane, od svih nagodbi građevinara, ne vidim srednjeročno neku korist odnosno potencijal zbog nedostatka posla. Kad bi birao jednu dionicu u kojoj ću ostati 5 godina, birao bi Dioki, zbog potencijala i trenutnih cijena, pa sve i da ulazim po 60 kn, a ne po 20.

Očito i top10 dijele moje mišljenje, jer su neki već bili počeli lagano prodavati prije nego je Čermak iznio ponudu. A nakon ponude su se brzo vratili, i skoro svi podebljali pozicije po cijenama do 22kn, duplo višim od svojih prvih cijena ulaza. Umjesto da kapitaliziraju dobit od 80-100% na visokim prometima, oni ulaze, neki i sa duplim količinama po duplim cijenama.
Meni dovoljno.

Eto si objasnio zašto sam u toj dionici[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_novac]

EUoptimist jedno pitanje za vas?
Hipotetički!
ovi što ocrnjuju i kad treba i kad ne treba!mislim ono rekla kazala bez argumenata! misliš li da su dio kartela na ZSE?

Teško je očekivati rješenje na prvom ročištu. Vjerojatno će proći 2-3 ročišta do konačnog raspleta, pozitivnog naravno.

A što se tiče toga da li je povoljna za dioničare, pa na onaj postotak otpisa glavnice i svih kamata, izračunajte pošto vjerovnike realno dođe dionica pa ćete znati odgovor.

Mali dionicari ce biti najveci gubitnici ove predstecajne nagodbe. Netko mora i izgubiti. Cermak, vjerovnici, radnici, drzava i gospodarstvo u cjelini ce imati koristi od nagodbe.

Malim dionicarima ce ostati njihovi papirici koji ce biti samo kap u moru novih i time ce postati mnogo manje vrijedni.

Naravno, ne mislim da ce hep ili banke prodavati te dionice na burzi, ali fundamentalno gledano, najbitniji parametri ce biti toliko mali da ce ova cijena izgledati astronomska.

Naravno, to sve samo ako plan za dioki d.d. bude iole slican ovom za DINU.

Zanimljiv tjedan pred nama… 😉

Da pojednostavnimo priču. Prodao si prije par dana a sada želiš navući par naivnih na prodaju. To je poanta cijele tvoje priče.[emo_namigusa]

Ma naravno kolega. Koga jos zanimaju cinjenice. 😀

Prodali ste kolega po “super” cijeni a sad nebrinite tuđu brigu..

New Report

Close