DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma pustite ga na miru.
Samo sam znatiželjan glede njegovog tumačenja izmjenjene predstečajne nagodbe po kojoj Dioki zadržava 62% Dine – to je sada loše a kada je Dioki imao 5-6% bilo je odlično – za preko 30 kuna po dionici!
Usput u međuvremenu naš veleposlanik je posjetio Qatarskog premijera, a Plinacro počeo projektirati cijev za 10-15 milijardi m3 plina do Omišlja.
Stvarno se skupilo puno loših vjesti.
Ako se nastavi tako crno nam se piše!

crobex je u plusu.imam osjecaj da “netko” ceka da se skupi na asku,pa ce pocistit do 21.mozda se varam,ali najizglednije je izmedu 1500-1600.budemo vidjeli.

Ustvari u DINI uopce nioje problem.. problem je ako se nacin rjesavanja duga preslika na dioki d.d.
Mali dionicari bi mogli biti istisnuti i dionica delistirana sa ZSE.

Firma ce naravno dobro poslovati ali na radost Cermaka, banaka i najvise radnika.

Ma znate vi dobro u cemu je problem, ali necete reci…bojite se istine…odnosno presucujete ju.


Ustvari u DINI uopce nioje problem.. problem je ako se nacin rjesavanja duga preslika na dioki d.d.
Mali dionicari bi mogli biti istisnuti i dionica delistirana sa ZSE.

Firma ce naravno dobro poslovati ali na radost Cermaka, banaka i najvise radnika.

Ma znate vi dobro u cemu je problem, ali necete reci…bojite se istine…odnosno presucujete ju.


E sad mi je dosta. Ti ćeš nekom o istini?
Malo sam išao gledati te promjene u TOP 10…. neke kolege ili nemaju oči ili namjerno govore neistine i plaše nervozne. Broj 2 dakle skrbnički Zagrebačke banke tj. Marijana Filipovića ne samo da mjesecima nije prodao već je i dokupio 288 komada pred tjedan dana. Običan osnovni račun koji isti posjeduje na broju 3 također ništa nije niti kupovao niti prodavao MJESECIMA.
Činjenica je da top 10 kupuje a da bi neki mogli i kazneno odgovarati zbog plasiranja ovakvih laži.

p.s. i meni paše da ode niže jer sam prodao većinu iznad 21 ali ovu ljudsku da ne kažem šta ne mogu podnijeti. I uz sve to nema prodaje, 15 000 kn prometa. Daj još neku laž pa da opet kupim niže.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

leoNT

Ustvari mi i dalje ne znamo tvoju istinu.
Spominješ da je problem u Dini a sada odjednom nije u Dini već je nešto drugo.
Spominješ loše vijesti a mi ne znamo ni jednu – dobra vjest je da je premijer Qatara primio našeg veleposlanika, a Plinacro napokon pokrenuo izgradnju cijevi za Omišalj.
Ako se dina preslika na Dioki to bi značilo da se nakon otpisa kamata i dijela glavnice – do 40% – postojeći vlasnici odreknu isto toliko tj oko 40% u korist novih dioničara.
I to je odlično – to bi značilo da se od postojećih 240 kuna nominale odričemo 40% od toga.
No i dalje sam da u skladu s Zakonom o trgovačkim društvima vladajuće društvo Dioki Holding AG bude taj koji će se odreći dijela vlasništva.
Mi mali dioničari nismo upravljali s kompanijom.
Uostalom u dopisu MES-a i odgovoru iz Diokij i Dine spominje se vladajuće društvo – PRINCIPAL – a to jasno i nedvosmisleno upućuje tko je tu glavni!!!!!

LeoNT

Što ako se postojeći mali dioničari pozovu na Zakon o trgovačkim društvima i zatraže isključivu odgovornost Dioki Holding AG-a?
Je li to dobro za male dioničare?

@sava
Što se uopće trudiš pojašnjavati situaciju..

U utorak je nagodba ,stvar riješena..
Izaslanstvo Katara je krajem idućeg tijedna u Rijeci,na pregovorima za terminal sa Upravom..

OK ljudi…sretno dalje.

Nadam se da ce vam se ostvariti vasi cjenovni targeti.
Uzivajte, lijep je dan vani….

Ili ja ne znam čitati ili što je u pitanju…
Što netko vidi negativno u ovakvoj nagodbi, i kako je ona na štetu dioničara kad piše:
– da se vjerovnici odriču kompletno kamata, u navedenim iznosima
– dalje, odriču se kamata za svo buduće vrijeme, dok se dug ne otplati
– dalje, odriču se 70% glavnice duga, osim osiguranih vjerovnika koji se odriču nešto manje glavnice

Zašto svi moraju pristati na nagodbu, pa zato što odugovlačenjem svi gube. Pa čak i ovi koji imaju osigurane tražbine (pretežno banke), moraju pristati na nagodbu, inače bi aktiviranjem osiguranja uspili naplatiti manje nego što ovako dobivaju nagodbom. Ove koji nemaju osigurane tražbine, ne treba ni spominjati.

Kad se zbroji otpis kamata i 70% duga (neki manje), ispada da se ovisno o iznosu kamata odriču 80-90% potraživanja, ili više ako su se skupile veće kamate. I to je negativno za dioničare ???

Eto opet se mora uskakati, slaba je prodaja ispod 20. Nisam ni sumnjao da će TOP 10 dopustiti da cijena pada ispod razine po kojoj su oni kupovali.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

EUoptimist
Ha,ha, nemaš potrebe za pojašnjenjem ,stvar je u svaćanjima, znaju to svi dobro ,malo su se zaletili ,no imaju vremena naučiti iskustvo..

@Kliring

Normalna stvar da neće dopustiti,niti imaju potrebe što dopuštati,oni imaju svoju ciljnu cijenu izlazska sa kojom se trenutna tržišna cijena množi sa 1,5-2 x…

Dolezil je prodao ostatak ulja tako da radnici koji su ostali raditi mogu očekivati isplatu plaće danas ili sutra.

New Report

Close