DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

počelo se tući po kupnji, bježi se van i reže pozicija!
opet su vam uvalili dionice po 20,xx kuna [emo_smijeh]

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove


joka
neka sad iz optime presele u dioki,dok im još nije kasno.pozdrav

pa zato su tako čangrizavi
jer im se plan izjalovijo

Tko je čangrizav ,tko ne manje bitno,danas smo dobili informaciju koja može samo usmjeriti stvar prema pozitivnom riješenju i višim razinama cijene dionica ,dali to nekom odgovara ,a nekome ne manje bitno..

Ali da su radili neke procijene i vrijednosti cijene dionice je više nego očito,i bilo je realno očekivati da će pregovori teći na razini oko 8-10 eura ./ dionice,što se da izčitati iz ponuđene cijene..
U tekstu-jutarnji list..

lacoste
ma ne mislim na vas


Ali da su radili neke procijene i vrijednosti cijene dionice je više nego očito,i bilo je realno očekivati da će pregovori teći na razini oko 8-10 eura ./ dionice,što se da izčitati iz ponuđene cijene..

kolega nešto ste krivo shvatili,nigdje ne piše da se radi o ponudi za dionice nego da je to ukupan iznos eventualnog preuzimanja.



Ali da su radili neke procijene i vrijednosti cijene dionice je više nego očito,i bilo je realno očekivati da će pregovori teći na razini oko 8-10 eura ./ dionice,što se da izčitati iz ponuđene cijene..

kolega nešto ste krivo shvatili,nigdje ne piše da se radi o ponudi za dionice nego da je to ukupan iznos eventualnog preuzimanja.
[/quote]

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
Bravo majstore – za zrak Čermak nudi 27 milijuna eura!



Ali da su radili neke procijene i vrijednosti cijene dionice je više nego očito,i bilo je realno očekivati da će pregovori teći na razini oko 8-10 eura ./ dionice,što se da izčitati iz ponuđene cijene..

kolega nešto ste krivo shvatili,nigdje ne piše da se radi o ponudi za dionice nego da je to ukupan iznos eventualnog preuzimanja.
[/quote]

Pa ako je dionica udjel u firmi koja posjeduje nešto (govorim generalno), onda kupovanjem xy postotka dionica kupujete i xy postotak imovine te firme.

Ako kupite 51 % dionica kupili ste i 51 % imovine.

Što se tiče izračuna, u brzini sam napravio grešku, ponudu sam dijelio sa ukupnim brojem dionica, i dobio cijenu 6,7 eura – 51 kn, ustvari je viša, ne znam točno koliko.

Na pitanje zašto već nije naraslo, ima dva razloga. Zato što većina nije očekivala vijest prije 23.04. pa su izlazili iz Diokija za ulazak u Optimu i Dalekovod, a tamo trenutno ne mogu izači bez većih gubitaka.

I drugo, strah nakon rasta sa 10-12 kn koji će nestati kad drugi krenu u kupnju.

Uostalom, kad se mogla očekivati najniža povijesna cijena nego kad je bila velika šansa od propadanja, a tu smo fazu prošli davno. Znamo kako se cijena ponaša nakon all-time low, meni dovoljno.

Posjedujem dionice, nije nagovor na kupnju ili prodaju.

@muhi
kolega nešto ste krivo shvatili,nigdje ne piše da se radi o ponudi za dionice nego da je to ukupan iznos eventualnog preuzimanja.

———————————————————–

neznam što nisam jasno rekao,gdje bi trebao uplatiti novce,u komunalac-Opatija???
pročitaj još jednom i razmisli …

EUoptimist
u pravu si kolega

EUoptimist

Skužili su svi ,neka prate gledalicu i trenutno čišćenje po asku,samo se moraju izvući iz trenutnih pozicija ,a dioki prodali,zatekla ih vijest.

Kolege (joka, lacoste,…), kome nije jasno do sada.. nece mu ni biti. 😉

Biti ce ovo fantasticna voznja… 😉

Čovječe,koja vijest..iznenada..ode ovo na 30+

cash je cash,a sve ostalo je sex!

New Report

Close