DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi moji Forumasi na DIOK-iju,
Evo pratim vas vec neko vrijeme recimo od kada je prvi post na staroj stranici postavljen….znaci dugo.
Nemogu se oteti dojmu da se ovdje ponavlja scena iz jednog filma s Leo Di Caprio-m (hvala bogu na kraju se utopi jel vise mi je onaj straznji dio tijela utrno) kada sviraci i dalje sviraju dok njihov brodić tone….
Ljudi daj se probudite Čermak i ako ulazi ući če nakon predstecajne nagodbe odnsono nakon slične situacije kao što je u DLKV-odu, dokap po 10% nominale (upitno je jel će banke iskoristiti svoja razlučna prava,a vjerovatno hoće) u tom trenu imate dionicu koja će vrijedti možda 1kn po kojoj će neko imati pravo prvenstva u dokapu, a možda u predstečajnom planu odluče prodati biznis i ostave jednu dvije nekretnine bez razlučnog prava, pa vi moji DIOKIJEVI dioničari se možete pokušati namiriti….

i ne ja nemam dionice diokija svojih 10,000 sam prodao na 450kn tako da me jako zabavlja ovo piskaranje kako će cijena otići na 20-25 kn….PROBUDITE SE ovdje više ni svirači ne sviraju, bježite i ne zaboravite uzeti pojaseve…OUT!

@H_Simpson

Jako pažljivo od tebe,na forumu si 10 godina ,i baš se odlučio danas na 26.03.2013 registrirati i upozoriti nas za pažnju,zahvaljujem gospodine…

Ili nam želiš najaviti rolanje sa sutrašnjim danom..???


Dragi moji Forumasi na DIOK-iju,
Evo pratim vas vec neko vrijeme recimo od kada je prvi post na staroj stranici postavljen….znaci dugo.
Nemogu se oteti dojmu da se ovdje ponavlja scena iz jednog filma s Leo Di Caprio-m (hvala bogu na kraju se utopi jel vise mi je onaj straznji dio tijela utrno) kada sviraci i dalje sviraju dok njihov brodić tone….
Ljudi daj se probudite Čermak i ako ulazi ući če nakon predstecajne nagodbe odnsono nakon slične situacije kao što je u DLKV-odu, dokap po 10% nominale (upitno je jel će banke iskoristiti svoja razlučna prava,a vjerovatno hoće) u tom trenu imate dionicu koja će vrijedti možda 1kn po kojoj će neko imati pravo prvenstva u dokapu, a možda u predstečajnom planu odluče prodati biznis i ostave jednu dvije nekretnine bez razlučnog prava, pa vi moji DIOKIJEVI dioničari se možete pokušati namiriti….

i ne ja nemam dionice diokija svojih 10,000 sam prodao na 450kn tako da me jako zabavlja ovo piskaranje kako će cijena otići na 20-25 kn….PROBUDITE SE ovdje više ni svirači ne sviraju, bježite i ne zaboravite uzeti pojaseve…OUT!

Zanimljivo… a po koliko si kupio? Aj daj svoje inicijale, ne sjecam se nikog u top 10 s tom kolicinom na tim cijenama, a tada sam jos konstantno pratio top 10. Ili koja banka je bila u igri?


Da su nas preveslali "ko mlade majmune". Treba čekati kraj predstečajne nagodbe, kao sada se ne može ništa. Čovjek kaže da nam se može dogoditi da ostanemo bez novaca.

A šta si mislio – da će rasprodati pola firme da bi se vama isplatile otpremnine?
Malo je to preambiciozno očekivanje jer za takve stvari čeka Remetinec.

Ako potpišeš neki papir, a potpiše ga i potpredsjednik uprave, valjda ima neko pravno značenje. Po tome bi se i mogli vratit radit u firmu, jer potpis ne vrijedi. Inače, odvjetnik nudi zastupanje u postupku. Možete mi se javiti u inbox pa ću vam javiti adresu za kontakt, a i ostalo kaj vas zanima.

“Nismo povećali cijenu plina za građanstvo, ugovorili smo posao s Gazpromom za jedan krak Južnog toka, ugovorili smo posao s naftnom tvrtkom iz Azerbajdžana, radimo na LNG terminalu“, počeo je svoje izlaganje Antunović, ali i priznao.

“Na meni je djelomična krivica što možda nismo napravili reviziju planova koje je napravila prethodna Uprava, i što možda nismo malo bolje planirali da ćemo ostavriti tolike uštede”, rekao je Antunović.

Postoji samo jedna investicija koja je odgođena, a to je plinovod koji treba povezati otok Krk s kopnom. Razlog je, kaže Antunović, ušteda. Ipak sve to ostalo je u sjeni brojnih afera koje se vežu uz ovu državnu tvrtku posljednjih dana, osobito priča o zapošljavanju po stranačkoj osnovi. Antunović je stoga objavio.[/b]

E trebao je paziti šta odgađa od investicija!


Ako potpišeš neki papir, a potpiše ga i potpredsjednik uprave, valjda ima neko pravno značenje. Po tome bi se i mogli vratit radit u firmu, jer potpis ne vrijedi. Inače, odvjetnik nudi zastupanje u postupku. Možete mi se javiti u inbox pa ću vam javiti adresu za kontakt, a i ostalo kaj vas zanima.

1.Radnici imaju ovršne dokumente (obračune plaća i obračune otpremnina) i ne trebaju uzaludno trošiti novce na odvjetnika. Radnici koji imaju obračune izdane prije 15.10.2012. (to su radnici koji su ranije otišli iz Diokija i firma im duguje za otpremnine cca 4 mil.kn)imaju pravo od firme tražiti da im izda nove obračune koji mogu poslužiti za ovrhu. No, dok traje postupak predstečajne nagodbe, svi Diokijevi računi su deblokirani i ne može ih se blokirati niti se može izvršiti ovrha nad njima. Ovrha neće biti moguća ni u slučaju uspješno zaključene predstečajne nagodbe jer će se u nagodbi odrediti način i vrijeme isplate cjelokupnih radničkih potraživanja. To je jedan od uvjeta da tvrtka nakon predstečajne nagodbe može početi normalno poslovati bez straha da će radnici navaliti s ovrhama i isprazniti Diokijeve račune.
2. U slučaju da tuži firmu, radnik će se naplatiti tek nakon povlačenja po sudu dok će drugi radnici svoje novce dobiti ranije ako predstečajna nagodba uspješno završi.
3.Ako nagodba ne uspije, slijedi stečaj s likvidacijom gdje će radnici ionako dobiti vrlo malo para jer je svu imovinu Ježić stavio pod hipoteke.

znači sutra u jutro krećemo sa igricama ,vojnici su se počeli pojavljivati,znači slijede vijesti -nadam se pozitivne ,ako su navedena upozorenja da to ništa ne vrijedi…

Čekamo otvaranje u 10 sati???

Izgleda da se odgađa ročište za Dinu


Nakon što je Ivan Čermak ponudio rješenje za restrukturiranje Diokija i Dina-Petrokemije, vjerovnici Dine u tako su malom broju krenuli prijavljivati tražbine da se pojavilo pitanje što se nalazi u pozadini.

Pozivu Fininoga vijeća odazvao se neobično mali broj vjerovnika, potvrdio je povjerenik Mladen Janiška. Sve su šanse da će to biti prvi slučaj da se 15-ak dana produži rok vjerovnicima, kao i da se bankama ide na ruku kako bi se izjasnile u pogledu razlučnih prava. “U Dini smo do 28. ožujka očekivali prijave više od 500 vjerovnika, a uoči isteka roka imamo svega 15-ak posto prijavljenog iznosa u odnosu na očekivani iznos. Postoji opravdani razlog da se ročište zakazano za 4. travnja odgodi, a zahtjev je predao Nadzorni odbor Dine”, kaže on.

No, održavanje ročišta idućeg tjedna za Dinu upitno je ne samo zbog malog broja prijava. Osam dana prije ročišta novi plan bi trebao biti objavljen, a taj uvjet izgleda da još nije moguće ispuniti. Novi plan mogao bi po njegovom mišljenju biti razlog, za predstečajni postupak, atipičnog ponašanja vjerovnika. “Uprava Diokija mora izraditi plan restrukturiranja za namirenje dugova temeljen na Čermakovoj ponudi. Ročište za Dioki sazvano je 23. travnja, a osam dana ranije plan mora biti objavljen


vjerovnici Dine u tako su malom broju krenuli prijavljivati tražbine da se pojavilo pitanje što se nalazi u pozadini.

Ima li tko objašnjenje za ovo???

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Pa zar nije dobro za firmu da se mali broj vjerovnika prijavio?

Kao da ce 15 dodatnih dana nesto znacajno promijeniti. Dakle, moglo bi se dogoditi da veliki dio duga DINE..jednostavno nestane… 😀

U nagodbi bi trebali oprostit dio duga ili kamate, ovako vjeruju da će pozitivno poslovati i da će im vratiti svu lovu

New Report

Close