DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Radnici-Diokija-i-Dine-u-novi-prosvjed-u-Zagrebu-14.-ozujka

Trla baba lan, ovo je ko kad kupis srecke iz hrvatske lutrije jedno 100 komada a na svakoj kad ju ogulis pise : nazalost nista pokusajte ponovo…
Sta vise komentirati na ovaj slucaj, da nije tragicno covjek bi umiro od smijeha da moze… Ali prije ce umrijeti od gladi nego od smijeha nazalost…

Znaci nije odusto Cermak

Ovdje mi je najviše žao radnika.Zaista im nije lako.

Pacino
možda Cermak ceka da DIOKI ode u stecaj pa da onda omasti brke

Gost Dnevnika u 19 30 biti će general ermak. pa sretno moji supatnici

evo jedan stariji post ako bi DIOKI otišao u stecaj a DINA ostala radit

http://danas.net.hr/hrvatska/izdvajanje-dine-sto-ce-biti-s-dionicama-dioki-ja

Ne znaju što će biti s nekoć vrijednim dionicama tvrtke
Prošlotjedna najava ministra Čačića da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe i da će DIOKI u stečaj, na burzi je spustila dionice te tvrtke u crveno, ali i zabrinula neke dioničare koji strahuju da bi taj proces mogao utjecati na vrijednost njihovih dionica.
Našem Stručnom timu obratio se čitatelj koji je bio dugogodišnji djelatnik DIOKI-ja, a koji je vlasnik dionica DIOK-R-A. Kao zaposleniku bila mu je omogućena kupnja tih dionica po povoljnijoj cijeni, pa je iskoristio priliku.

Kupio ih zbog izgradnje LNG terminala

Sada ga zanima kako će izdvajanje Dine iz DIOKI-ja utjecati na vrijednost njegovih dionica. Priznaje, kada ih je kupovao, prvenstveno je to učinio zbog potencijalne izgradnje LNG terminala na Krku.

Ukoliko želi posjedovati dionice pravnog tijela na čijem zemljištu će se (možda) graditi LNG terminal, zanima ga hoće li trebati kupiti dionice Dine (kada bude moguće) ili njegove dionice i dalje vrijede i za Dinu, kao i onda kada ih kupio, bez obzira što “Žitnjak” ide u stečaj.

Podsjetimo, prije nekoliko dana potpredsjednik Vlade Radimir Čačić kazao je da DIOKI ne može opstati te da mora u stečaj. Najavio je da će se Dina izdvojiti iz DIOKI grupe, a da će se odnosi s bankama regulirati kroz imovinu koju imaju na Žitnjaku i LNG-u. Prema ministrovim riječima, Dina će nastaviti proizvodnju.

Konzultant Emanuel Vlačić podsjeća da je Dina petrokemija d.d. u stopostotnom vlasništvu DIOKI-ja d.d., te da to znači da je svaki dioničar (suvlasnik) DIOKI-ja d.d. ujedno i suvlasnik Dina petrokemije d.d. (posredno i proporcionalno). Iz tog razloga će buduće sudjelovanje postojećih dioničara DIOKI-ja u vlasništvu nad Dinom ovisiti o daljnjem raspletu situacije, ali, ističe naš sugovornik, neupitno je da će dioničari posrnule tvrtke interesno sudjelovati u tom procesu.
Dionice Dine mogu se naprimjer prenijeti s DIOKI-ja neposredno na njegove dioničare, uz umanjenje imovine i kapitala samog DIOKI-ja (kao da umjesto jedne novčanice od 100 kn dobijete dvije od 50 kn). Međutim, ovakav rasplet nije vjerojatan s obzirom na predstečajnu poziciju DIOKI-ja. S druge strane, DIOKI može prodati Dinu trećem kupcu, u kojem će slučaju priljev (novac) od prodaje pripasti DIOKI-ju, tj. posredno njegovim dioničarima, ali oni (tj. njihov DIOKI) više neće biti vlasnici Dine. Također, moguće je da se Dina dokapitalizira ulogom neke treće strane, koja time stječe određeni udjel u društvu (kupnjom novoizdanih dionica). U takvom slučaju DIOKI neće ostvariti novčani priljev, ali će (teoretski) njegovo (sada smanjeno) suvlasništvo u Dini s vremenom vrijediti više zbog jače financijske pozicije društva i zdravijeg poslovanja”, objašnjava Vlačić.
Dodaje da postoji još cijeli niz mogućih raspleta, ali, ističe, svaki od njih će se interesno reflektirati na dioničare DIOKI-ja.
“To je neupitno. Međutim, svaki takav interes ostvaren od Dina petrokemije d.d. pribrajat će se ukupnoj poziciji DIOKI-ja d.d., koja (blago rečeno) nije sjajna. Dioničari DIOKI-ja će tako u konačnici sudjelovati u finalnoj, saldiranoj vrijednosti DIOKI-ja d.d. bez obzira na izdvojeni financijski efekt od Dina petrokemije”, zaključuje konzultant Vlačić.

Bilo na HRT1 Cermak podnosi svoj prijedlog o preuzimanju u ponedjeljak

Čermak u ponedjeljak predaje plan restrukturiranja za Dioki

Umirovljeni general Ivan Čermak, ekskluzivno za Dnevnik 3, potvrdio je da u ponedjeljak predaje plan restrukturiranja i poslovanja za Dioki grupu.

Ne znamo koliko će dugo trebati da vjerovničko vijeće donese odluku. Situacija je ozbiljna i nadam se da im neće dugo trebati. Dugovi Dine i Diokija iznose preko 2 milijarde kuna. Mi smo uložili veliki trud da sagledamo situaciju u tvrtki. Za remont pogona polietilena na Krku treba barem šest tjedana, rekao je Čermak za HTV.

No nije točno da je dug preko 2 milijarde!
Imamo izvješća – da ih nema ne bi bili u CROBEX-u.
A ima i nekoliko stotina milijuna potraživanja, a ja računam i da bi se nešto trebalo sliti od HEP-a i sličnih isporučitelja po logici Hanžekovićevog nalaza!

da bi se DIOKI/DINA spasili vjerovnici bi se morali odreći velike većine svojih potraživanja, no na taj način bi preuzimatelj zaradio veliku lovu…e sad, vjerovati da će se banke odreći svoje love i upisati si gubitke umjesto da se naplate rasprodajom imovine DIOKI-a je po meni – iluzija [emo_palacd]

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Cermak-za-Novi-list-Predat-cu-ponudu-za-Dioki-i-Dinu

Nisi ni vidio plan restruktuiranja, čovjek predaje konkretan plan nije odustao unatoc svim pricama cijelog dana..tko je prodao prodao, tko je ostavio dionicu i išao u rizik je dobitnik, tako je to u zivotu

RIJEKA » »Slaže ponuda koja će biti predana početkom idućeg tjedna, nakon čega će se više znati o mogućoj suradnji« – poručio je preko svog ureda umirovljeni general Ivan Čermak, nakon naših višekratnih upita o konkretnim planovima ulaska njegovog Crodux-plina u DIOKI i Dina Petrokemiju.
Čermak ističe da se ništa novo nije dogodilo tijekom ovoga tjedna, pa tako nema ni konačne odluke o mogućoj suradnji s DIOKI-jem i Dinom. Proteklog je vikenda, podsjećamo, bio najavio da će do kraja ovog tjedna odlučiti o ulasku u dvije petrokemijske tvrtke. Sva ostala pitanja, poput onih o kakvoj je vrsti moguće suradnje riječ, odnosno kani li i na koji način ući u vlasničku strukturu Diokija ili Dine ili obje te tvrtke, te kakav je dogovor postigao s ministarstvom financija, za sad su ostala bez odgovora…..itd..itd..

Nastavak clanka nije toliko bitan jer se ponavljaju vec poznate i prezvakana cinjenice…Ali osvrt na ovaj prvi dio…Pocetak tjedna moze bit ponedjeljak a i ne mora…i sta ako se opet , kako kaze Cermak “nista novo ne desi do tad”..jer citajuci ovako medju redovima on zna i ima ponudu u ladici ali ceka se necija druga odluka donese…da se nesto desi pa ce Cermak iznijet svoj plan. E sad…dali je to potvrda njegovog partnera iz USA..dali dolazak azera nesto znaci…ceka li se zakon o strateskim investicijama…zupanijski plan PGZ-a nije prozao u ministarstvu vec je vracen na doradu..pa je li to razlog zasto se ceka…qatar vise nitko ne spominje a dolazak emira je sve blizi…puno iscekivanja a vrijeme ide…svaka cast radnicima kako do sad izdrzavaju i svaka cast kako do sad s vama manipuliraju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Nisi ni vidio plan restruktuiranja, čovjek predaje konkretan plan nije odustao unatoc svim pricama cijelog dana..tko je prodao prodao, tko je ostavio dionicu i išao u rizik je dobitnik, tako je to u zivotu

potpuno si upravu trebalo je imat .uda pa ostat u dionici

New Report

Close