DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.energetika-net.com/u-fokusu/komentar-kratki-spoj/moze-li-ivan-cermak-biti-bijeli-vitez-dina-petrokemije-16416

samo da ne bude DIOKI-ev grobar…. [emo_palacd]



http://www.energetika-net.com/u-fokusu/komentar-kratki-spoj/moze-li-ivan-cermak-biti-bijeli-vitez-dina-petrokemije-16416

samo da ne bude DIOKI-ev grobar…. [emo_palacd]

[/quote]
Ma pusti naslov ” u to i onako nitko ne vjeruje”, PROČITAJ CIJELI ČLANAK !

Vi svi veliki eksperti pričate o tome šta se Čermaku isplati i šta ne!Nemate pojma o ničemu a pogotovo o tome šta je profitabilno a šta nije,jučer je u Diokiu bio sastanak NO-a a to nemate pojma bitno da trabunjate o dionicama i glupostima.Ježić je dobro rekao bitno da Dina radi,zašto;zato jer je profitabilna i to dobrano,a to sta je on digao kredit na 100milijuna eura za vcm i utukao u to 20milijuna a ostalih 80 isparilo na papiru naravno da nije profitabilna.Dina LDPE proizvodi na sat 13500kg polietilena pa vi zbrajajte koliko je to na dan i otprilike kila polietilena je 1,5eura pa vidite sta nije profitabilno

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=203821&tx_ttnews%5BbackPid%5D=866&cHash=c33b1cbdc9

Ni stolica na kojoj sjedim nije moja’

Umirovljeni general Ivan Čermak u intervjuu za Globus najavio je kako će uskoro predati plan preuzimanje Diokija i Dine. Da bi sve nove projekte pokrenuo, Čermak je pod hipoteke stavio sve što posjeduje.

‘Banke mi vjeruju. Banke me prate. Nikad nisam dobio kredit na lijepe oči, ali nikad mi se nije dogodilo da nisam platio kredit na vrijeme, istaknuo je Čermak za Globus. Ni stolica na kojoj sjedim nije moja’, dodao je.

Umirovljeni general danas je jedan od najvećih investitora u Hrvatskoj. Osim što razmišlja o preuzimanju Diokija i Dine, nedavno je kupio hrvatski OMV za oko 100 milijuna eura te planira projekt plinske termoelektrane u Slavonskom Brodu vrijedan oko 600 milijuna eura.

tu se nigdje ne spominje stecaj

Sutra će se znati što planira g. Čermak.l.p.

Ne treba čekati sutra, sve je potpuno jasno. Teren je pripremljen za spasitelja banaka, a vi dragi radnici možda se i ogrebete za koju plačicu.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kraj-agonije-radnika-u-dini-i-diokiju-ocekuju-cermakovu-ponudu/666312.aspx

baš me interesira šta će se ovdi desit , volio bi da postojeći dioničari zarade,ali malo sam skeptičan poučen iskustvom na zse;=(

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Kako je moguće da novinari bez dozvole "jer im nije imao tko izdati" "inkognito" vršljaju po DINI? Po pogonima u kojima se čuvaju vrlo opasne kemikalije! Može li tako i neki lokalni baja inkognito šetuckati po postrojenjima i tu i tamo prepiliti kakvu cijev za prodaju u staro željezo samo zato jer mu nije imao tko dati dozvolu? Stvarno, sigurnost je očito na najvišoj razini i pravo je čudo da se već nešto nije desilo.

Novinari nisu ušli bez pratnje kao što i piše u tekstu, imali su “vodiča” odnosno radnika koji vrlo dobro poznaje pogon i zna gdje ih može voditi, s druge strane pretpostavljam da su na porti i dalje zaštitari od Protect Rijeka ili neki drugi, možda čak i sami radnici Dine tako da o ulasku u sam prostor Dine bez ikakvog pitanja nema govora, onaj tko je bio u Dini zna kako su pogoni “osigurani” kao i na kojim se mjestima može ući u Dinu. To što nitko SLUŽBENO nije mogao/htio izdati dozvolu za ulazak nije ništa čudno, zašto bi netko stavljao potpis na bilo što što ne mora u situaciji kada Dina uopče ne funkcionira??? No to naravno ne znači da će radnici dopustiti ulazak bilo kome bez ikakvog nadzora jer kao što je već nebrojeno puta ponovljeno pogoni još uvijek imaju hrpu opasnih kemikalija. Da su to htjeli radnici su to mogli već nebrojeno puta napraviti ćime bi doveli u opasnost ne samo sebe nego i puno više ljudi. Opet zbog veličine same Dine sigurno je da nivo sigurnosti nije onakav kakav bi trebao biti i da vjerojatno samo sreća štiti KRK i okolicu od velike ekološke katastrofe.

Kad smo kod sigurnosti, Savo zar nije Dina pogon od posebnog državnog interesa??? Ako je zar nije potreban stalan nadzor nad provođenjem mjera sigurnosti???

Hoće biti danas kakva informacija ili ne?

p2.sem

..kazu na index.hr: oko 12

“Budući da ne moramo kupovati sve dionice koje čine sastav indeksa, nego moramo replicirati njegovo kretanje, vrlo vjerojatno nećemo kupovati dionice Diokija”, izjavio je čelni čovjek OTP

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close