DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Stvar je u tome da nitko LUD neće preuzeti DINU.
Dina sama kao zasebno poduzeće ne moze poslovati sa dobiti.

P.s neka se nitko ne uvrijedi od kolega iz DINE”

hoće Robert Ježić novcem koji se od nas u Dioki-ju nakrao
ljudi na žitnjaku – stanite, promatrajte učinjeno i plačite
ljudi na krku – isto tako, stanite, promatrajte što će biti učinjeno i plačite

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Gore je napisano, čini mi se kolega Ferdo, da Dina ima priljev novca na račun i da će opstati. Ne znam koliko je to istina, ali uopće se ne bih začudio da Dina kao politički projekt drugova iz Rijeke opstane još neko vrijeme. Ključni dio prošle rečenice je – neko vrijeme.

100% sam uvjeren da radnike Dine čeka ista, vrlo loša, sudbina kao i radnike Diokia jer vuk dlaku mjenja, ali ćud nikada. Naravno, imat će revne sindikaliste i ostale plaćenike koji će ih do zadnjeg dana uvjeravati u suprotno.


Na jučerašnjem sastanku u Diokiju je izrečeno upravo to. Novac se sljeva iz Dinamarina. Od kud novac Dinamarinu? DORH i ministrarstvo financija TO neće nikad istražiti. Znate zašto.

Znači novac ide iz Dinamarina… ako se nešto nije promjenilo, Dinamarin je 80 posto u vlasništvu Ježićeve švicarske firme, a 20 posto je vlasnik Dina. Dakle nema sumnje, Ježić i dalje jaše i ima podršku vlade. No vlasnik Dine je i dalje Dioki.

Dakle rješenje je vrlo jednostavno – treba natjerati Ježića da otkupi ovih 20 posto Dininog vlasništva Dinamarina za iznos koji je potreban za radnička potraživanja u Diokiu i Dini pa je uvjet oko isplate potraživanja zadovoljen i može krenuti predstečajna nagodba.

Anyone?

Da se malo ispravim, prema izvješću Dinamarina iz 2011. Dina je vlasnik 10, a ne 20 posto dinamarina. No to ništa ne mjenja u konceptu, dakle neka “švicarci” otkupe 10 posto od Dine, a iznos mora biti dovoljan pa da se zadovolje radnička potraživanja i krenu predstečajne nagodbe.

Ionako je Dioki financirao te brodove, (a prema pisanju određenog poratala i debelo preplatio), a kasnije se Dinamarin elegantno izdvojio. Vrati maco (ježu) što si popapao/la.


Dakle rješenje je vrlo jednostavno – treba natjerati Ježića da otkupi ovih 20 posto Dininog vlasništva Dinamarina …

super si to zamislio…jedino što dotični vjerojatno nema para za to, a i da ih ima nije lud baciti keš koji jedini još vrijedi u cijeloj ovoj priči

jedini logičan izlaz iz ove situacije je stečaj, a onda kad netko (Čermak??) otkupi postrojenja u stečajnom postupku može pokrenuti proizvodnju neopterećen dugovima i dubiozama kojih je ova firma prepuna

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

super si to zamislio…jedino što dotični vjerojatno nema para za to, a i da ih ima nije lud baciti keš koji jedini još vrijedi u cijeloj ovoj priči

Je, jadan… oćeš mu posuditi za kavu? Nitko njega ne treba pitati jel on lud ili nije. Imas stvorit lovu ili alternativa, koja mu se nije svidjela vec ranije.

Jel tebe iz elektre pitaju jel imas lovu za platiti struju?

Bit ćete sretni ako se ovo s*anje s Diokijem u godini dana uopće pomakne s mrtve točke a dovrši se kroz nekih 7 do 10 godina, to je hrvatski prosjek stečaja u sličnim firmama…
to vam je između redaka jučer rekao povjerenik predstečajne nagodbe i budući stečajni upravitelj

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

U Čermaka nimalo ne vjerujem jer mislim da je spomenuti samo još jedna ježićeva marioneta koja služi samo kupovanju vremena a takvih je u prošlosti bilo podosta… Caliskan, Cassona, MES, TerraNova, Arkema, Adris, HEP, INA, MFC Industrial, Danko Končar, Vinyls Italia, saudijci, itd, itd…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Kad ste vec spomenuli Dinamarine..

March 12, 2011 at 12:51 pm
Ježić nije imao brodove, a dobio posao prijevoza nafte od 250 mil. kuna

Ježić nije imao brodove, a dobio posao prijevoza nafte od 250 mil. kuna

Pozdrav

svi smo mi Crobex


jedini logičan izlaz iz ove situacije je stečaj, a onda kad netko (Čermak??) otkupi postrojenja u stečajnom postupku može pokrenuti proizvodnju neopterećen dugovima i dubiozama kojih je ova firma prepuna

A koliko to po vama vrede dioki i dina? Svi pricate kad i ako dioki ode u stečaj onda će to uzeti čermak ili neko drugi koda da će ih onda dobiti za 1kn.. Šta mislite da će ti čija ta postrojenja budu, dat ih ispod cijene? Pa isto ko i sad htjet će dobit za njih koliko i sada…

idući tjedan će bit bolje...

vidim da ste svi pesimisticni …a ništa onda cemo u ponedeljak zakucat na 2kn dionicu.

New Report

Close