DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlada se nebi htela mešat.
Baš slatko. Nakon svega što su umijesili.
Tijesto se već dosta diglo i sad se plaše, da ne pukne prije no što ga ispeku do kraja.
Mora da su dodali previše kvasca. Nije prvi put.
Resorni ministri, počev od njihovog šefa, redom okreću glavu i opet su složni u barem nečem. Počeli su zajedno kampanju u Dalmaciji pa sad nastavljaju zajedno.
Što nisu prvo išli u svoju bazu, tamo na Kvarner?
Malo je vruće sad tamo.
A, nema više ni priloga, ko nekad.

HEP je, koliko je meni poznato, već digao neki kredit za buduće projekte.
Ne baš mali.
I to, na osnovu prvobitne procjene vrijednosti.
Onda smo se, mi tako mudri, dosjetili.
Sad ćemo napraviti novu procjenu.
Razlika će poslužiti.
Dolaze izbori.
Ali, neko vam neda. Pa ste malo ljuti.
Nećete pričati, ni sa kime.
Ko mala djeca.

Kada slušam istupe ne mogu reći naše već njihove vlade nemogu se nego zapitati zašto građani zaposleni u privatnom sektoru idu na izbore?.Presjednik vlade i njegovi ministri svakodnevno istupaju u javnosti da ne mogu riječavati probleme u privatnim tvrtkama (juče Vrdoljak). Po tome ispada da su vlasnici (rodovlasnici)privatnih poduzeća van zakona i da mogu sa svoim radnicima (robovima) raditi što hoće. Zanimljivo da ista ta vlada sebi uzima za pravo svakodnevno zavlačtii ruke u džepove tih istih radnika i isisavati poslijednu kap krvi iz nas uzimati našoj djeci poslijednju koricu kruha iz usta da bi sebi omogućili luksuzan život a svoju djecu proglasili zlatnom mladeži.

CIK13
Drže se one stare narodne: Dok jednome ne smrkne, drugome ne svane!
A, mi ih zato plaćamo.
Di ćeš bolje?
Zato im i ne silazi osmijeh sa lica.

Iako je tema DIOKI vidim da se Vlada spopminje češće nego rjeđe; gledao sam isječak iz onog showa iz Splita, nastup ministra Grčića, njegova retorika i stručnost su van svih kriterija!! Onakvu predstavu ne možete imati pred srednjoškolcima a kamoli pred poduzetnicima, obrazovanim i ozbiljnim ljudima!!!
Grozno!!!!


HEP je, koliko je meni poznato, već digao neki kredit za buduće projekte.
Ne baš mali.
I to, na osnovu prvobitne procjene vrijednosti.
Onda smo se, mi tako mudri, dosjetili.
Sad ćemo napraviti novu procjenu.
Razlika će poslužiti.
Dolaze izbori.
Ali, neko vam neda. Pa ste malo ljuti.
Nećete pričati, ni sa kime.
Ko mala djeca.

Procjena se lako napravi – evo ovako!
10 milijardi m3 plina po 10 lipa troškova na LNG terminalu je 1 milijarda kuna godišnje!
Ttoškovi zemljišta lućke i ostale infrastrukture 5% od toga ili 50 milijuna kuna godišnje.
Diskontna stopa 5% i roku uporabe 25 godina!
I to ti izbaci cifru da pamet stane.
Zato HGAA je na zemljište i zato se neće uključiti u predstečajnu nagodbu mego će to preustiti Ćufu, Kijcu i Pirosu!

ptahotep
Kada se u tu ekipu, nekim čudom, i uspije provuć neko ko je nestranački nastrojen a potvrđeno stručan i sposoban, tada onaj, ko ga je doveo, doživi zdrastvene probleme i biva smijenjen, a on sam, mora odstupiti jer predstavlja opasnost svojim stalnim ukazivanjem na besmislice.
Nije timski igrač

Proje 10 dana:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Dvjestotinjak-bivsih-radnika-Diokija-blokiralo-ulaz-u-upravnu-zgradu-traze-isplatu-placa

“Uprava Diokija zamolila je radnike za još malo strpljenja jer se, kako tvrde, vode intenzivni pregovori, pa bi u roku 10 dana Dioki mogao predložiti mogući rok isplate radničkih potraživanja.”

http://tv.jutarnji.hr/video/show/0db1487bc4207f45803f87dd2f680143

Sava
Meni pamet stane, svako jutro, kad mi banka pošalje stanje na računu.
Ovo, o čemu ti pričaš, meni je imaginarno, ali znam da postoji.
Boli me patka, kako će se to riješiti.
Htio bi to doživjeti.

Doživjeti ćeš samo ako budeš strpljiv!
Ne može se i ne smije se dopustiti još jedna pljačka Diokija kroz otkup zemljišta.
To je čista renta i neka se definira u postotku prihoda od LNG terminala.
A Dina i jeste dio konzorcija i ne smije se pustiti da je netko treći istisne.

Strpljivost je moje drugo ime.
Mojoj djeci nije.
Ubija, svaki dan pomalo, govoriti im, nemam.
Mladi su, i imaju potrebe.
Razumijem ih, i puca mi srce.
A, zbog koga.
Zbog diletanata, koji se svakodnevno smiju i bahate.

New Report

Close