DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U normalnoj zemlji i sjeli bu mu na imovinu, isplatili dugovanja radnicima a taj se toliko nakrao da bi vjerovatno dioki riješio sva dugovanja [emo_smijeh]

Sadašnjim poteškoćama uzrok leži u ne tako davnoj prošlosti!
A nju treba temeljito pročešljati – treba detaljno utvrditi krivce – to ne može biti ulica.
Neka se obrate Hanžekoviću – neka vide crno na bijelo što su utvrdili neovisni istražitelji u slučaju HEP – Dioki i JANAF Dioki!
To je početak problema i tu treba tražiti uzroke agonije.
Bolje prije da traže jer tražiti će se u predstečajnoj nagodbi!
Silom Zakona!

imam jedno ozbiljno pitanje,kako kupiti dioki po trenutnoj knjigovodstvenoj vrijednosti?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Glede radnički vođa – i dalje nemaju snage da prozovu najodgovornije.

Konačno da se i ja jednom u potpunosti slažem s nečim što si napisao.
Iako nekako sumnjam da mislimo na istu osobu 🙂
[/quote]

Treba biti legalista – ako je toj osobi DORH dao za pravo zašto ga osuđivati?
Da je DORH na njemu našao krivice tražio bih zabranu raspolaganja dionicama Dioki Holding AG kao vladajućem društvu po Zakonu o trgovačkim društvima i namirivanju štete ostalim dioničarima.


Odluka vrlo brzo na pomolu. Nema se što više čekati.

znači, stečaj?



Odluka vrlo brzo na pomolu. Nema se što više čekati.

znači, stečaj?
[/quote]
Sumnjam.

Tj. ne vjerujem da će biti stečaja.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Odluka vrlo brzo na pomolu. Nema se što više čekati.

znači, stečaj?
[/quote]
Sumnjam.

Tj. ne vjerujem da će biti stečaja.
[/quote]

Stečaj Dine je najbolja opcija za Dioki!
Najgora za radnike i neosigurane vjerovnike.
Zašto je najbolja – zato što će doći do otpisa dugova i otpuštanja oko 150 radnika.
Vlasništvo nad Dinom bi i dalje ostalo u rukama Dioki Grupe jer su kompanije iz Diokija najveći vjerovnici.


Stečaj Dine je najbolja opcija za Dioki!
Najgora za radnike i neosigurane vjerovnike.
Zašto je najbolja – zato što će doći do otpisa dugova i otpuštanja oko 150 radnika.
Vlasništvo nad Dinom bi i dalje ostalo u rukama Dioki Grupe jer su kompanije iz Diokija najveći vjerovnici.

I to drži vodu, da.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


imam jedno ozbiljno pitanje,kako kupiti dioki po trenutnoj knjigovodstvenoj vrijednosti?

A kako bi to izveo? Da ti daju dionice besplatno i da ti još doplate da pokriju gubitak po dionici da dođeš na 0? [emo_vrtimise]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Stečaj Dine je najbolja opcija za Dioki!
Najgora za radnike i neosigurane vjerovnike.
Zašto je najbolja – zato što će doći do otpisa dugova i otpuštanja oko 150 radnika.
Vlasništvo nad Dinom bi i dalje ostalo u rukama Dioki Grupe jer su kompanije iz Diokija najveći vjerovnici.

I to drži vodu, da.
[/quote]

Kada Ćuf, Kijac i Piros postano vjerovnici tko im brani da otpišu sav dug.
Obzirom da se predstečajnom nagodbom i ta opcija omogućava a onda se bez iznimke odnosi na sve i drugi moraju otpisati dug.
Tko može zaustaviti takav scenario?

Mir, spokoj, sat šutnje …

Narodna: Da ti Bog dao imao pa nemao


Predstečajna nagodba za Dinu službeno je otvorena:
Klasa: UP -I/110/07/12-01/155 Zagreb, dana 26.02.2013.
Ur. br: 04-06-13-155-31
Nagodbeno vijeće HR01
Zagreb, Koturaška 43
Nagodbeno vijeće HR01 u sastavu Zvonimira Orešić Jaguljnjak kao predsjednik vijeća, Lidija Bosak i Anica Bujanić Djaković kao članovi vijeća, na temelju članka 52. Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi („Narodne novine“, broj 108/12. 144/12, u daljnjem tekstu Zakon) objavljuje sljedeći
OGLAS O POZIVANJU VJEROVNIKA RADI SKLAPANJA

PREDSTEČAJNE NAGODBE
I.Dana 26. veljače 2013. godine godine otvoren je postupak predstečajne nagodbe nad dužnikom DINA-Petrokemija d.d. proizvodnja, terminali i servisi, OIB 89209113164, Poje 1, Omišalj.
II.Pozivaju se vjerovnici, osim vjerovnika prioritetnih tražbina, da u roku od 30 dana od dana objave ovog oglasa o pozivanju vjerovnika na stranici Financije agencije, prijave svoje tražbine Nagodbenom vijeću HR01, Zagreb, podneskom u dva primjerka s dokazima kojima dokazuje osnovu i visinu tražbine na adresu Zagreb, Ulica grada Vukovara 70.
III.Pozivaju se razlučni i izlučni vjerovnici da u roku 30 dana od objave ovog oglasa obavijeste Nagodbeno vijeće o svojim pravima, pravnoj osnovi razlučnog odnosno izlučnog prava i dijelu imovine dužnika na koji se odnosi njihovo razlučno ili izlučno pravo.
Razlučni vjerovnici koji se odriču prava na odvojeno namirenje, dužni su dati pisanu izjavu da se odriču prava na odvojeno namirenje.
IV.Pozivaju se dužnikovi dužnici da svoje dospjele obveze ispunjavaju dužniku bez odgode.
V.Prvo ročište je zakazano na dan 4. travnja 2013. godine u 9,30 sati u Zagrebu, Zagrebački velesajam -Kongresna dvorana.
Predsjednik Nagodbenog vijeća
Zvonimira Orešić Jaguljnjak

Ajd nek mi netko pametniji od mene objasni dali su i radnici sa svojim potraživanjima dužni se javiti sa svojim potraživanjima odnosno neisplačene plače i otpremnine.



imam jedno ozbiljno pitanje,kako kupiti dioki po trenutnoj knjigovodstvenoj vrijednosti?

A kako bi to izveo? Da ti daju dionice besplatno i da ti još doplate da pokriju gubitak po dionici da dođeš na 0? [emo_vrtimise]
[/quote]
pa tako nekako

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close