DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A28592863285A2863285A28582859285B286328962897289E2863288F2891288E2863285E285D285A28582859285C2863286328632863Q

može li netko staviti cijeli link..

Dina Petrokemija je predložila predstečajnu nagodbu u kojoj se nitko ne odriče svojih potraživanja pa je eto to neodrživo.
Istovremeno Dalekovod traži da se vjerovnici odreknu 30% glavnice pa je to održivo!

Usporedba te dvije predstečajne nagodbe dovoljno govori o održivosti Dine Petrokemije i bez strateškog partnera iako je zasigurno možda bolja solucija s njim.

Turci su još na Krku!
Naplatili se a nisu izašli – pametno, vrlo mudra odluka.
Valjda čuvaju mjesto – nekome.

zahtjev za predstečajnu dine je podnesen na kraju studenog,koji je rok za sljedeći korak postupka,pa nije valjda i tu ona spika:nekoliko dana,desetak,petnaest;nismo na placu

Zaključak i Uprava Dine? Da li je to Oksimoron? Samoproglašena uprava nečega što ne može ni zaraditi za plaće te ‘Uprave’ a kamo za plaće podređenih.
Lako je bilo dok su računi za investicije i plaće išli u Zagreb, dok se u Zagrebu imalo što založiti za fiktivne projekte tipa Obrovca na Krku, dok se sirovina nabavljala preko posrednika kao i vršila prodaja gotovog proizvoda, također preko posrednika, ‘ježevih’ posrednika i fiktivnih tvrtki. Lako je bilo dok je funkcioniralo ‘sjaši Kurta da uzjaše Murta’. Unatrag dan-dva opet se spominje rečenica ‘teško će biti osigurati opstanak Dina petrokemije’.
Danas Dina predstavlja posljednja dva vagona iz kompozicije Dioki-grupe, koji su se šlepali uz pokretačku snagu etanskog lanca na žitnjaku. Bilo je lijepo dok je trajalo, dok je polimerizacija radila. Danas ta dva vagona samostalno od inercije se ne mogu pokrenuti ni na nizbrdici…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Obzirom da sada svjedočimo svemu smeću koje se nataložilo u hrvatskom društvu ne bi me začudilo da sam bio u pravu kada sam govorio da postoji mogućnost da nam je netko popalio sredstva od EIB-a. Koliko je samo HBOR uložio u Dalekovod!

Ministre javi se – ZAŠTO Dioki nije dobio svoje novce iako je odobreno od EIB-a!
S tim kreditom nikada Dioki ne bi bio u ovoj situaciju.
Može li se tužiti HBOR za nastalu štetu.
Ne drži vodu konstatacija da je kompanija bila u problemima – kako je HBOR kreditirao dalekovod a isto je bio u problemima i to puno većim od Diokija!

I jedna i druga lokacija će se teško pokrenuti… žitnjak jer su sirovine postale preskupe i nema ih dosta u bližoj budućnosti, a Krk zato što sirovine nikada nisu bile jeftine. Surova ekonomska računica, odnosno gomilanje gubitaka za jednu i drugu lokaciju, nikom nije primamljiva, čak ni vama ‘dioničarskim guskama’ koji žele ušićariti nešto sitno uletavajući u diokijevu maglu.
Dina može opstati samo ako je uzme neka velika petrokemijska grupacija koja na jeftinijoj sirovini uz dovoljne količine istih može profitirati. Zagrebačkoj lokaciji nema spasa. Čermak je idealni igrač za sve strane, za ježonju, za samoproglašene uprave, za pokradene vjerovnike, za radnike da namire potraživanja… pošto je već sve založeno na žitnjaku, barem što se tiče zemlje, sada postrojenja treba ‘privatizirati’. Privatizacija od riječi ‘private’ što znači otuđiti.
Republici Hrvatskoj očito ne treba petrokemijska industrija u Zagrebu, nema ni strategije a još manje konkretnih poteza ali petrokemija treba ruskom kapitalu u Bosni i Hercegovini u Bosanskom Brodu. Ovo paše svima, bolje prodati postrojenja rusima nego uniji u staro željezo. Čermak je idealan igrač koji će odraditi tu igru, već je kupnjom OMV-a u ruskoj nemilosti….

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Svugdje u svijetu petrokemijska postrojenja se grade uz rafineriju, da mogu iskorištavati produkte kojih rafinerija ima u izobilju.
Teško će Mol investirati u preseljenje Dioki-ja u Sisak, ali rusi u Bosanski Brod bi mogli…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

@Insider007

Smetaju ti činjenice!
Pa evo iz inata još jedanput!

Obzirom da sada svjedočimo svemu smeću koje se nataložilo u hrvatskom društvu ne bi me začudilo da sam bio u pravu kada sam govorio da postoji mogućnost da nam je netko popalio sredstva od EIB-a. Koliko je samo HBOR uložio u Dalekovod!

Ministre javi se – ZAŠTO Dioki nije dobio svoje novce iako je odobreno od EIB-a!
S tim kreditom nikada Dioki ne bi bio u ovoj situaciju.
Može li se tužiti HBOR za nastalu štetu.
Ne drži vodu konstatacija da je kompanija bila u problemima – kako je HBOR kreditirao dalekovod a isto je bio u problemima i to puno većim od Diokija!

Vjeruj mi da će to kad-tad na doći na DORH!
Pa zar je normalno da HBOR kreditira Spaladium ili slična sranja i to kompaniji koja je više no očito lažirala izvješća a obustavlja se EIB-ov kredit za proizvodne pogone!

Pitaš se danas u 2013. tko nas je pokrao… zašto smo propali do kraja, zašto sve tone? I Dioki i sve?!

Od 1990. nas kradu, i crni i plavi, i crveni, žuti i zeleni. Zavlače ruku u naš džep i trpaju u svoj.

Kradu nas zato što si im ti to dopustio. Kradu nas zato što sam im ja to dopustio, Kradu nas zato što smo im mi to dopustili. Nema sankcija, zato nas kradu.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/stecaj-je-realna-prijetnja-dini/10991/
Stečaj je realna prijetnja Dini

Nakon ostavki tročlane uprave koju je imenovao turski Caliskan, Dina petrokemija ostala je bez uprave, pa će vršitelja dužnosti morati imenovati sud.

Takav je zaključak jučerašnje sjednice Nadzornoga odbora Dine. S obzirom na skori rok za predstečajnu nagodbu, od zainteresiranih investitora, hrvatskog Croduxa i njemačke tvrtke Cassona, zatražit će da ubrzaju davanje ponuda, da bi se u nagodbu išlo s poznatim investitorom i spriječilo stečaj.

Ako do stečaja ipak dođe, radnicima predstoje još mjeseci rada bez plaće, a državi trošak zbrinjavanja tristotinjak radnika, te uklanjanja opasnih kemikalija iz petrokemijskog kompleksa.

zašto bi teret zbrinjavanja radnika bio na teret države? pa tko je vlasnik diokija???

ako će država isplatiti radnike pa onda od R.J. tražiti te novce onda O.K.

Nema izravne veze..ali evo ..izgleda da su i nju slomili..

Zamjenica ministra gospodarstva Tamara Obradović Mazal razriješena je dužnosti, s danom 1. ožujka 2013. godine, na osobni zahtjev.

Alen Leverić razriješen je dužnosti pomoćnika ministra gospodarstva, s danom 1. ožujka 2013. godine te imenovan zamjenikom ministra gospodarstva, s danom 2. ožujka 2013. godine.

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2013/veljaca/priopcenje_sa_zatvorenog_dijela_77_sjednice_vlade_republike_hrvatske

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Nema izravne veze..ali evo ..izgleda da su i nju slomili..

Zamjenica ministra gospodarstva Tamara Obradović Mazal razriješena je dužnosti, s danom 1. ožujka 2013. godine, na osobni zahtjev.

Alen Leverić razriješen je dužnosti pomoćnika ministra gospodarstva, s danom 1. ožujka 2013. godine te imenovan zamjenikom ministra gospodarstva, s danom 2. ožujka 2013. godine.

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2013/veljaca/priopcenje_sa_zatvorenog_dijela_77_sjednice_vlade_republike_hrvatske

Pozdrav


Svi šavovi su popucali ,nema povratka.

New Report

Close