DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliki su god dugovi imovina je puno veća i to ona koja se zove neoperativna, i to Linić dobro zna da je po pitanju naplate dugova ovo vrlo jednostavan slučaj, a na kojoj HGAA ima ovrhe. Nakon što se naplati ovrhama umjesto HGAA vjerovnici će postati Ćuf doo, Kijac dd, Piros doo – sve komapnije u portfelju Grupe Dioki.
I to s 2/3 potraživanja pa u predstečajnoj nagodbi mogu nametati ono što je najbolje za kompaniju.
Pa čak tražiti otpis dugova za sve vjerovnike i do 70% što do sada nije bio slučaj. Za potraživanja Dioki Grupe to je neutralno no neosigurani bi mogli imati Hair cut i do 200 milijuna kuna. A tu je onda i HEP i država i mnogi drugi.
HEP-u nije zgorega da ponovno pokrene proceduru kupovine i da da realnu ponudu posbice nakon što su Mađari sklopili sporazum s Qatarom prošli mjesec i prije nekoliko dana otkupili MVM zrt od E.ON-a.

rješenje ove priče je jedino stečaj jer ako je dug 2 milijarde kuna, nitko ozbiljan neće ući u to!
zar mislite da nitko od svjetskih igrača ne bi već preuzeo ovakvu petrokemijsku industriju da je postojala ikakva računica da to na kraju može donijeti profit?!?
da se stečaj pokrenuo pred 6 mjeseci, radnici bi danas imali posao, DIOKI bi imao vlasnika (iako se više ne bi zvao DIOKI), a pogoni bi radili punom parom…
svako odgađanje stečaja donosi samo nove gubitke na nesplaćenim plaćama, rastu kamata te starenju postrojenja i sve manje šanse da će se itko uključiti u kupnju kroz stečaj

Mislim da je nemoguće da su dugovi 2 milijarde kuna…zar u predstečajnoj nagodbi nije smominjana cifra od 1 milijarde ….znači banke imaju hipoteke nad svim zemljištem i one su osigurane zato i nisu pokretale stečaj….ostaju dobavljači a tu su najveći vjerovnici INA i HEP ….zemljište za LNG trebalo bi se otpisati za hipoteku od 40 mil € ….. čermaku treba jeftinija struja od HEP-a s INA-om se mora dogovorit a s bankama vjerojatno ne bi trebalo biti problema ….čermak treba osigurati sredstva za isplatu plaća,repromaterijal… e sad jel crni ježić traži nešto ne znam ………..ako bude preuzimanja čermak će postati vlasnik svih 75 % ja ne vidim drukčiji smisao ulaska ……. nije ovo nikakav nagovor na kupnju ili prodaju dionica samo moje mišljenje moje malenkosti…

DAJ PET !!!

Koliki su god dugovi imovina je puno veća i to ona koja se zove neoperativna, i to Linić dobro zna da je po pitanju naplate dugova ovo vrlo jednostavan slučaj, a na kojoj HGAA ima ovrhe. Nakon što se naplati ovrhama umjesto HGAA vjerovnici će postati Ćuf doo, Kijac dd, Piros doo – sve komapnije u portfelju Grupe Dioki.
I to s 2/3 potraživanja pa u predstečajnoj nagodbi mogu nametati ono što je najbolje za kompaniju.
Pa čak tražiti otpis dugova za sve vjerovnike i do 70% što do sada nije bio slučaj. Za potraživanja Dioki Grupe to je neutralno no neosigurani bi mogli imati Hair cut i do 200 milijuna kuna. A tu je onda i HEP i država i mnogi drugi.
HEP-u nije zgorega da ponovno pokrene proceduru kupovine i da da realnu ponudu posbice nakon što su Mađari sklopili sporazum s Qatarom prošli mjesec i prije nekoliko dana otkupili MVM zrt od E.ON-a.

Toćno je da je MVM Zrt otkupio plinsko poslovanje od E-ON-a!

jedno pitanje ….može li se na žitnjaku izgraditi velika plinska elektrana slična onoj koja bi se trebala graditi kod slavonskog broda

DAJ PET !!!

http://www.jutarnji.hr/cermak-izbacuje-jezica-i-s-bankama-ulazi-u-dioki—naravno-da-nas-zanima–pokrenut-cemo-proizvodnju-i-razvijati-tvrtku–/1072588/

Jedan zanimljiv clanak od prije 2 mjeseca (15.12.2012.):

“Naravno da nas zanima Dioki. Pokrenut ćemo proizvodnju polistirena usput, imamo za to stručnjake, pa čak i ljude koji su radili na pokretanju tog pogona, ali to nije naš krajnji cilj. Zanima nas energetika i posao s plinom koji već razvijamo. Ne želim u ovom trenu otvoreno govoriti o svojim planovima jer ih prvo moramo predstaviti vjerovnicima i sve mora proći u predstečajnoj nagodbi, a za to će trebati dva-tri mjeseca“, rekao je Čermak.”

.. znaci on vec 2 mjeseca prica sa vjerovnicima i rekao bih da je dobrano zagrizao…

@LeoNT

Čermak bi to uzeo još prije 2 godine da nije bilo suđenja pa i baš nije bilo vrijeme – dakle politički se povukao, tako ja mislim o tome.
Sad je to sve iza.

bilo je rečeno da bude danas sastanak u upravi,jel bude kaj od toga?

http://www.vecernji.hr/vijesti/istina-diokiju-potroseno-40-milijuna-kuna-da-ode-stecaj-clanak-512857

http://www.vecernji.hr/vijesti/istina-diokiju-potroseno-40-milijuna-kuna-da-ode-stecaj-clanak-512857


http://www.vecernji.hr/vijesti/istina-diokiju-potroseno-40-milijuna-kuna-da-ode-stecaj-clanak-512857

vlada će morati ovu priču brzo završiti, vjerojatno otvaranjem stečaja tako da se ova agonija skine s dnevnog reda prije lokalnih izbora

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!



http://www.vecernji.hr/vijesti/istina-diokiju-potroseno-40-milijuna-kuna-da-ode-stecaj-clanak-512857

Što se ovo nije smjelo objaviti u Poslovnom?

Koji je interes od laganja?

Još su Turci u Mitrovici!
[/quote]

treba se postavit pitanje ko su bili ti turci i ko je iza njih stajao te ko je htio dati dioki za badava!!

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close