DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni se čini da linić iz nekog razloga ne želi čermaka. Možda zato jer onda gubi kontrolu na Diokiem?


…Dioki otvorio neka radna mjesta i zapošljava?
VODITELJ/ICA RAČUNOVODSTVA
GLAVNI SPECIJALIST/ICA ZA PRAVNE POSLOVE

kad vidim za koja radna mjesta traže ljude, stečaj se nameće sam po sebi kao odgovor, tj. vjerojatno trebaju te ljude da mogu kvalitetno doraditi stečajni postupak….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Građanska Akcija via Facebook:

Navodno Gates zeli prepustiti Microsoft a Zuckerberg Facebook Čermaku, pa stoga molimo Vladu da ipak nekako smogne snage i da Čermaku Dioki i Dinu jer tog ”belosvetskog” bizmismena i montera bojlera svakako treba zadržati ovdje da nam ga drugi ne preotmu. Unaprijed hvala Vladi.
Hvaljen Isus i Marija.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Koji ste vi “genijalci”….

Tko je gledao Linica danas mogao je zakljuciti:

Ministarstvo trenutno nema sluzbenog investitora vezano za DIOKI. Turci su odustali prije par dana i naravno da jos nisu podneseni potrebni dokumenti da bi Cermak sa strane Vlade sluzbeno postao taj investitor. Tek kada uprava Dioki d.d. i Crodux podnesu Vladi sve potrebne dokumente o planu restrukturiranja, Linic moze reci da ima investitora za Dioki. Prije toga sluzbeno nema nista.

Rekao je i da je Cermakova tvrtka dobra za tu vrstu posla jer se bavi plinom i da ce Vlada uciniti sve sto moze da pomogne investitoru (otpisati dugove, pregovarati s bankama za reprogram,…). Takodjer je istaknuo da svi i radnici i Vlada izbjegavaju stecaj jer je petrokemijska industrija od visoke vaznosti zbog 100% izvoza i znacaja tvrtke.

Sto se stecaja tice:

Ako bude stecaj, tko garantira Cermaku da nece doci netko s vise novca i sve mu uzeti ispred nosa. Mislim da bi bilo jako puno zainteresiranih i tesko da bi nakon OMV investicije nasao dovoljno novaca, a ovako bi mogao dobiti sve “za kunu”.


meni se čini da linić iz nekog razloga ne želi čermaka. Možda zato jer onda gubi kontrolu na Diokiem?

Linić nema, bar ja tako mislim, neke loše namjere – dapače pozitivno i s puno energije je govorio o pomoći koja se nudi od strane Vlade za riješenje situacije.
A vrlo jasan je bio i glede imovine za koju je rekao da je ogromna.
No povezanost unutar grupe je također ogromna – za kredite je založena zemlja Ćuf doo, Kijac dd, Piros doo pa ako se banke naplate ovrhama na zemljištu ispada da će se kao vlasnici Dina PETROKEMIJE pojaviti upravo te kompanije.
A Hypo upravo to pokušava napraviti.

Tako je i u Zagrebu. Hypo i Dioki Holding AG su nezaobilazni.

Čak je varijanta s stečajem Dine matematički najbolja za Grupu!!!

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-general-cermak-bi-znao-voditi-procese-dini-diokiju-clanak-512855

“… a izbjegao je reći je li se čuo s generalom oko tog pitanja.”

Tko zna citati govor tijela, vidjelo se kakav je odgovor na to pitanje. Naravno da su se culi.


Građanska Akcija via Facebook:

Navodno Gates zeli prepustiti Microsoft a Zuckerberg Facebook Čermaku, pa stoga molimo Vladu da ipak nekako smogne snage i da Čermaku Dioki i Dinu jer tog ''belosvetskog'' bizmismena i montera bojlera svakako treba zadržati ovdje da nam ga drugi ne preotmu. Unaprijed hvala Vladi.
Hvaljen Isus i Marija.


Nemojte tako. Gledajte malo i s vedrije strane – ako dodje Čermak možda će srediti centralno grijanje da se ljudi ne smrzavaju.


Kako se pojavio investitor koji je spreman dati ponudu za CJELU GRUPU (CASONA), Čermak je bio prisiljen proširiti svoju ponudu i na Dinu

Ma kakva Cassona, još jedna fatamorgana… Pa čak i da uleti ta sindikalna maštarija – Cassona je navodno firma specijalizirana za restruktiriranja pa prodaju kompanija. A to bi najvjerojatnije značilo po hrvatskom scenariju masu otkaza i izvlačenje novca koji se još eventualno bude mogao izvući i doviđorno. Proizvodnju možete lagano zaboraviti. Volio bih da se varam ali iz dana u dan sam sve uvjereniji da će Dioki uskoro postati samo uspomena. Prosto ne znam tko mi ulijeva veće povjerenje – vlada, uprava, sindikat ili ovi “investitori”. Sve pršti od iskrenosti, sposobnosti, znanja i poštenja…

Čovjek će ući u ako sa vjerovnicima dogovori izdrzivi nacin vracanja duga kroz proizvodnju
Svaki od nas bi isto to trazili..vjerovnicima je naravno stalo do povrata jer u stečaju je pitanje da li će se naplatiti..

Prosvjed pod vodstvom SING-a jedinog sindikata koi se borio i dalje se bori za naša prava održat će se u Srijedu 27.02.2013.


jedino što se iščitava iz dosadašnjih izjava je stečaj kao konačno rješenje, a u kojem će onda Čermak kupiti dijelove DIOKi-a koji ga zanimaju, dok je za DIOKI GAME OVERRR

I meni izgleda da se razvija u tom pravcu jer kroz stečaj dolazi jeftino do dijelova firme koji ga zanimaju i to bez dugova jer jučer je rečeno da su dugovi DIOKI-a i DINE 2 milijarde kuna, a to si nitko normalan neće natovariti na vrat .

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Prodajom zemljišta za LNG dug se smanjuje i ako još neki vjerovnici zamijene potraživanja za udio u firmi itekako će mu se isplatiti………. A i cijena će biti povoljna, uvjet je pokretanje proizvodnje i očuvanje radnih mjesta, tako da je i to uracunato

New Report

Close