DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li ne netko u stanju prenijeti izjavu Vrdoljaka?

“Dok ne dobiju jamstvo ili ugovor sa dobavljacem plina preriskantno im je ulazit u investiciju vezanu uz lng..a cim i ako se to desi otkupit ce vlasnicke udjele od svih koji su u to upleteni “…eto to vam je bit njegove izjave sinoc.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://teletekst.hrt.hr/?str=202-01

Nije burza za nestrpljive…

Netko je bas htio izaci odmah na pocetku, a firma zaposljava i dobre vijesti se ocekuju ovaj tjedan (sluzbeni Cermakov ulazak).


Nije burza za nestrpljive…

Netko je bas htio izaci odmah na pocetku, a firma zaposljava i dobre vijesti se ocekuju ovaj tjedan (sluzbeni Cermakov ulazak).


Čermak treba podržati apsolutno …ako(ovo mi je najbitnije AKO) se Ježić odrekao svog vlasništva u korist vlade RH ne bi trebalo biti problema …treba postići dogovor oko cijene za zemljište LNG (ako se vrati konzorcij Adria LNG još bolje -iako mislim da se bez njih to ne može raditi) …treba dogovorit s bankama zamrzavanje obveze plaćanja glavnice i kamata minimum 1 godinu … i onda na miru vidjeti što se može što ne može …

DAJ PET !!!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/turska-uprava-dala-ostavku-i-povukla-jamstvo-iz-dine/663096.aspx
TURSKA uprava krčke Dina Petrokemije, podnijela je ostavku i naplatila jamstvo.

Tročlana turska uprava krčke Dina Petrokemije, koju su imenovali iz Caliskana, podnijela je ostavku. Investitori su povukli i pet milijuna eura državnog jamstva za udio u DIOKI-evoj tvrtki.

“Mislim da je to jamstvo trebalo produžiti barem za ova četiri mjeseca koliko bi trajala predstečajna nagodba, ali to je odluka Ministarstva financija. Nadam se da postoji rezervna varijanta”, istaknuo je Predrag Mihaljević iz Sindikata radnike Dine.

Mihaljević podsjeća da su za Dinu zainteresirana dva investitora te od Vlade i Ministarstva financija očekuje da ih podrži. Također je podsjetio na ostale zahtjeve.

“Da HEP mijenja svoja potraživanja za vlasničke udjele i da se pruži prilika da se investitora podrži jamstvom Vlade”, naglasio je Mihaljević.

… mislim da sindikat nema pojma sto se dogadja i to se vidi iz Mihaljevicevih izjava…

Igru vodi uprava, NO, Vlada…

Dal je danas bio skup ispred Upravne zgrade na Žitnjaku?

http://www.seebiz.eu/prosvjed-radnika-diokija/ar-57326/

Odovor uprave …čekajte još 10 dana,pa onda 10,pa još 10 [emo_bijesan][emo_bijesan]


… mislim da sindikat nema pojma sto se dogadja i to se vidi iz Mihaljevicevih izjava…

Igru vodi uprava, NO, Vlada…

Možda se u pozadini odrađuje spor Dioki – HEP a u svezi dugova koji su nastali odustajanjem od kupovine nekretnine na Žitnjaku!
Hanžeković je skupa s vještakom Institutom Milan Vidmar utvrdio štetu od oko 80 milijuna kuna. A budući da vidimo da nema nikakvog sudovanja očito je da je pala optužnica DORH-a i u svezi JANAF-a i HEP-a pa ispada da je Dioki oštećena strana.
Možda se zato odužila kupovina zemljišta – Plinacro bi to riješio bez problema.


http://www.seebiz.eu/prosvjed-radnika-diokija/ar-57326/

Odovor uprave …čekajte još 10 dana,pa onda 10,pa još 10 [emo_bijesan][emo_bijesan]

Pazi, oni ce za 10 dana predloziti rok, koji moze biti i za dvije godine. Kojeg uopce ne moraju ispostovati jer nisu ni ovaj. Koji muljatori.

Dodao je i da će Ministarstvo financija pred hrvatskim sudstvom podnijeti tužbu protiv turskog Caliskana zbog nepokretanja proizvodnje u Dini Petrokemiji.
Google oglasi
izvor JUTARNJI LIST

– Pripremili smo tužbu i to ne samo za 5 milijuna eura jamstva koje je Vlada dala za pokretanje proizvodnje nego i za neisplaćene plaće radnicima za vrijeme boravka ljudi iz Caliskana u Petrokemiji i štete koju je pretrpjela jedinica lokalne samouprave. Spor će se voditi pred hrvatskim pravosuđem jer je ono i nadležno i dokazat ćemo da način njihovog odlaska nije pokazivao ozbiljnog partnera – naglasio je Linić.

– Jamstvo smo dali jer smo željeli riješiti agoniju radnika i pomoći investitoru. Partnera nije odabrala Vlada nego uprava Diokija. Nisu pokrenuli proizvodnju i to je jedino što je važno, a imali su vremena za to. Ministarstvo financija je pokrenulo i predstečajnu nagobu i nagodbu s vjerovnicima, dobili smo ponudu i za kupnju zemljišta za LNG terminal i ispunili sve što smo trebali, a Caliskan nije ispunio ono osnovno, a to je početak proizvodnje – dodao je Linić naglasivši da je teško očekivati da bi Dina Petrokemija mogla opstati.

U ovom trenutku Vlada nije obaviještena ni o jednom potencijalnom partneru. Nešto se razgovara s tvrtkom generala Čermaka ali o detaljima tog razgovora Vlada nije informirana. Bit će vrlo teško očekivati opstanak Petrokemije – zaključio je Linić.


U ovom trenutku Vlada nije obaviještena ni o jednom potencijalnom partneru. … Bit će vrlo teško očekivati opstanak Petrokemije – zaključio je Linić.

Iz ove Linićeve izjave jasno proizlazi da se DIOKI/DINA neće spašavati i da slijedi stečaj. Zapravo je to logični završetak ove agonije u kojoj firma ne radi preko godinu dana, a radnicima već 8 mjeseci ne isplaćuju plaće. Ovako će se radnici bar naplatiti kroz stečajni postupak, a možda netko kroz stečaj otkupi postrojenja i pokrene bar dio proizvodnje.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close