DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dioki je “Mesićeva” dionica, za razliku od IGH.

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


Malo psihološka analiza u ovom “crvenom danu”.

Ako pogledamo malo na burzi kako se stvari kreću doći ćemo da zaključka da su mnoge dionice koje su u zadnjih 2 mjeseca snažno rasle danas su u propadanju.
Ako uzmemo u obzir da je Dioki u zadnjih 2 mjeseca bio udvostručio svoju cijenu tj. mogao se kupiti po 375kn i prodati po 749kn a danas stoji jako dobro na 600kn ,do kakvog zaključka dolazite??
Još jedna stvar jako bitna,Dioki je dostavilo negativno izvješće(ipak značajno smanjenje gubitka) i opet cijena ustrajava dosta sigurno na ovim razinama za razliku od ostalih “blue chipova” koji u natoč dobrim izvješćima tonu!Zaključak?
Negativno izvješće,pesimizam na burzi a cijena i dalje stoji u mjestu!!!Čeka se samo dobra vijest da cijena ponovo eksplodira!!
Dionice su u čvrstim rukama.

STRONG BUY!!!!

p.s. Caymane što kažeš,jesam li dobar student?[smiley7]

Kako god netko nešta kaže ali ja sam sa DIOK +50% i uopće me ne brine ako padne nekoliko %

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Diokica nam se izrazito čvrsto drži.
Ne znam dali da se tomu veselim i li ne jer sam razapet između dva suprotstavljena interesa – želje da moje dionice budu stabilne te da rastu i želje da sve ode u pi*du mate**nu, kao bih mogao povoljno mogo povečati svoj vlasnički udio.

Vidjet ćemo koliko dugo Diokioca može odolijevati pesimistima.

U skladu s tim ćemo raditi i daljnje strategije. [smiley2]

La vita e bella!

Hehe kolega Posejdone, ima nas još u toj situaciji. I sam sam sretan što se ovako dobro držimo u ovoj žestokoj korekciji ali bih istovremeno htio još kupovati Diokicu ali ispod 550 kn, da si ne kvarim previše prosjek!

Nadam se da će biti prilike!


Diokica nam se izrazito čvrsto drži. Ne znam dali da se tomu veselim i li ne jer sam razapet između dva suprotstavljena interesa – želje da moje dionice budu stabilne te da rastu i želje da sve ode u pi*du mate**nu, kao bih mogao povoljno mogo povečati svoj vlasnički udio. Vidjet ćemo koliko dugo Diokioca može odolijevati pesimistima. U skladu s tim ćemo raditi i daljnje strategije. [smiley2]

posejdone, trozupče stari,
pričekaj da ‘nova ekipa’ još malo odmjeri stanje s diokijem.
ako sljedećih dana ostane na +-600, onda ćeš svjedočit još jednom ataku na ask [smiley7]
zato, be patient [smiley7]

hate red

Ja ću još malo o zadnjem FI. Stvarno me čudi da ste onako negativno odreagirali…650 mil. prihoda, a vi kukate…
Iako sam ekonomist, priznajem da nisam expert u iščitavanju izvješća no ipak evo par stvarčica:
stavka potraživanja od kupaca je za 70 mil veća od stavke obveze prema dobavljačima. Evo dakle, 70 milja prikrivene (bruto) dobiti.
Kratkoročne financ. obveze (uključujući ostale kratkoročne financ. obveze) su 300 mil. To su koliko ja znam obveze po kreditima (neka me netko upućeniji ispravi ako griješim). Znate li kolike su kratkoročne financ. obveze Tiska koji ima gotovo identične prihode Diokijevima ? Brojkom i slovom 3 mil – tri milijuna!
Pogledajte i ostale firme koje nisu u intenzivnijem inv. ciklusu kako im izgledaju te stavke, ma ništa u odnosu na Dioki. A tu ne spominjem još preko 200 mil kn dugoročnih obveza. Uvjeren sam da se većina tih obveza odnosi na povučene kredite za investicije. O istima jasno je rečeno u medijima / 70 mil EUR (kako nas je i Kameni podsjetio). Investicijski ciklus uvijek je najbolja činjenica za neku tvrku. Meni sve miriši da većinski vlasnik gradi veliku tvrtku kako bi je za par godina mogao frknuti nekom velikom igraču tipa OMV, nekom Ameru ili nekom opičenom Rusu. U svakom slučaju stvaraju se pretpostavke da Dioki za par godina bude stvarno tvrtka od formata.
Da recimo nisu ušli u navedene troškove, smatram da bi tu bilo brdo milijuna koji bi se mogli iskazati kao dobit.
Ja sam radio u dvjema ogromnim firmama, jedna je bila u Švicarskoj, njima uopće nije problem gledati na poziciju tvrke više godina unaprijed, a to se po svemu sudeći događa u Diokiju. Osim toga, vlasniku nije u interesu lovu gurati na stavku dobiti jer za nju mora platiti porez, a ako reinvestira ne plaća porez i tako bolje oplođuje sredstva. Dakle, što više troškova, shodno tome povećanja vrijednosti tvrtke i opet shodno tome manje poreza. Meni sve liči na to.
Šteta da nisam u poziciji malo „onjušiti“ firmu iznutra, ovi moji zaključci su izvana. Ipak ima zgodna sitnica: frendica koja mi radi na poslovima stručne edukacije kaže da Diokić jako šalje ljude na ta usavršavanja i osim toga da joj je jako ugodno raditi s ljudima iz Diokija. Nekome su to možda nevažne informacije, ali meni su itekako.

Kolega 777,

ovo je jako zanimljiv post!

Mislim da ste ovko “iz vana” jako dobro išćitali “unutarnje” stanje tvrtke.
A niti ove zaključke od vaše frendice nije za bacit.
I ja znam neke diokijevce koji se školuju i uz pomoć tvrtke Dioki i drago mi je zbog njih.

Nego, kako je to vaša frendica mislila da je sa dijokijevcima “jako ugodno” raditi?
Trebala bi nam ona to pobliže elaborirati…..[smiley2]

La vita e bella!

Nego, kako je to vaša frendica mislila da je sa dijokijevcima “jako ugodno” raditi?
Trebala bi nam ona to pobliže elaborirati…..

Alo Posejdone

Se to meni čini ili, osobito uzmu li se u obzir uvjeti za pomaganje studentima u pisanju raznoraznih umotvorina i neke druge podteme na temi Ležerno, su nekako Vaši postovi postali puni seksualnih aluzija?

Nekako mi to ne priliči bogovima i gospodi.

Naravno, ako je riječ o čistom, dobrom starom humoru, onda moje isprike za upit.

Srdačan pozdrav!

Suricata suricatta


Ja ću još malo o zadnjem FI. Stvarno me čudi da ste onako negativno odreagirali…650 mil. prihoda, a vi kukate…
Iako sam ekonomist, priznajem da nisam expert u iščitavanju izvješća no ipak evo par stvarčica:
stavka potraživanja od kupaca je za 70 mil veća od stavke obveze prema dobavljačima. Evo dakle, 70 milja prikrivene (bruto) dobiti.

Nije to nikakva skrivena dobit. Potrazivanja od kupaca su prosla kroz RDG (znaci uracunato u dobit), ali nije naplaceno. To nije dobro vidjet, jer znaci da efektivno kreditiraju svoje kupce (lose djeluje na cash-flow).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Deimos, ok ako ti tako kažeš, izgleda da malo bolje kužiš.
Ja ću napokon iskoristiti priliku pa otići do jedne poznanice koja je financijski profesionalac, drži seminare i konzultacije iz područja financija i računovodstva pa da fakat naučim ovo o čemu raspravljamo.

Veliš Posejdone da malo pročačkam na što je friendica mislila, vala…
Inače vjerujem da je i drugoj strani bilo ugodno, mala je k´o proljetni pupoljak[smiley1]

Vjeko,

razumio sam odaslanu mi poruku.

Htio sam bezazleno opustiti dragu mi ekipu dok traje ovo crvenilo na burzi, a da nas to čeka prepoznao sam, čini mi se, malo prije nego je to bilo jako očito (kao što sam napisao na temi Korekcija).

Ispričavam se ako sam svojim dobronamjernim komentarima u nekome izazvao osjećaj nelagode.

La vita e bella!

To je bio samo upit, nema nikakve poruke. Cinik do kraja!

Suricata suricatta

New Report

Close