DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neke stvari na ovoj temi očito valja ponavljati do besvijesti…

Zdenko Belošević: “Investicije u pogone za polivinilklorid i vinilklorid monomer zatvorene su kreditima HAAB-a i HBOR-a, a manji dio od ukupno 70 milijuna eura naših ulaganja u lanac proizvodnje plastike treba još riješiti”.

hate red


RadničeDiok čuo sam da je remont pogona gotov ali da početak proizvodnje još nije niti na vidiku. Jel to točno??? Pa što čekate ljudi moji, još malo pa je kraj godine! [smiley4]

stvarno imate dobre uši, remont je davno prošao a što se tiče proizvodnje nije baš da početak nije niti na vidiku, neki pogoni rade ali neki imaju još uvijek određene probleme(neplanirane) i proizvodnja im barem za sada nije niti blizu planirane. što se tiče investicija kolega kamenac je sve lijepo citirao, a moja kompetentnost hm da, istina je da nisam neki stručnjak ali kao što sam već rekao ja ovdje iznosim samo svoja razmišljanja a dali su ona ispravna ostaje svakom da procjeni

Cini mi se da ce se oko diokia uskoro ponovno biti jako burno. Naime, ljudi iz MOIGa i REMPEC-a idu u Omisalj pa pregled teren sljedeci tjedan.

[i][b]Carpe Diem[/b][/i]


Cini mi se da ce se oko diokia uskoro ponovno biti jako burno. Naime, ljudi iz MOIGa i REMPEC-a idu u Omisalj pa pregled teren sljedeci tjedan.

Koliko sam shvatio prvi se bave naftom, a drugi se bave zaštitom mora (Mediterana).
Može li objašnjenje gdje vi vidite vezu sa LNG terminalom, ako ste na to mislili kada spominjete burno vrijeme pred nama?
[smiley11]

La vita e bella!

e moj posejdone, dobro pitanje postavljaš. meni se ne sviđa što su uslijed proteklog rasta ovamo ušli ljudi sličnog kalibra kao i na LRH, a vidimo da LRH umjesto da je na 7000 stagnira prema 5000 kuna. Nadam se da ovdje neće biti isto tako, obzirom da odjednom tisuće novih postova o novim glupostima, a ništa se posebno ne dešava, tj. ništa više nego prije par mjeseci kad je cijena bila 70% niža. Djeco, odrastite, neće vaši postovi dignuti cijenu i zato ne laprdajte previše jer ni ne znate što nas sve čeka. budite strljpljivi, dioki se uvijek isto ponaša po TA i tu ćete vidjeti kada ćemo gore a kada dolje. Po mojim procjenama, nećemo još gore (značajno).

nadam se, nadam da ste u pravu…

He!!!!!!!

Ajmo malo znanosti ubaciti na ovaj forum.
Upravo u rukama imam najnoviji broj stručnog časopisa “Socijalna ekologija” u kojem je objavljen izvorni znanstveni članak kolegice Zdenke Damjanić (Ekonomski fakultet u Zagrebu).
Naslov njenog rada je:

“Informiranost i povijerenje u izvore informacija o terminalu za ukapljeni prirodni plin (LNG)”

Izuzetno mi je drago da je napravljen ovaj rad, a i rezultati istraživanja kojeg su napravili je više nego začajni.
Kontaktirat ću autoricu, pa ako dobijem njenu suglasnost, možda uspijem postati cijeli rad na forum.

La vita e bella!

Sorry ljudi ako sam vas malo zbunjivao zadnjim postovima, bit ću u buduće koncentriraniji…
_________________

Caymane brate, ovoga puta si se stvarno zaigrao. Veliš ništa se ne zbiva… pa ako lokacija za terminal nije ništa što onda jest?
Osim toga, većina malih ulagača je ovdje jer vrejuje u veliki potencijal Diokija što će reći da je vrijeme ide u korist istima, a ne obratno. Već po samoj toj logici cijena dionice ima prostora za rast i to se je naravno desilo. Svi mi ozbiljniji (mali) ulagači znamo da cijena dionice može ići i dolje, ali smo uvjereni u rast u budućnosti. Nekako je prirodno za ovakvu tvrtku da počinje privlačiti pozornost.

Sada ipak malo ozbiljnije s moje strane, riječ-dvije o zadnjem FI: kratkoročne financijske obveze (i ostale kratkoročne obveze u malom iznosu) su 300 mil. + dugoročne obveze = pola milijarde, gotovo okruglo. Ujedno, one su za 100 mil. veće od onih prije 3 mjeseca. Naravno u iznos nisu uključene obveze prema dobavljačima koje su u drugoj stavci.
Što to govori: da su velika financijska zaduženja, a za što? Pa valjda za investicije u tvrtku, modernizaciju, nadogradnju i sl. kako je, doduše, i objavljeno u medijima.
Dakle, ulaže se danas da se dobije sutra. Dioki ulaže preko pola milijarde u navedeno za period do 2009. / intervju u Businessu.hr, par mj. prije od onog s Beloševićem.
I sada recimo da je cijena dionice čista špekulacija. Ja to ne bih nazvao špekulacijom (osim u jednoj mjeri) nego prije poslovno predviđanje. Dakle, mi anticipiramo poslovne događaje i ulazimo dok je još vrijeme pa makar platili i malo više od trenutne realne cijene dionice.

Dragi forumaši i diokijevce,
Molim vas ukoliko je moguće da provjerite sljedeću informaciju;
loakcija koja se spominje u energetskim krugovima za lokaciju LNG terminala u hrvatskoj je stara podmornička baza Lukovo Šugarije kao mjesto gdje će biti prihvatna stanica a cijelokupni pogon će biti na čvorištu plinovoda u lici.
Unaprijed zahvaljujem[smiley6]

Stvarno ne znam tko bi normalan LNG terminal stavio u Velebitski kanal.

Poznato je da tamo gotovo da uopće nema vjetrova pa je pristajanje LNG brodova je potpuno sigurno.[smiley7]

La vita e bella!

hmm….tamo je BILA planirana i termoelektrana?

Malo psihološka analiza u ovom “crvenom danu”.

Ako pogledamo malo na burzi kako se stvari kreću doći ćemo da zaključka da su mnoge dionice koje su u zadnjih 2 mjeseca snažno rasle danas su u propadanju.
Ako uzmemo u obzir da je Dioki u zadnjih 2 mjeseca bio udvostručio svoju cijenu tj. mogao se kupiti po 375kn i prodati po 749kn a danas stoji jako dobro na 600kn ,do kakvog zaključka dolazite??
Još jedna stvar jako bitna,Dioki je dostavilo negativno izvješće(ipak značajno smanjenje gubitka) i opet cijena ustrajava dosta sigurno na ovim razinama za razliku od ostalih “blue chipova” koji u natoč dobrim izvješćima tonu!Zaključak?
Negativno izvješće,pesimizam na burzi a cijena i dalje stoji u mjestu!!!Čeka se samo dobra vijest da cijena ponovo eksplodira!!
Dionice su u čvrstim rukama.

STRONG BUY!!!!

p.s. Caymane što kažeš,jesam li dobar student?[smiley7]

Kad je dobar vjetar i purani lete!

New Report

Close