DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo da se i ja ukljućim u diskusiju,može li mi neko objasniti zašto je vlada tako lako otkaćila Turski Celiskan ne pokušavajući mu dati ikakvu mogućnost da i dalje ostane u igri.Jasno nisu ispunili obaveze ali ni vlada nije poduzela sve u roku 24 sata da se ostvare uvjeti za pokretanje proizvodnje.Ipak mi se čini da su ih otkaćili zbog puno jaćeg igrača jer bi u protivnom bilo bolje vrabac u ruci nego golub na grani ali ovdje izgleda golub više nije na grani nego je i on u ruci.


Zakonitost, nije bila upitna, nikada.
Inače, razgovarali bi drugačije.
Ima oslonaca u zakonu, za one, koji ih traže.
Postoje, neki drugi zakoni.

Zakonito je jedino ako HFP nije prodao 25% dionica VCP-u nego ih samo posredstvom VCP-a prebacio na Dioki Holding AG!
Inače zna se kako se prodaju dionice iz portfelja HFP-a, postoji procedura.
Inače čim se nešto taji kao u slučaju Diokija, čim postoje tajni ugovori i to naročito vezano uz državnu imovinu tu treba odraditi određene procedure.
A baš ih i nije bilo pa ispada da je navedena mogućnost itekako realna.
Nitko nikada nije postavio pitanje kako je RJ postao kao neki vlasnik – možda zato što i nikada nije bio vlasnik!
Tako da smo na početku – država prodaje Dioki.
No koliko je država kriva za situaciju u Diokiju?


ja bih prije rekao da je Linić ORGANSKI vezan uz Dinu a ta riječ JE PUNO DUBLJA nego tehnički i ekonomski i isključuje prijateljstva jer Ježić je definitivno ispao iz priče-nitko razuman ne bi mu dao novu priliku. Linić i vlada, kada budu imali najbolje riješenje za Dioki i Dinu- oni će ga dati i biti će to velik podstrijek za privredu i hrvatsko društvo u cjelini.

Linić i vlada su DIGLI RUKE OD DINE I DIOKI-a,proizvodnje neće biti.
Samo jedan interes je zemljište i plinski buissnes.

Energetski rat: Hrvatska kao „Nesvrstani“ ili kao pijun velikih sila?
31. siječanj 2013. Marko Stričević

Ugovor s plinskim divom Gazpromom donosi mnoštvo investicija u hrvatsku energetiku, ali i rušenje cijene plina. Međutim, prijeti li problem monopola?

http://ruskivjesnik.com/opinion/2013/01/31/energetski_rat_hrvatska_kao_nesvrstani_ili_kao_pijun_velikih_sila_17343.htm
….I sada Washington navodno smjera epohalni iskorak: SAD želi postati najveći svjetski izvoznik prirodnog plina, srušiti cijene tog energenta i time, između ostalog, dramatično zaljuljati razvojnu platformu Rusije.

No da bi mogao tankerima izvoziti ukapljeni plin u Europu, SAD mora na Starome kontinentu imati prihvatne LNG terminale za uplinjavanje. Gradnja jednog takvog terminala upravo se razmatra na otoku Krku. Zasad je zanimanje za njega iskazala arapska državica Katar, no riječ je o notornom američkom savezniku i neslužbeno iza cijelog posla stoji Washington. Tjednik Novosti naglašava lanjski posjet američke državne tajnice Hillary Clinton Zagrebu i njenu pohvalu hrvatskoj vladi na dalekovidnoj energetskoj politici koja želi diversificirati opskrbu kroz pronalazak više dobavljača. No američki izvozni planovi bit će u sferi nagađanja i pretpostavki još barem pet godina, dok Rusi za to vrijeme nastoje učvrstiti svoje pozicije i nude brze investicije……

Rusi su duuuuugo bili monopolisti……



ja bih prije rekao da je Linić ORGANSKI vezan uz Dinu a ta riječ JE PUNO DUBLJA nego tehnički i ekonomski i isključuje prijateljstva jer Ježić je definitivno ispao iz priče-nitko razuman ne bi mu dao novu priliku. Linić i vlada, kada budu imali najbolje riješenje za Dioki i Dinu- oni će ga dati i biti će to velik podstrijek za privredu i hrvatsko društvo u cjelini.

Linić i vlada su DIGLI RUKE OD DINE I DIOKI-a,proizvodnje neće biti.
Samo jedan interes je zemljište i plinski buissnes.

[/quote]

Nije istina.U DIOKI-ju je nada ovoj Vladi za povečanje izvoza i rast BDP-a!!




ja bih prije rekao da je Linić ORGANSKI vezan uz Dinu a ta riječ JE PUNO DUBLJA nego tehnički i ekonomski i isključuje prijateljstva jer Ježić je definitivno ispao iz priče-nitko razuman ne bi mu dao novu priliku. Linić i vlada, kada budu imali najbolje riješenje za Dioki i Dinu- oni će ga dati i biti će to velik podstrijek za privredu i hrvatsko društvo u cjelini.

Linić i vlada su DIGLI RUKE OD DINE I DIOKI-a,proizvodnje neće biti.
Samo jedan interes je zemljište i plinski buissnes.

[/quote]

Nije istina.U DIOKI-ju je nada ovoj Vladi za povečanje izvoza i rast BDP-a!!
[/quote]
zašto to nije sprovedeno u djelo,zašto se odugovlači,rade kojekakvi igrokazi za javnost a u džepu drže fige i igraju ping pong…

nek od*ebu više svi skupa od Dioki-a


Nije istina.U DIOKI-ju je nada ovoj Vladi za povečanje izvoza i rast BDP-a!!
[/quote]

Da im to išta znači u životu, to su mogli davnih dana riješiti, mogla je još i prošla vlada. Ali kolega, to su samo laprdanja od strane raznih vlada jer ti ljudi žive u nekom drugom svijetu, u nekoj drugoj realnosti. Gdje se to problem neke firme rješava godinama, a gori ti pod petama? I nije Dioki jedina takva proizvodna firma u HR, ima ih još u takvom ili sličnom stanju koje lagano propadaju iii su propale. Ali bitna je proizvodnja, bitan je izvoz, bitno je bitno…



Nije istina.U DIOKI-ju je nada ovoj Vladi za povečanje izvoza i rast BDP-a!!
[/quote]

Da im to išta znači u životu, to su mogli davnih dana riješiti, mogla je još i prošla vlada. Ali kolega, to su samo laprdanja od strane raznih vlada jer ti ljudi žive u nekom drugom svijetu, u nekoj drugoj realnosti. Gdje se to problem neke firme rješava godinama, a gori ti pod petama? I nije Dioki jedina takva proizvodna firma u HR, ima ih još u takvom ili sličnom stanju koje lagano propadaju iii su propale. Ali bitna je proizvodnja, bitan je izvoz, bitno je bitno…
[/quote]

Da kolega,ali kod pada BDP-u u drugom kvartalu 2012 tri stručnjaka su kao glavog krivca naveli DIOK-i jer nije izvozio odnosno nije radio.
Ako su info. točne ovo im je zadna šansa da pokrenu proizvodnju

Rijetko kad, smo govorili ovako.
Inače. čim se nešto taji, nije dobro.
Meni je sad svejedno.
Nekome nije.
Interesni tokovi, trebali bi zaobilaziti (u širokom luku), one, koji to omogućavaju.
Postoji metodolgija i postoje alati.
Treba samo malo inteligencije, pa će sve bit moguće.
Meni su moji problemi, uvijek najveći.

I, da.
Ja sam postavio to pitanje.
Čak sam se i potrudio, odgovoriti na njega.
Naravno, u okviru svojih mogućnosti.

Danas je bio, u 11 sati u avetinjski praznoj upravnoj zgradi na žitnjaku

Pred novu godinu bilo je 400 zaposlenih ljudi u Dioki-ju kojima su pričali bajke… danas ima 100 ljudi u Dioki-ju i opet im pričaju bajke

zakljućak: ljudi odlaze, bajke ostaju

a za vas gospodo forumaši i ‘dioničari’, samo za vas Sava sprema, slijedi Vam na dnevnoj bazi nova doza nebuloza

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

New Report

Close